Справа № 373/2608/25
Провадження № 3/373/711/25
30 вересня 2025 року м. Переяслав
Суддя Переяславського міськрайонного суду Київської області Лебідь В.В. розглянув матеріали, які надійшли з Бориспільського районного управління поліції ГУНП в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої прокурором Переяславського відділу Бориспільської окружної прокуратури Київської області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ;
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
01.09.2025 до суду надійшов протокол серії ААД № 834797 від 28.08.2025 про адміністративне правопорушення, відповідно до якого 29.10.2024 приблизно о 18:50 год на 32 км автодороги Київ-Харків навпроти автосалону «Nissan» водій автомобіля «AUDI», н/з НОМЕР_1 , ОСОБА_1 під час перестроювання ліворуч не увімкнула покажчик повороту та не переконалась в безпечності маневру, внаслідок чого створила небезпеку для руху автомобілю «Skoda Fabia», н/з НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , який уникаючи зіткнення, допустив наїзд на металевий відбійник. В результаті дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб «Skoda Fabia», н/з НОМЕР_2 , отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками. У провину ОСОБА_1 ставиться порушення п. 10.1, 10.3, 2.3 «Б» Правил дороднього руху, за що передбачена відповідальність ст. 124 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Потерпілий ОСОБА_2 подав заяву про розгляд справи без його участі у зв'язку з відсутністю претензій до ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За правилами ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Відповідно до ч. 11 ст. 38 Кодексу в разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Постановою старшого слідчого в ОВС Другого слідчого відділу ТУ ДБР у м. Києві Скрпики М.В. від 25.09.2025 кримінальне провадження № 12024111100002378 від 05.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, закрито у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Відповідно до статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставиною закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Кодексом передбачено, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії.
З огляду на викладене вище, оскільки ОСОБА_1 ставиться в провину вчинення адміністративного правопорушення 29.10.2024, кримінальне провадження № 12024111100002378 від 05.12.2024 закрито 25.06.2025, матеріали адміністративної справи надійшли до суду 01.09.2025, слід дійти висновку, що на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення на момент розгляду справи.
Керуючись статтями 283-284 КУпАП,
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі до Київського апеляційного суду апеляційної скарги через Переяславський міськрайонний суд Київської області.
СУДДЯ: В.В. ЛЕБІДЬ