СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-а/759/293/25
ун. № 759/19811/25
05 вересня 2025 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Єросова І.Ю., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (01024, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
01.09.2025 ОСОБА_1 звернувся до Святошинського районного суду м. Києва із вищезазначеним позовом, у якому просить визнати протиправною та скасувати постанову серії ЕНА №5539161 від 21.08.2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, закрити провадження у справі, а також постановити окрему ухвалу щодо інспектора патрульної поліції, зафіксовані на долучених до позову доказах (відео).
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.09.2025 для розгляду даного позову визначено суддю Святошинського районного суду м. Києва Єросову І.Ю.
В силу ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, визначеним вказаною статтею.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Формою звернення до місцевого загального суду як адміністративного суду є позовна заява, яка за своїм змістом та формою повинна відповідати вимогам ст. 160 КАСУ.
В силу ч. 2 ст. 26 КАС України, позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
З інформації з Єдиного державного демографічного реєстру суддею встановлено, що зареєстрованим місцем проживання позивача є АДРЕСА_2 , тобто поза межами територіальної юрисдикції Святошинського районного суду м. Києва.
Крім того, з відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що Департамент патрульної поліції, визначений позивачем ОСОБА_1 відповідачем в рамках даного провадження, розташований за адресою: м. Київ, вул. Федора Ернста, 3, тобто у Солом'янському районі м. Києва.
Суддя звертає увагу, що згідно з ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Враховуючи, що при вирішенні питання про відкриття провадження судом встановлено, що відповідач Департамент патрульної поліції зареєстрований за адресою: м. Київ, вул. Федора Ернста, 3, тобто поза межами територіальної юрисдикції Святошинського районного суду м. Києва.
Так, згідно з ч. 5 ст. 171 КАС України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частинами 5,6 вказаної статті визначено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Враховуючи, що відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що Департамент патрульної поліції - відповідач розташований за адресою: м. Київ, вул. Федора Ернста, 3, то суддя доходить висновку, що дана позовна заява підлягає передачі за підсудністю до Солом'янського районного суду м. Києва.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 20, 25-29, 160, 161, 168, 171, 241, 242, 248, 256, 292-295 КАС України, суддя
Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (01024, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - передати за підсудністю до Солом'янського районного суду м. Києва (03037, м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 25).
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя І.Ю.Єросова