Справа № 635/5719/25
Провадження № 3/635/2532/2025
01 жовтня 2025 року сел. Покотилівка
Суддя Харківського районного суду Харківської області Лук'яненко С.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 5 ст.126 КУпАП
10.07.2025 року о 16 год 40 хв. на трасі М.-18 Харків-Ялта, 26 км. 200 км. водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2108, д.н.з. НОМЕР_1 , не маючи права керування транспортними засобами, чим порушив п.2.1.а. Правил дорожнього руху України. Дане правопорушення вчинено повторно протягом року.
ОСОБА_1 в судові засідання, призначенні на 18.08.25, 10.09.2025, 24.09.2025 та 01.10.2025 року не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом направлення судових повісток за адресою місця проживання, яка вказана в протоколі про адміністративне правопорушення. Разом з тим, ОСОБА_1 відомо про розгляд справи в Харківському районному суді Харківської області, про що свідчить його особистий підпис в протоколі про адміністративне правопорушення.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 268 КУпАП, присутність особи яка притягується до адміністративної відповідальності за ст. 126 КУпАП не є обов'язковою.
У своєму рішенні, Європейський Суд з прав людини у рішенні "Пономарьов проти України" наголосив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що ОСОБА_1 було відомо, що адміністративний матеріал відносно нього за ч.5 ст.126 КУпАП буде розглядатися в Харківському районному суді Харківської області, суд вважає можливим проводити розгляд справи у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.2.1.а ПДР України водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Частина 5 ст. 126 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою четвертою статті 126 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.126 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП, підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №387495 від 01.07.2025 року, який підписаний ним без зауважень;
- довідкою інспектора ВАП УПП в Харківській області ДПП старшого лейтенанта поліції Тарасенка В., з якої вбачається, що транспортний засіб ВАЗ 2108, д.н.з. НОМЕР_1 , згідно облікових даних ІПНП належить ОСОБА_2 ;
- довідкою інспектора ВАП УПП в Харківській області ДПП старшого лейтенанта поліції Тарасенка В., з якої вбачається, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно облікових даних ІПНП не отримував посвідчення водія;
- довідкою інспектора ВАП УПП в Харківській області ДПП старшого лейтенанта поліції Тарасенка В., з якої вбачається, що 13.08.2025 року у відношенні ОСОБА_1 винесена постанова серії ЕНА №2824982 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі за ч.2 ст.126 КУпАП;
- постановою серії ЕНА №2824982 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі за ч.2 ст.126 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 ;
- рапортом поліцейського взводу 1 роти 2 батальйону 1 УПП в Харківській області ДПП капрала поліції Бараванова І. від 10.07.2025
Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов до висновку про доведеність, поза розумним сумнівом, наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого за ч.5 ст. 126 КУпАП.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення з ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення та його суспільну небезпечність.
Згідно довідки інспектора ВАП УПП в Харківській області ДПП старшого лейтенанта поліції Тарасенка В., транспортний засіб ВАЗ 2108, д.н.з. НОМЕР_1 , належить ОСОБА_2 .
Оцінюючи все вищевикладене, суд вважає за необхідне застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.5 ст. 126 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п'ять) років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.25,27,30,40-1,126ч. 5,283,284,289 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п'ять) років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Реквізити для сплати адміністративного штрафу:
Отримувач коштів - ГУК Харківськ обл/Харкiвобл/21081300
Код класифікації доходів бюджету - 21081300
Код за ЄДРПОУ - 37874947
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача - UA168999980313020149000020001
Роз'яснити, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення
штрафу за вчинення правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Реквізити для сплати судового збору:
ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106
Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37993783
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету 22030106
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Харківський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення такої постанови.
Суддя С.А.Лук'яненко