Справа №590/659/25
Провадження №1-кп/590/130/25
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
01 жовтня 2025 року с-ще Ямпіль
Суддя Ямпільського районного суду Сумської області - ОСОБА_1 , розглянувши заяву захисника обвинуваченого ОСОБА_2 , адвоката ОСОБА_3 про участь у судовому судовому засіданні з розгляду кримінальної справи за матеріалами кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025200490000720 від 17.05.2025 року, за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286-1 КК України, в режимі відеоконференції, суд,
установив:
В провадженні Ямпільського районного суду Сумської області знаходиться вказане кримінальне провадження.
Судове засідання призначене на 01.10.2025 року о 14 годині 00 хвилин.
До початку судового засідання, 01.10.2025 року, на електронну адресу суду надійшла заява захисника обвинуваченого ОСОБА_2 , адвоката ОСОБА_3 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів за допомогою онлайн сервісу на офіційному вебпорталі судової влади України за URL - адресою: vkz.court.gov.ua.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин.
Частина 2 ст.336 КПК України передбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Згідно з ч.5, ч.6 ст.336 КПК України, учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв'язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.
Судом встановлено, що у кримінальному провадженні приймає участь захисник обвинуваченого ОСОБА_2 , адвокат ОСОБА_3 . Адвокат ОСОБА_3 проживає за межами смт. Ямпіль Шосткинського району Сумської області і не може прибути особисто до Ямпільського районного суду Сумської області.
Відповідно до п.10 рекомендацій Ради суддів України від 02 березня 2022 року щодо роботи судів в умовах воєнного стану, якщо за об'єктивних обставин учасник провадження не може брати участь у судовому засіданні в режимі ВКЗ за допомогою технічних засобів, визначених КПК, як виняток можливо допускати участь такого учасника в режимі ВКЗ за допомогою будь-яких інших технічних засобів, у тому числі і власних.
Ураховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого та ефективного здійснення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи та права на доступ до правосуддя, суд вважає за необхідне провести судове засідання, яке призначено на 01.10.2025 року о 14-00 год. у режимі відеоконференції, надавши адвокату ОСОБА_3 можливість участі у судовому засіданні в режимі відеоконференціїї поза межами суду з використанням власних технічних засобів за допомогою онлайн сервісу на офіційному вебпорталі судової влади України за URL - адресою: vkz.court.gov.ua.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.336 КПК України, суд, -
Заяву захисника обвинуваченого ОСОБА_2 , адвоката ОСОБА_3 про участь у судовому судовому засіданні з розгляду кримінальної справи за матеріалами кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025200490000720 від 17.05.2025 року, за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286-1 КК України, в режимі відеоконференції, задовольнити.
Судове засідання з розгляду справи за матеріалами кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025200490000720 від 17.05.2025 року, за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286-1 КК України, призначене на 01 жовтня 2025 року о 14 год 00 хв, провести в режимі відеоконференції за участі адвоката ОСОБА_3 поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою онлайн сервісу на офіційному вебпорталі судової влади України за URL - адресою: vkz.court.gov.ua..
Попередити адвоката ОСОБА_3 , що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду необхідно:
- використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;
- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
- очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.
Роз'яснити адвокату ОСОБА_3 , що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
Копію цієї ухвали та пам'ятку про процесуальні права та обов'язки направити адвоката ОСОБА_3 (на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ямпільського районного суду
Сумської області ОСОБА_1