справа № 388/2012/25
провадження № 3/388/859/2025
29.09.2025м. Долинська
Суддя Долинського районного суду Кіровоградської області Баранський Д.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Відділення поліції № 1 (м.Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
21 серпня 2025 року о 19.30 годині за адресою: АДРЕСА_2 ОСОБА_1 неодноразово не виконував законне розпорядження припинити правопорушення, а саме: виражався нецензурною лайкою на вулиці, поводив себе зухвало та нахабно, шарпав працівника поліції за одяг, за що відповідальність передбачена ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про місце та час розгляду справи належним чином повідомлявся.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя доходить до такого висновку.
За змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 482724 від 21 серпня 2025 року цього ж дня о 19.30 годині за адресою: АДРЕСА_2 ОСОБА_1 неодноразово не виконував законне розпорядження припинити правопорушення, а саме: виражався нецензурною лайкою на вулиці, поводив себе зухвало та нахабно, шарпав працівника поліції за одяг, за що відповідальність передбачена ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
Згідно вимог ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, на суд покладається обов'язок здійснювати неупереджений розгляд та ухвалювати обґрунтовані рішення.
Відповідно до ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачена відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Разом з тим, під час ознайомлення з відеоматеріалами, долученими до справи, судом не встановлено факту невиконання ОСОБА_1 законних вимог працівників поліції, оскільки дані законні вимоги чи розпорядження працівників поліції не озвучувались.
За таких обставин, підтверджує факт того, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, та відсутність в матеріалах справи належних та допустимих доказів на підтвердження вчинення ним адміністративного правопорушення, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185 КУпАП.
Керуючись ст. ст.24, 30, 33, 185, 247, 251, 283-285, 287-291, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 за відсутності в його діях складу цього адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Кропивницького апеляційного суду через Долинський районний суд Кіровоградської області. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено (ч. 2 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Суддя Д.М. Баранський