Справа № 606/1620/25
30 вересня 2025 року м. Теребовля
Суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Мельник А.В., розглянувши матеріали, які надійшли із відділення поліції №3 (м. Теребовля) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
ОСОБА_1 18.09.2025 о 22 год. 04 хв. в селищі Микулинці по вул. Івана Мазепи, 1 Тернопільського району Тернопільської області керуючи скутером, який не зареєстрований у встановленому законом порядку, не виконав законну вимогу про зупинку, яка була подана звуковим спецсигналом та увімкненим проблисковим маячком синього та червонного кольору, чим порушив вимоги п. 2.4 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність, згідно ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
Про вчинення ОСОБА_1 вищезазначеного адміністративного правопорушення інспектором відділення поліції №3 (м. Теребовля) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області старшим лейтенантом поліції Лабівським Миколою Івановичем 18.09.2025 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №458034 за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що повністю розуміє зміст роз'яснених йому прав, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, свою провину у вчиненні правопорушення визнав.
Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доведена матеріалами справи, дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні, а саме даними, які містяться в: протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №458034 від 18.09.2025; постанові про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №5752690 від 18.09.2025 про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за ч. 2 ст.126 КУпАП у виді штрафу у розмірі 3400 грн.; постанові про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №5752739 від 18.09.2025 про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за ч. 6 ст.121 КУпАП у виді штрафу у розмірі 850 грн., оскільки останній порушив п. 30.1 ПДР України. Вказане порушення полягає у тому, що водій керував транспортним засобом, який не зареєстрований (не перереєстрований) в уповноваженому органі МВС України; постанові про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №5752709 від 18.09.2025 про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за ч. 2 ст.122 КУпАП у виді штрафу у розмірі 510 грн., оскільки останній порушив п. 9.2.б ПДР України. Вказане порушення полягає у тому, що водій керуючи транспортним засобом, не подав сигнал світловим покажчиком повороту відповідного напрямку перед перестроюванням, поворотом або розворотом; рапорті інспектора СРПП ВП №3 (м. Теребовля) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області старшого лейтенанта поліції Лабівського М.І. від 18.09.2025, в якому зафіксовано факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 ; відеозаписом, в якому зафіксовано факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 та в інших матеріалах справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі, якщо водій порушив Правила дорожнього руху України (далі ПДР України).
Пункт 1.3 ПДР України передбачає, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а відповідно до п. 1.9 ПДР України особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Згідно із п. 2.4 ПДР України, на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог ПДР України.
Відповідно до частини 1 статті 122-2 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, а саме - невиконання водіями вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, який визнав свою вину, ступінь вини, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 122-2 КУпАП у виді штрафу в дохід держави.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 40-1, 122-2, 280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153 (сто п'ятдесят три) грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний штраф в дохід держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення такої постанови до Тернопільського апеляційного суду.
Суддя Мельник А.В.