Справа №461/7662/25
Провадження №3/461/2685/25
01 жовтня 2025 року Галицький районний суд м. Львова у складі: головуючої судді - Павлюк О. В., за участю: секретаря судових засідань - Гнаткович В. С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , прокурора - Дворніка О. О., розглянувши матеріали, які надійшли від Львівського управління Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Львова, громадянки України, який відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи - менеджер ПрАТ СК «Вусо», паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Сихівським РВ у м. Львові ГУ ДМС України у Львівській області 15.10.2015,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади спеціаліста першої категорії відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, будучи суб'єктом відповідальності відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, у порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні підтвердив викладені у постанові обставини, просив суворо не карати.
Прокурор Дворнік О. О. у судовому засіданні вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, просив визнати його винним та накласти адміністративне стягнення у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши прокурора та особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до такого висновку.
Згідно зі статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно з розпорядженням голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради А. Зозулі № 165-к від 05.10.2020, ОСОБА_1 призначений на посаду спеціаліста першої категорії відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради з 06.10.2020.
Як вбачається з розпорядження голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради Галини ГЛАДЯК № 125-к від 22.08.2023, ОСОБА_1 звільнений з посади спеціаліста першої категорії відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради з 04.09.2023.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в- Ґ» пункту 2 частини 1 статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Оскільки, 04.09.2023 ОСОБА_1 був звільнений з посади спеціаліста першої категорії відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, він був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органу місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення) до 00:00 год 01.04.2024.
Проте, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення) лише 05.04.2024 об 11:19 год., тобто несвоєчасно.
Під час судового розгляду справи були досліджені письмові матеріали, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 684 від 09.09.2025; розпорядження голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради А. Зозулі № 165-к від 05.10.2020 про призначення ОСОБА_1 на посаду спеціаліста першої категорії відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради з 06.10.2020; розпорядження голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради Галини ГЛАДЯК № 125-к від 22.08.2023 про звільнення ОСОБА_1 з посади спеціаліста першої категорії відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради з 04.09.2023; скриншоти з офіційного сайту НАЗК; електронну декларацію; письмові пояснення ОСОБА_1 від 20.08.2025, висновок прокурора з питань, що виникають під час розгляду справи відповідно до вимог ст. 250 КУпАП, а також інші докази, які знаходяться між собою в об'єктивному зв'язку та є допустимими, вважаю, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи наведене, ОСОБА_1 , у порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, 05.04.2024 об 11:19 год., без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, враховується характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність. Суд дійшов до висновку, що ОСОБА_1 необхідно призначити стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Оскільки суд визнав ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з останнього судовий збір у розмірі 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суд -
1. ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
4. Стягнути зі ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в особі Державної судової адміністрації України у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред'являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП правопорушник повинен сплатити штраф не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Ольга ПАВЛЮК