Ухвала від 02.10.2025 по справі 548/514/23

Справа № 548/514/23

Провадження №1-кс/548/515/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.10.2025 м. Хорол

Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого СВ ВП№2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ ВП№2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся в суд з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю.

В клопотанні вказувалося, що слідчими відділення поліції № 2 Лубенського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023170590000051 від 10.02.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

Установлено, що 09.02.2023 до СПД №1(Оржиця) ВП№2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області надійшло повідомлення від ОСОБА_4 про те, що її дочка ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживала в м. Києві пообіцяла приїхати в с. Чевельча Лубенського (Оржицького) району Полтавської області, але до цього часу не приїхала, перестала виходити на звязок та місце її знаходження не відомо.

Під час досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення 11.02.2023 в якості потерпілого було допитано ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 яка є матір'ю безвісти зниклої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час допиту якої встановлено, що останній раз вона спілкувалась зі своєю донькою (станом на момент проведення допиту) приблизно місяць тому на номер мобільного телефону доньки ОСОБА_5 - НОМЕР_1 .

Слідчийвказує, що для повноти та своєчасності проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні необхідним є отримання інформації, що містять охоронювану законом таємницю, а саме містять інформацію про телефонні з'єднання за період з 00:00 год. 01.01.2023 по дату винесення ухвали за номером мобільного телефону НОМЕР_1 , а саме: інформацію про вхідні та вихідні дзвінки, зокрема нульові з'єднання, тривалість таких дзвінків, смс повідомлення, мобільні термінали, з якими працювали вказані номери, із вказівкою топографічної прив'язки, а також розташування базових станцій, з зазначенням LAC та CID, у зоні дії яких перебували (реєструвались) абоненти «А» та «Б» (азимут, відстань), з зазначенням абонентських номерів телефонів (їхніх власників тощо), із якими здійснювався зв'язок; історія поповнень та виведення (зняття, перерахування) грошових коштів, з зазначенням дати, часу та їх розміру, платників та отримувачів коштів, інших наявних даних за вказаними номерами. Крім того, необхідно отримати історію використання вищезазначеним абонентом ІР-адрес під час використання мережі Інтернет із зазначенням дати, часу та тривалості сесій.

Крім цього, слідчийзвертає увагу слідчого судді на те, що існує реальна загроза внесеня виправлень, доповнень або знищення інформації, посадовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » і тому на підставі цього прохає вказане клопотання розглянути відповідно до ч.2 ст.163 КПК України.

Беручи до уваги викладене вище, неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий і звернувся в суд з даним клопотанням.

Слідчий СВ ВП№2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 в судове засідання не з»явився, подав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності та вказав, що клопотання підтримує повністю та просив його задоволити.

Слідчимдоведена наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза внесення виправлень, доповнень або знищення інформації, що потрібна для досудового розслідування, тому слідчий суддя вирішує розглянути клопотання без виклику представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

У матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин і можуть бути доказами у кримінальному провадженні, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та можливість їх вилучити.

Слідчий суддя з'ясувавши позицію слідчого, дослідивши матеріали клопотання, належно оцінивши наявні докази приходить до висновку, що клопотання підлягає до часткового задоволення.

Вимога слідчого про надання інформації за період із 00:00 год. 01.01.2023 по дату винесення ухваливиходить за межі повноважень слідчого судді районного суду визначених ст.ст.163,164 КПК України, який надає доступ до документів за певний період часу в минулому, а тому слідчий суддя вважає, що кінцевою датою періоду за який потрібно надати відповідні документи буде останній день перед датою розгляду клопотання, тобто 29.09.2025року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 162-166 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Частково задовольнити клопотання слідчого СВ ВП№2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю.

Надати заступникові начальника відділення поліції - начальнику СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 , слідчому СВ ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_8 , слідчому СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 та слідчому СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_9 тимчасовий доступ до інформації про: телефонні з'єднання за період з 00:00 год. 01.01.2023 по 29.09.2025 року за номером мобільного телефону НОМЕР_1 , а саме: інформацію про вхідні і вихідні дзвінки, зокрема нульові з'єднання, тривалість таких дзвінків, смс повідомлення, мобільні термінали, з якими працював вказаний номер, із вказівкою топографічної прив'язки, а також розташування базових станцій, з зазначенням LAC та CID, у зоні дії яких перебували (реєструвались) абоненти «А» та «Б» (азимут, відстань), з зазначенням абонентських номерів телефонів (їхніх власників тощо), із якими здійснювався зв'язок; історія поповнень та виведення (зняття, перерахування) грошових коштів, з зазначенням дати, часу та їх розміру, платників та отримувачів коштів, інших наявних даних за вказаними номерами. Крім того, необхідно отримати історію використання вищезазначеним абонентом ІР-адрес під час використання мережі Інтернет із зазначенням дати, часу та тривалості сесій, а також можливість тимчасового вилучення даної інформації ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 , у друкованому та електронному вигляді.

В іншій частині клопотання відмовити за безпідставністю.

Строк дії ухвали - два місяці з дня винесення.

Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів, підлягає обов'язковому виконанню.

У випадку невиконання ухвали слідчого судді слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Оригінал ухвали. Перший примірник.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
130691905
Наступний документ
130691907
Інформація про рішення:
№ рішення: 130691906
№ справи: 548/514/23
Дата рішення: 02.10.2025
Дата публікації: 06.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Хорольський районний суд Полтавської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (02.10.2025)
Дата надходження: 30.09.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
16.03.2023 10:30 Хорольський районний суд Полтавської області
16.03.2023 10:50 Хорольський районний суд Полтавської області
02.10.2025 09:00 Хорольський районний суд Полтавської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
МИРКУШІНА НАТАЛІЯ СТАНІСЛАВІВНА
суддя-доповідач:
МИРКУШІНА НАТАЛІЯ СТАНІСЛАВІВНА