Рішення від 01.10.2025 по справі 500/4994/25

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/4994/25

01 жовтня 2025 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Мірінович У.А., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду, через представника - адвоката Волинець С.А., надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якій просить:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 11.07.2025 №192650003746 про відмову ОСОБА_1 в переході з пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», за винятком зарахованого стажу в органах місцевого самоврядування до стажу державної служби з 14.12.1988 по 10.12.2020;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області призначити, здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 з 03.12.2024 пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» №3723- XII в розмірі 60 відсотків складових заробітної плати, зазначеної в довідках Колиндянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області від 02.12.2024 № 1185 в сумі 24784,20 грн, від 02.12.2024 №1188 в сумі 4956,84 грн, з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позову зазначено, що позивачка отримує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». 03.12.2024 позивачка звернулася до територіального органу ПФУ із заявою про переведення з пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993, подавши для обчислення пенсії довідки Колиндянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області від 02.12.2024 №1185, від 02.12.2024 №1188 про складові заробітної плати. Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 03.12.2024 №192650003746 позивачці відмовлено у перерахунку пенсії.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 03.03.2025 по справі №500/443/25, яке залишене без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.07.2025, визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 03.12.2024 №192650003746 “Про пенсійне забезпечення гр. ОСОБА_1 »; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зарахувати до стажу державної служби періоди роботи ОСОБА_1 з 14.12.1988 по 10.12.2020 в органах місцевого самоврядування та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» з 03.12.2024.

На виконання вказаного рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області прийнято рішення від 11.07.2025 № 1926850003746 про відмову позивачці в призначенні пенсії, мотивуючи тим що надані позивачем довідки про заробітну плату для обчислення розміру пенсії державного службовця належать до посад органів місцевого самоврядування, а тому не можуть бути враховані при призначенні пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу». Без урахування вказаних довідок, призначення пенсії позивачці є недоцільним, оскільки призведе до зменшення її розміру.

Позивачка вважає вказане рішення протиправним та вказує на дотримання усіх умов, передбачених частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ, а саме наявність у неї необхідного віку, страхового стажу, стажу служби на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців - робота в органах місцевого самоврядування, що у сукупності дає право на переведення на пенсію відповідно до Закону №3723-ХІІ. При цьому посади, на яких позивачка працювала в органах місцевого самоврядування, відповідно до статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 № 2493-III (далі - Закон № 2493-III), пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 (далі - Порядок №283) входять до переліку посад, які зараховуються до стажу державної служби. Додані до заяви позивачкою довідки Колиндянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області від 02.12.2024 №1185 в сумі 24784,20 грн від 02.12.2024 №1188 в сумі 4956,84 грн. для обчислення пенсії державного службовця складені відповідно до зазначеної постанови ПФУ та відповідають затвердженій ним формі. Тому посилання відповідача на те, що надані довідки для обчислення пенсії не можуть бути враховані при призначення пенсії згідно Закону України “Про державну службу» є безпідставним, оскільки посада позивача в органах місцевого самоврядування відноситься до державної служби. З наведених підстав позивачка звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 27.08.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

16.09.2025 від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшов відзив на позовну заяву зі змісту якого слідує, що відповідач повністю заперечує проти задоволення позовних вимог та вказує, що на виконання рішення суду до стажу державної служби позивачці зараховано період її роботи в органах місцевого самоврядування з 14.12.1998 по 10.12.2020. Загальний стаж державного службовця склав 31 рік 09 місяців 24 дні.

Надані позивачкою довідки про заробітну плату від 02.12.2024 №1185, №1188 видані Колиндянською сільською радою за час роботи на посаді секретаря сільської ради, що належить до посад органів місцевого самоврядування, не можуть бути враховані при призначенні пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу». Крім того, на переконання відповідача, такі довідки не підлягають врахуванню, оскільки не відповідають вимогам Постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 622 “Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» від 12.07.2024 №823.

Представник відповідача вказує, що зобов'язань щодо зарахування зазначених довідок для обчислення пенсії державного службовця ОСОБА_1 судом не покладено. Відтак, на виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 03.03.2025 року по справі №500/443/25 прийнято рішення про відмову в переведенні з 03.12.2024 ОСОБА_1 на пенсію за віком згідно ст. 37 Закону України “Про державну службу» у зв'язку з недоцільністю. З огляду на вказане просить відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

Дослідивши письмові докази та перевіривши доводи, викладені у заявах по суті, суд встановив наступні обставини.

Позивачка перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Тернопільській області та отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 (далі - Закон № 1058).

03.12.2024 позивачка звернулась із заявою до органів пенсійного фонду про перерахунок "Перехід на інший вид пенсії", яка опрацьована за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області.

За результатами поданої заяви від 03.12.2024 прийнято рішення від 03.12.2024 №192650003746 "Про пенсійне забезпечення гр. ОСОБА_1 ", яким відмовлено позивачці в переведення з пенсії за віком, призначеної відповідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком згідно до Закону України "Про державну службу" у зв'язку з тим, що заявниця не працювала на посаді, віднесеної до відповідної категорії посад державних службовців станом на 01.05.2016.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням позивачка оскаржила його в судовому порядку.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 03.03.2025, яке залишене без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.07.2025, визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 03.12.2024 №192650003746 “Про пенсійне забезпечення гр. ОСОБА_1 »; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зарахувати до стажу державної служби періоди роботи ОСОБА_1 з 14.12.1988 по 10.12.2020 в органах місцевого самоврядування та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» з 03.12.2024.

На виконання рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області до стажу державної служби позивачці зараховано період її роботи в органах місцевого самоврядування з 14.12.1998 по 10.12.2020. Загальний стаж державного службовця склав 31 рік 09 місяців 24 дні, що підтверджується розрахунком форми РС-право за пенсійною справою 192650003746 (арк.справи 11).

Водночас, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 11.07.2025 №192650003746 позивачці відмовлено у перерахунку пенсії на виконання рішення суду, з тих підстав, що надані позивачкою довідки про заробітну плату від 02.12.2024 №1185, 1188 видані Колиндянською сільською радою станом на 01.02.2024 за час роботи на посаді секретаря сільської ради, належить до посад органів місцевого самоврядування, а тому не можуть бути враховані при призначенні пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу».

Листом Головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області від 31.07.2025 позивачку повідомлено про прийняте рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 11.07.2025 №192650003746.

Позивачка не погоджується з рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, вважає його протиправним та таким, що порушує її право на соціальний захист, а тому звернулась до суду із цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними мотивами.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 визначалися Законом України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі - Закон №3723-ХІІ).

01.05.2016 набрав чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII), який визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до статті 90 Закону №889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно із пунктом 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Так, за змістом пункту 10 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного закону, державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 попереднього Закону та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до п. 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до частини першої статті 37 Закону №3723-XI на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стаж державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як - 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Тобто, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Отже, після 01.05.2016 зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України №3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII, та мають передбачені вік та страховий стаж.

Такі висновки щодо застосування норм права викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у справі №822/524/18.

Суд зауважує, що право позивачки на призначення пенсії відповідно до Закону №889-VIII сторонами не оспорюється, а тому ця обставина доведення не потребує, крім того вказані обставини встановленні рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 03.03.2025 по справі №500/443/25, яке набрало законної сили.

За своїм змістом, спірні правовідносини у цій справі виникли з приводу не врахування відповідачем довідок, виданих позивачці Колиндянською сільською радою Чортківського району Тернопільської області від 02.12.2024 №1185, від 02.12.2024 №1188 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця під час переведення позивачки на пенсію за віком відповідно до Закону №3723-XII за умов, визначених у Законі №889-VIII.

Як слідує із матеріалів справи, позивачка до заяви про переведення на інший вид пенсії додала довідки Колиндянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області від 02.12.2024 № 1185, від 02.12.2024 № 1188 про складові заробітної плати.

Зі змісту вказаних довідок слідує, що вони складені за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 “Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям».

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі - Порядок № 622).

Відповідно до пункту 4 Порядку №622, пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VIII “Про державну службу», відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII “Про державну службу», були затверджені Постановою від 17.01.2017 № 1-3 Правління пенсійного фонду України (далі - Постанова № 3-1).

Такими довідками є:

про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Водночас, 20.07.2024 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 №823, якою затверджені зміни до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622 “Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» (далі - Постанова №823).

Згідно з пунктом 3 цієї Постанови, вона набирає чинності з дня її опублікування (з 20.07.2024 року) та застосовується з 01.01.2024.

Суд зауважує, що згідно з вищевказаною постановою, до Порядку №622 внесено ряд змін, зокрема доповнено його додатком №1, який містить нові форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державного службовця.

Натомість, Постанова № 3-1, яка визначала форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державного службовця втратила свою чинність на підставі Постанови Пенсійного фонду № 30-1 від 18.09.2024.

Згідно з положеннями частини третьої статті 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Таким чином, станом на дату первинного звернення позивачки (03.12.2024) за призначенням пенсії відповідно до пунктів 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 р. №889-VIII “Про державну службу», статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. №3723-XII “Про державну службу», Порядок №622 вже діяв у новій редакції, яка передбачала нові форми довідок про заробітну плату.

В даному випадку, додані позивачкою до заяви довідки Колиндянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області від 02.12.2024 № 1185, від 02.12.2024 № 1188 про складові заробітної плати сформовані вже в період дії змін внесених постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 №823 до Порядку №622, та не відповідають вимогам вищезазначеної Постанови Кабінету Міністрів України.

Суд зауважує, що право на соціальний захист може ґрунтуватися лише на положеннях чинного на день звернення із заявою про перерахунок пенсії законодавства та не може ґрунтуватися на законі, який втратив чинність.

Верховний Суд у справі №280/3308/23 виснував, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний застосовувати виключно те правове регулювання, яке чинне на момент прийняття ним рішення, за винятком випадків, коли він діє за межами визначених законодавством строків (у такому випадку застосовується законодавство у редакції станом на останній день можливого прийняття рішення), або нове законодавче регулювання передбачає особливості порядку застосування в часі нових норм права.

За встановлених обставин, суд дійшов висновку, що позивачці було правомірно відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу», з врахуванням довідок виданих Колиндянською сільською радою Чортківського району Тернопільської області від 02.12.2024 № 1185, від 02.12.2024 № 1188 про складові заробітної плати за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3.

Водночас, суд зауважує, що позивачка не позбавлена права звернутися до Колиндянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області для отримання нових довідок про складові заробітної плати визначені за формами згідно з додатками 1-6 затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2024 № 823 та надати їх пенсійному органу.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Суд, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, приходить до переконання, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Також, враховуючи наведене, відсутні підстави для стягнення (повернення) в користь позивачки понесених судових витрат.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 01 жовтня 2025 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

відповідач:

- Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: вул. Надії Алексєєнко, 106, м. Дніпро, 49008, код ЄДРПОУ 13486010).;

Головуючий суддя Мірінович У.А.