Справа № 151/638/25
Провадження № 3/151/344/25
іменем України
30 вересня 2025 року селище Чечельник
Суддя Чечельницького районного суду Вінницької області Токарчук Л.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Гайсинського районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_1 , проживаючого по АДРЕСА_2 , громадянина України, працюючого трактористом в КП "Ольгопіль", за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП,
04 серпня 2025 року лейтенантом поліції Лесиком В.В. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 412332 по ч.3 ст. 126 КУпАП за те, що він 04 серпня 2025 року о 17 годині 20 хвилин по вул. Молодіжна в с. Ольгопіль Гайсинського району Вінницької області керував трактором МТЗ 82, державний номерний знак НОМЕР_1 будучи обмеженим у праві керування транспортними засобами встановленим постановою державного виконавця Кодимського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Борщ Л.А. від 08.02.2019 (ВП № 49775034).
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що дійсно у нього була заборгованість по аліментах, яку він погасив ще у червні 2025 році, на підтвердження надав довідку з Чечельницького ВДВС у Гайсинському районі Вінницької області. Про те, що виконавча служба не зняла з нього обмеження після повного погашення боргу не знав.
Вислухавши ОСОБА_1 та дослідивши матеріали, суд зазначає наступне.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 3 статті 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, що тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 412332 від 04.08.2025, вбачається, що ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність складу адміністративного правопорушення. Обов'язковою ознакою складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП є вина у формі умислу.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 62 Конституції України передбачено, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
ОСОБА_1 надав суду довідку начальника Чечельницького відділу держаної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області про те, що станом на 04.06.2025 заборгованість по аліментах відсутня, яка свідчить про те, що станом на момент зупинки працівниками поліції у ОСОБА_1 заборгованості по аліментах уже не було, що свідчить про те, що обмеження теж мало бути знято ще при погашенні заборгованості, чого державним виконавцем зроблено не було.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Крім того, на суд покладається обов'язок відповідно до вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, здійснювати неупереджений розгляд та ухвалювати обґрунтовані рішення.
Відповідно до цієї ж статті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, на суд покладається обов'язок сприяти максимальному забезпеченню процесуальних прав учасників судового провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП встановлено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, з огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, у зв'язку з чим відповідно до п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
Враховуючи, що провадження по справі закривається, підстави для стягнення з ОСОБА_1 судового збору відсутні.
Керуючись п. 1 ст. 247, статтями 283-285 КУпАП,
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 по ч. 3 ст. 126 КУпАП закрити, за відсутністю складу адміністративного правопорушення згідно ч. 1 ст. 247 КпАП України.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається через суд, який виніс постанову.
Копію постанови вручити ОСОБА_1 ..
Суддя: Людмила ТОКАРЧУК