ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"30" вересня 2025 р. справа № 300/4628/25
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання до вчинення дій
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , просить:
визнати протиправним та скасувати протокол комісії з питань надання та оформлення відстрочки, відмови у наданні відстрочки, продовження терміну її дії, скасування (зміни) раніше прийнятого рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 № 22 від 04.06.2025 в частині відмови у наданні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період;
зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.05.2025 та надати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на строк дії законних підстав, які надають право на відстрочку.
Позовні вимоги мотивовані тим, що з 06.11.2019 позивач перебуває у шлюбі з ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 . У шлюбі вони виховують п'ятьох дітей: ОСОБА_3 (2006 р.н), ОСОБА_4 (2009 р.н.), ОСОБА_5 (2011 р.н.), ОСОБА_6 (2014 р.н.), ОСОБА_7 (2020 р.н.). Сім'я позивача має статус багатодітної сім'ї, посвідчення НОМЕР_2 . Батько чотирьох дітей дружини від попереднього шлюбу позбавлений батьківських прав відповідно до рішення Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 20.12.2022 у справі № 338/724/22. Зокрема, звертає увагу на заключення акту обстеження умов проживання, відповідно до якого визначено факт спільного виховання подружжям чотирьох неповнолітніх дітей. Зазначено, що 27.05.2025 позивач звернувся до Голови комісії - Начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 із заявою та доданими до заяви документами, у якій повідомив, що він є особою, яка на підставі п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" № 3543-XII не підлягає призову на військову службу під час мобілізації. На підставі викладеного, просив розглянути заяву та оформити у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560, довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. 11.06.2025 ІНФОРМАЦІЯ_5 було повідомлено позивача, що протоколом № 22 від 04.06.2025 комісія ухвалила рішення про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та роз'яснено, що позивачем не було надано документів, які б свідчили про неможливість ОСОБА_2 утримувати своїх дітей, також не надані документи які б свідчили про неможливість ОСОБА_3 , 2006 року, народження утримувати своїх братів та сестер. Звертає увагу суду на те, що ОСОБА_3 , відповідно до акту про встановлення фактичного місця проживання та акту обстеження умов проживання з ними разом не проживає. Також, 19-річний ОСОБА_3 наразі є студентом Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відповідно до наказу ректора № 419/7 від 10.08.2023. Згідно із законодавством України, батьки зобов'язані, утримувати своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчання і потребують матеріальної допомоги, до досягнення ними 23 років. Це означає, що батьки мають забезпечувати фінансову підтримку студентам, які навчаються на денній формі навчання, заочній або вечірній, до досягнення 23 років, за умови, що вони продовжують навчання та потребують матеріальної допомоги. Виходячи з вищенаведеного, 19-річний студент ОСОБА_3 не має змоги утримувати своїх чотирьох неповнолітніх братів та сестру і сам потребує фінансової підтримки родини. Також, на підтвердження відсутності достатніх доходів дружини позивача були надані довідки ОК-5 та ОК-7, у яких відображається всі відомості про доходи його дружини починаючи з 2006 року. Зазначено, що враховуючи вищенаведене, дружина позивача не має можливості самостійно забезпечити навіть мінімальне фінансове утримання чотирьох неповнолітніх дітей та сина-студента. З відмовою відповідача у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації позивач не згоден, тому звернувся до суду за захистом своїх прав.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.07.2025 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с. 57, 58).
Відповідач скористався правом на подання відзиву, який надійшов на адресу суду 24.07.2025. Відповідно до відзиву відповідач заперечив проти позову, просив відмовити в задоволенні позову з мотивів, що твердження позивача про те, що ним було подано підтверджуючі документи, на підставі яких у позивача виник обов'язок утримувати падчерку та пасенків до досягнення ними 18 років відповідно до статті 268 Сімейного кодексу України, не являється дійсним. Зазначено, що Сімейним кодексом України, а також додатком 5 до Постанови від 16.05.2024 № 560 чітко визначені необхідні документи для підтвердження виникнення обов'язку у вітчима утримувати пасенка та падчерицю. Натомість, позивач не надав документи, які б підтверджували його стабільний дохід та можливість утримувати 5 дітей (а.с. 62, 63).
Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , 27.05.2025 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" № 3543-XII у зв'язку з перебуванням на утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років.
До вказаної заяви долучені копії: копія паспорту заявника; копія паспорту та коду дружини; довідка з Резерв+ із зазначеним РНОКПП заявника; копії свідоцтва про народження дітей (4 шт), РНОКПП дітей (4 шт); копія свідоцтва про шлюб (від 06.11.2019); довідка про місце реєстрації заявника; копія посвідчення багатодітної сім'ї; рішення (розірвання попереднього шлюбу дружини); рішення (позбавлення батьківських прав біологічного батька дітей дружини від попереднього шлюбу); ухвала про виправлення описки; копія акту про встановлення фактичного місця проживання; копія акту обстеження умов проживання; довідки про інвалідність співмешканців (2 шт); довідки ОК-5 та ОК-7 дружини заявника, які підтверджують відсутність доходів (а.с. 15-53).
За результатами розгляду заяви позивача протоколом від 04.06.2025 № 22 Комісія з питань надання та оформлення відстрочки, відмови у наданні відстрочки, продовження терміну її дії, скасування (зміни) раніше прийнятого рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 ухвалила рішення про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
Причинами відмови зазначено, що позивачем не надано документів, які б унеможливлювали ОСОБА_2 утримувати своїх дітей, також не надані дані документи які б унеможливлювали ОСОБА_3 , 2006 року народження, утримувати своїх братів та сестер.
При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.
Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України визначає Закон України від 25 березня 1992 року № 2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу".
Відповідно до частин 5, 9 статті 1 Закону № 2232-XII від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом.
Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники - особи, які підлягають взяттю на військовий облік; призовники - особи, які взяті на військовий облік; військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні у зв'язку з військовою агресією РФ проти України" на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який Указами Президента України неодноразово продовжувався та триває дотепер.
Згідно з статтею 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 "Про загальну мобілізацію" постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію. Згідно з пунктом 4 Указу № 69/2022 призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" № 3543-XII встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.
Згідно частини 5 статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" № 3543-XII призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, забезпечують місцеві органи виконавчої влади та здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки або командири військових частин (військовозобов'язаних, резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, військовозобов'язаних, резервістів розвідувальних органів України - відповідний підрозділ розвідувальних органів України, осіб, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - відповідні органи управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації врегульована статтею 23 Закону № 3543-XII.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 23 Закону № 3543-XII не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.
Процедуру надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення визначає Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560.
Відповідно до пункту 57 Порядку № 560 для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
У відповідності до пункту 60 Порядку № 560 комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Орган державної влади, інший державний орган здійснює розгляд відповідного запиту протягом п'яти робочих днів з дати його отримання. Підтвердження достовірності та/або перевірка відомостей, зазначених у заяві, здійснюються шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами (банками) даних. Комісія зобов'язана розглянути отримані заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи календарних днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом дня, наступного за днем отримання інформації на запити до органів державної влади, інших державних органів. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Згідно пункту 58 Порядку № 560 за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов'язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.
Перелік документів, що подаються військовозобов'язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" № 3543-XII передбачений Додатком 5 до Порядку № 560, відповідно до якого документи, що підтверджують право на відстрочку зокрема осіб, визначених пунктом 3 частини 1 статті 23 Закону № 3543-XII:
свідоцтво про народження кожної дитини із зазначенням батьківства військовозобов'язаного та (або) рішення суду про встановлення факту перебування дитини (дітей) на утриманні військовозобов'язаного (за наявності), інші документи, на підставі яких у військовозобов'язаного виник обов'язок утримувати падчерку, пасинка до досягнення ними 18 років відповідно до статті 268 Сімейного кодексу України (за наявності), та один з таких документів:
свідоцтво про народження кожної дитини із зазначенням батьківства військовозобов'язаного та (або) рішення суду про встановлення факту перебування дитини (дітей) на утриманні військовозобов'язаного (за наявності), інші документи, на підставі яких у військовозобов'язаного виник обов'язок утримувати падчерку, пасинка до досягнення ними 18 років відповідно до статті 268 Сімейного кодексу України (за наявності), та один з таких документів:
свідоцтво про шлюб з матір'ю (батьком) дітей (трьох і більше);
рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір'ю), що є військовозобов'язаним;
рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання дітей з батьком (матір'ю), що є військовозобов'язаним;
письмовий договір між батьками про те, з ким з батьків будуть проживати діти, та про участь другого з батьків у їх вихованні;
свідоцтво про шлюб з матір'ю (батьком) дітей (трьох і більше) та документи, які свідчать про відсутність у малолітніх, неповнолітніх падчерки, пасинка матері, батька, діда, баби, повнолітніх братів та сестер або про те, що такі особи не можуть з поважних причин надавати їм належне утримання (свідоцтво про смерть; витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин; рішення суду про визнання безвісно відсутнім або оголошення померлим; вирок суду, за яким особа відбуває покарання у місцях позбавлення волі; висновок медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я чи витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, якщо зазначені мати, батько, дід, баба, повнолітні брати та сестри самі потребують постійного догляду; рішення суду про позбавлення батьківських прав матері, батька);
інформація з Єдиного реєстру боржників про відсутність в Реєстрі відомостей про військовозобов'язаного за категорією стягнення (характером зобов'язання) “стягнення аліментів» з датою формування такої інформації не пізніше ніж за п'ять днів до дня подання заяви про надання відстрочки
Як встановлено, за результатами розгляду заяви позивача протоколом від 04.06.2025 № 22 Комісія з питань надання та оформлення відстрочки, відмови у наданні відстрочки, ІНФОРМАЦІЯ_2 ухвалила рішення про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, з обґрунтувань, що позивачем не надано документів, які б унеможливлювали дружиною ОСОБА_2 утримувати своїх дітей, також не надані дані документи які б унеможливлювали пасинком ОСОБА_3 , 2006 року народження, утримувати своїх братів та сестер (а.с. 14).
Відповідно до частини 1 статті 199 "Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання" Сімейного кодексу України" якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Згідно довідки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу від 25.06.2025 № 264 ОСОБА_3 є студентом Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу денної державної форми навчання (а.с. 45, 46).
Отже, враховуючи приписи частини 1 статті 199 Сімейного кодексу України ОСОБА_3 (2006 р.н.) з поважних причин не може надавати належного утримання своїм малолітнім, неповнолітнім братам і сестрі, оскільки він сам продовжує навчання і у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги.
Частиною 1 статті 268 "Обов'язок мачухи, вітчима утримувати падчерку, пасинка" Сімейного кодексу України визначено, що мачуха, вітчим зобов'язані утримувати малолітніх, неповнолітніх падчерку, пасинка, які з ними проживають, якщо у них немає матері, батька, діда, баби, повнолітніх братів та сестер або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, за умови, що мачуха, вітчим можуть надавати матеріальну допомогу.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 14.12.2023 № 160/11228/23 зазначив, що заявник, перебуваючи у шлюбі з громадянкою, яка є матір'ю дітей, має право на участь у вихованні цих дітей (за умови проживання однією сім'єю). При цьому обов'язок щодо їх утримання у позивача (як вітчима) виникає за умови, якщо в останніх немає матері, батька, діда, баби, повнолітніх братів та сестер або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання.
Отже, вітчим має обов'язок утримувати своїх падчерку та пасинків, прямо передбачений законом, лише за сукупності таких обставин: такі діти не мають матері, батька, діда, баби, повнолітніх братів та сестер, або ж ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання; вітчим може надавати матеріальну допомогу.
Згідно частини 2 статті 166 "Правові наслідки позбавлення батьківських прав Сімейного кодексу України" особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.
Отже, у батьків дитини зберігається обов'язок утримання своєї дитини з моменту її народження до досягнення нею повноліття, при чому такий обов'язок не залежить від наявності зареєстрованого шлюбу між батьками, факту позбавлення батьківських прав, визнання батьків недієздатними тощо, а припиняється лише фактом смерті батьків.
Відтак, у батька дітей ОСОБА_4 (2009 р.н.), ОСОБА_5 (2011 р.н.), ОСОБА_6 (2014 р.н.) зберігається обов'язок утримання своїх дітей з моменту їх народження до досягнення ними повноліття, при чому такий обов'язок не залежить від наявності зареєстрованого шлюбу між батьками та факту позбавлення батьківських прав.
З огляду на вищенаведене, Комісія з питань надання та оформлення відстрочки, відмови у наданні відстрочки, ІНФОРМАЦІЯ_2 протиправно за результатами розгляду заяви позивача, протоколом від 04.06.2025 № 22 ухвалила рішення про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, з обґрунтувань, що позивачем не надано документів, які б унеможливлювали дружиною ОСОБА_2 утримувати своїх дітей, також не надані дані документи які б унеможливлювали пасинком ОСОБА_3 , 2006 року народження, утримувати своїх братів та сестер.
Отже, оскаржуване рішення прийнято без врахування всіх обставин, які мали значення для його прийняття, без належних обґрунтувань, а тому є протиправним.
Таким чином, суд дійшов до висновку, позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню. Слід визнати протиправним та скасувати рішення Комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформлене протоколом від 04.06.2025 № 22 в частині відмови у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 повторно розглянути заяву позвача від 27.05.2025. В задоволенні решти позовних вимог про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_4 надати позивачу відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на строк дії законних підстав, які надають право на відстрочку - слід відмовити, як передчасних.
Відповідно до частин 1, 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, слід стягнути з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 900,00 гривень.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань надання та оформлення відстрочки, відмови у наданні відстрочки, продовження терміну її дії, скасування (зміни) раніше прийнятого рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 , оформлене протоколом від 04.06.2025 № 22 в частині відмови у наданні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_6 повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.05.2025.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 , АДРЕСА_2 ) сплачений судовий збір в розмірі 900 (дев'ятсот) грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Григорук О.Б.