Номер провадження 3/754/3757/25
Справа №754/15116/25
Іменем України
01 жовтня 2025 року м. Київ
Суддя Деснянського районного суду м. Києва Бабко В. В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції у місті Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживає за адресою:
АДРЕСА_1
РНОКПП НОМЕР_1
за ст. 124 КУпАП, -
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №440505 від 01.09.2025 зазначено, що 01.09.20253 о 15год 30хв в м. Києві по вул. Кіото, водій керуючи автомобілем "Форд" державний номер НОМЕР_2 , при зміні напрямку руху при перестроюванні не надав перевагу в русі автомобілю "Ніссан" державний номер НОМЕР_3 , який рухався в попутному напрямку по тій самій смузі, на яку він мав намір перестроюватись з лівої строни та скоїв з ним зіткнення. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Водій своїми діями порушив п. 10.1, 10.3 Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП України.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - в судове засідання з'явився, свою вину визнає в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, взявши до уваги визнання своєї вини ОСОБА_1 , та те що вина повністю підтверджується зібраними у справі доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №440505 від 01.09.2025, схемою місця ДТП, поясненнями, суд дійшов до такого.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно із ст. 124 КУпАП порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно із ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Санкцією ст. 124 КУпАП, за якою складено адміністративний протокол, стосовно ОСОБА_1 , передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
При цьому відповідно до загальних положень ст. 30 КУпАП, адміністративне стягнення, у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом, застосовується лише у виняткових випадках, а саме за систематичне грубе або повторне порушення порядку користування цим правом.
Таким чином, беручи до уваги положення ст. 30 КУпАП, а також ті факти, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , вперше притягується до адміністративної відповідальності, тобто раніше до кримінальної чи адміністративної відповідальності не притягався, ураховуючи конкретні обставини скоєння правопорушення, вважаю за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкцій передбаченої статті, оскільки підстав для накладання адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом, в судовому засіданні не встановлено.
Відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» з порушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605,60грн.
Керуючись ст. 1, 7, 23, 30, 33, 34, 124, 279, 280, 283, 288, 289, 294КпАП, суд, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850,00грн).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60грн.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу, згідно з частиною першою статті 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини другої статті 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В. В. Бабко