29 вересня 2025 року м. Ужгород№ 260/4105/25
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луцовича М.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Головного управління ДПС у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ ВП 44106694) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу, -
Головне управління ДПС у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , в якому просить: стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що має реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , податковий борг у розмірі 689 576,88 грн, в т.ч. пеня у розмірі 3,10 грн, за наступними платежами: 11010500 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» у розмірі 104197,56 грн; 11011001 «Військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» у розмірі 7341,11 грн; 21081500 «Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» у розмірі 42 300 грн; 21080900 «Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 245681,97 грн; 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 39 712,27 грн, в т.ч. пеня у розмірі 3,10 грн; 18010200 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості» у розмірі 118,80 грн; 18010300 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості» у розмірі 10892,64 грн; 18010700 «Земельний податок з фізичних осіб» у розмірі 148,91 грн; 18010900 «Оренда плата з фізичних осіб» у розмірі 9577,62 грн; 14040200 «Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» у розмірі 229606 грн.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача наявний податковий борг у розмірі 689 576,88 грн, в т.ч. пеня у розмірі 3,10 грн за платежами: 11010500 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» у розмірі 104197,56 грн; 11011001 «Військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» у розмірі 7341,11 грн; 21081500 «Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» у розмірі 42 300 грн; 21080900 «Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 245681,97 грн; 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 39 712,27 грн, в т.ч. пеня у розмірі 3,10 грн; 18010200 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості» у розмірі 118,80 грн; 18010300 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості» у розмірі 10892,64 грн; 18010700 «Земельний податок з фізичних осіб» у розмірі 148,91 грн; 18010900 «Оренда плата з фізичних осіб» у розмірі 9577,62 грн; 14040200 «Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» у розмірі 229606 грн. Однак, сума заборгованості відповідачем не сплачена у добровільному порядку.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 02 червня 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Дану ухвалу було надіслано відповідачу рекомендованим повідомленням з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Вказана кореспонденція повернулася до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання», що підтверджується матеріалами справи.
Частиною 4 ст. 124 КАС України встановлено, що у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: 1) юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; 2) фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.
Згідно з ч. 11 ст. 126 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За таких обставин, суд вважає, що копія ухвали від 02 червня 2025 року вручена відповідачу належним чином.
Відповідач відзив на позовну заяву не подав. Судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі та надано достатній строк для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до положень ч.5 ст.262, ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.263 КАС України.
Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за місцезнаходженням: АДРЕСА_2 , та перебуває на обліку у податковому органі, що підтверджено Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Станом на 26 травня 2025 року у відповідача наявний податковий борг у розмірі 689576,88 грн, в т.ч. пеня у розмірі 3,10 грн за платежами: 11010500 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» у розмірі 104197,56 грн; 11011001 «Військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» у розмірі 7341,11 грн; 21081500 «Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» у розмірі 42 300 грн; 21080900 «Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 245681,97 грн; 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 39 712,27 грн, в т.ч. пеня у розмірі 3,10 грн; 18010200 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості» у розмірі 118,80 грн; 18010300 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості» у розмірі 10892,64 грн; 18010700 «Земельний податок з фізичних осіб» у розмірі 148,91 грн; 18010900 «Оренда плата з фізичних осіб» у розмірі 9577,62 грн; 14040200 «Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» у розмірі 229606 грн.
Відповідачем не погашено вищевказану суму боргу, а тому позивач звернувся з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі Податковий кодекс, ПКУ).
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пунктом 41.2 статті 41 Податкового кодексу органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Відповідно до пункту 41.1 цієї статті, контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Згідно з підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Так, з матеріалів справи вбачається, що працівниками контролюючою органу проведено документальну планову виїзну перевірку, за наслідками якої складено акт перевірки від 02.02.2024 №1012/07-16-24-06/3593513219.
На підставі даного акту перевірки винесено наступні податкові повідомлення-рішення:
1) за платежем «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» від 20.03.2024 №000/2078/07-16-24-06/3593513219 про збільшення суми грошового зобов'язання на загальну суму 83881,26 грн;
2) за платежем «Військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» від 20.03.2024 №000/2079/07-16-24-06/3593513219 про збільшення суми грошового зобов'язання на загальну суму 5648,09 грн;
3) за платежем «Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» від 20.03.2024 №000/2092/07-16-24-06/3593513219 про накладення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 6800 грн;
4) за платежем «Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»:
- від 20.03.2024 №000/2092/07-16-24-06/3593513219 про накладення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 235 481,97 грн;
- від 20.03.2024 №000/2093/07-16-24-06/3593513219 про накладення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5100 грн;
5) за платежем «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг )»:
- від 20.03.2024 №000/2088/07-16-24-06/3593513219 про накладення штрафу у розмірі 16 325,50 грн;
- від 20.03.2024 №000/2090/07-16-24-06/3593513219 про накладення штрафу у розмірі 22 835,46 грн.
Також у відповідності до ст. 129 ПКУ, відповідачу було проведено нарахування пені за вказаним платежем в загальній сумі 3,10 грн.
Згідно підпункту 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку, установленому для погашення податкового боргу.
Судом встановлено, що вказані податкові повідомлення-рішення надіслані листом від 20.03.2024 №3319/6/07-16-24-06-06 засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відправнику відповідно до довідки №20 (повідомлення №0600900967303).
Відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПКУ у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
На підставі акту камеральної перевірки від 25.03.2024 №3685/07-16-24-13/3593513219 винесено податкове повідомлення-рішення від 09.04.2024 №0003024/24-13/3593513219 про накладення штрафу за порушення строків реєстрації податкових накладних за платежем «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» на загальну суму 548,21 грн (3,46 грн (2%) + 233,70 грн (10%) + 311,05 грн (15%)). Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем особисто.
На підставі акту фактичної перевірки від 05.12.2024 №17841/07/16/09/3593513219 винесено наступні податкові повідомлення-рішення:
1) за платежем «Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального»: від 23.12.2024 №000134320901 про накладення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 21300 грн; від 23.12.2024 №000134330901 про накладення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 14200 грн;
2) за платежем «Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 23.12.2024 №000134340901 про накладення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5100 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення надіслані засобами поштового зв'язку та отримані адресатом 31.12.2024 (повідомлення №0600997363113).
Відповідно до п. 57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Вказані вище податкові повідомлення-рішення відповідачем не були оскаржені ані в адміністративному, ані в судовому порядку і відповідно грошові зобов'язання за податковими повідомленнями-рішеннями є узгодженими.
Сума податкових зобов'язань, донарахована контролюючим органом, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені ним Кодексом. Сума податкових зобов'язань, донарахована контролюючим органом, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно матеріалів справи відповідачем до податкового органу самостійно подано звітну податкову декларацію про майновий стан і доходи №9386341402 від 30.04.2024 за звітний податковий період 2022 рік із самостійно задекларованою сумою податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 20316,30 грн та самостійно задекларованою сумою військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1693,02 грн.
Згідно із п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п. 56.11 ст. 56 ПКУ, із змінами та доповненнями, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Декларація про майновий стан і доходи подається відповідно до ст. 179 ПКУ.
Відповідно до п. 49.18. ст. 49 ПКУ податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ (пп.49.18.4. п. 49.18. ст. 49)
Відповідно до п. 179.7. ст. 179 фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
Крім того, платежем 18010200 «Податок па нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які є власниками об'єктів житлової нерухомості» визначено податкове зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням від 28.04.2023 №0379632-2413-0704 за період 2022 року в розмірі 58,50 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відправнику відповідно до довідки №20 (повідомлення №8900002318628); податковим повідомленням-рішенням від 22.08.2024 №0995885-2412-0704 за період 2023 року в розмірі 60,30 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку та отримано адресатом 01.12.2024 (повідомлення №892000001 1500).
Платежем 18010300 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості» визначено податкове зобов'язання за:
- податковим повідомленням-рішенням від 28.04.2023 №0379630-2413-0704 (Перечинська ТГ) за період 2022 року в розмірі 2143,05 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відправнику відповідно до довідки №20 (повідомлення №8900002318628);
- податковим повідомленням-рішенням від 30.04.2024 №0287215-2413-0704 (Перечинська ТГ) за період 2023 року в розмірі 2208,99 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відправнику відповідно до довідки №20 (повідомлення №0600956332203);
- податковим повідомленням-рішенням від 28.04.2023 №0379631-2413-0704 (Ставненська ТГ) за період 2022 року в розмірі 3220,75 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відправнику відповідно до довідки №20 (повідомлення №8900002318628);
- податковим повідомленням-рішенням від 30.04.2024 №0287216-2413-0704 (Ставненська ТГ) за період 2023 року в розмірі 3319,85 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відправнику відповідно до довідки №20 (повідомлення №0600956332203).
Згідно підпункту 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 ПКУ податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Згідно підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 266 ПКУ, податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Відповідачем вищевказану суму боргу за податковими повідомленнями-рішеннями не сплачено, та не оскаржено такі ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Відтак, грошові зобов'язання за податковими повідомленнями-рішеннями є узгодженими.
Так, платежем 18010700 «Земельний податок з фізичних осіб» визначено податкове зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням від 25.04.2024 №1760468-2413-0710 за період 2024 року в розмірі 148,91 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відправнику відповідно до довідки №20 (повідомлення №0600956332203).
Статтею 269 ПКУ передбачено, що платниками земельною податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Відповідно до п. 287.5 ст. 287 ПКУ податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Відповідачем вищевказану суму боргу не сплачено та податкове повідомлення рішення не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Відтак, грошові зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням с узгодженими.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - не договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про оренду землі» однією з істотних умов договору оренди землі між орендодавцем та орендарем с орендна плата із зазначенням розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 ПКУ визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Пунктом 288.1 стати 288 ПКУ визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Відповідно до пункту 286.5 статті 286 ПКУ нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Так, платежем «Орендна плата з фізичних осіб» визначено податкове зобов'язання за:
- податковим повідомленням-рішенням від 28.04.2023 №2434617-2413-0704 за період 2023 року в розмірі 3307,20 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відправнику відповідно до довідки №20 (повідомлення №8900002318628);
- податковим повідомленням-рішенням від 28.04.2023 №2434615-2413-0704 за період 2023 року в розмірі 1362,53 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відправнику відповідно до довідки №20 (повідомлення №8900002318628);
- податковим повідомленням-рішенням від 25.04.2024 №210911-2413-0704 за період 2024 року в розмірі 1432,02 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відправнику (повідомлення №0600941640408);
- податковим повідомленням-рішенням від 25.04.2024 №210912-2413-0704 за період 2024 року в розмірі 3475,87 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відправнику (повідомлення №0600941640408).
Відповідачем вищевказану суму боргу не сплачено та не оскаржено зазначені податкові повідомлення -рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Відтак, грошове зобов'язання за податковими повідомленнями-рішеннями є узгодженими.
Водночас, відповідачем до податкового органу самостійно подано:
- декларацію акцизного податку за травень 2023 року №9145682637 від 19.06.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 4404 грн (823 грн - Ставненська ТГ, 3581 грн - Великоберезнянська ТГ);
- декларацію акцизного податку за червень 2023 року №9176260809 від 18.07.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 3742 грн (770 грн - Ставненська ТГ, 2972 грн Великоберезнянська ТГ);
- декларацію акцизного податку за липень 2023 року №9202634044 від 11.08.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 4462 грн (1144 грн - Ставненська ТГ, 3318 грн Великоберезнянська ТГ);
- декларацію акцизного податку за серпень 2023 року №9243571255 від 20.09.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 4372 грн (1165 грн - Ставненська ТГ, 3207 грн Великоберезнянська ТГ);
- декларацію акцизного податку за вересень 2023 року №9278031992 від 20.10.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 3481 грн (1615 грн - Ставненська ТГ, 1866 грн Великоберезнянська ТГ);
- декларацію акцизного податку за жовтень 2023 року №9311111472 від 16.11.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 3536 грн (1536 грн - Ставненська ТГ, 2000 грн Великоберезнянська ТГ);
- декларацію акцизного податку за листопад 2023 року №9345507938 від 19.12.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 2436 грн (1097 грн - Ставненська ТГ, 1339 грн Великоберезнянська ТГ);
- декларацію акцизного податку за грудень 2023 року №9374935283 від 17.01.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 3516 грн (1634 грн - Ставненська ТГ, 1882 грн Великоберезнянська ТГ);
- декларацію акцизного податку за січень 2024 року №9033447626 від 19.02.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 2583 грн (1402 грн - Ставненська ТГ, 1181 грн Великоберезнянська ТГ);
- декларацію акцизного податку за лютий 2024 року №9063942788 від 19.03.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 841 грн (Ставненська ТГ);
- декларацію акцизного податку за березень 2024 року №9096532332 від 17.04.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 609 грн (Ставненська ТГ);
- декларацію акцизного податку за квітень 2024 року №9133884581 від 17.05.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 929 грн (Ставненська ТГ);
- декларацію акцизного податку за травень 2024 року №9167926090 від 19.06.2024.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1494 грн (Ставненська ТГ);
- декларацію акцизного податку за червень 2024 року №9201982385 від 19.07.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1442 грн (Ставненська ТГ);
- декларацію акцизного податку за липень 2024 року №9240615361 від 19.08.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1431 грн (Ставненська ТГ);
- декларацію акцизного податку за серпень 2024 року №9275599832 від 20.09.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 919 грн (Ставненська ТГ);
- декларацію акцизного податку за вересень 2024 року №9310617056 від 18.10.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 447 грн (Ставненська ТГ);
- декларацію акцизного податку за жовтень 2024 року №9349214290 від 18.11.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 829 грн (Ставненська ТГ);
- декларацію акцизного податку за листопад 2024 року №9385510282 від 18.12.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 789 грн (Ставненська ТГ);
- декларацію акцизного податку за грудень 2024 року №9419145163 від 20.01.2025 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 6348 грн (867 грн Ставненська ТГ, 5481 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за січень 2025 року №9036291394 від 18.02.2025 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 7214 грн (993 грн Ставненська ТГ, 6221 грн Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за лютий 2025 року №9068315001 від 17.03.2025 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 5339 грн (730 грн Ставненська ТГ, 4609 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за травень 2023 року №9145685899 від 19.06.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 6896 грн (2224 грн - Перечинська ТГ, 2211 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 2461 грн Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за червень 2023 року №9176260839 від 18.07.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 6357 грн (2043 грн Перечинська ТГ, 2097 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 2217 грн Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за липень 2023 року №9202642117 від 11.08.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 9664 грн (2697 грн - ІІеречинська ТГ, 3303 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 3664 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за серпень 2023 року №9243571355 від 20.09.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 8861 грн (2842 грн - Перечинська ТГ, 2530 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 3489 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за вересень 2023 року №9278045476 від 20.10.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 8060 грн (2126 грн - Перечинська ТГ, 2801 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 3133 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за жовтень 2023 року №9311576079 від 16.11.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 14240 грн (3183 грн - Перечинська ТГ, 3310 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 7747 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за листопад 2023 року №9345555886 від 19.12.2023 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 7473 грн (1786грн - Перечинська ТГ, 2495 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 3192 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за грудень 2023 року №9374992836 від 17.01.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 12155 грн (2010 грн - Перечинська ТГ, 3110 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 7035 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за січень 2024 року №9033671329 від 19.02.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 11335 грн (1780 грн - Перечинська ТГ, 2883 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 6672 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за лютий 2024 року №9064037420 від 19.03.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 9707 грн (1472 грн - Перечинська ТГ, 1996 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 6239 грн -Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за березень 2024 року №9096540601 від 17.04.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 8317 грн (1641 грн - Перечинська ТГ, 1424 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 5252 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за квітень 2024 року №9133888435 від 17.05.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 8980 грн (1276 грн - Перечинська ТГ, 1430 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 6274 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за травень 2024 року №9167932699 від 19.06.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 12226 грн (2339 грн - Перечинська ТГ, 2015 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 7872 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за червень 2024 року №9201992144 від 19.07.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 10972 грн (1739 грн - Перечинська ТГ, 1452 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 7781 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за липень 2024 року №9240616590 від 19.08.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 10521 грн (1450 грн Перечинська ТГ, 1578 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 7493 грн Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за серпень 2024 року №9275609057 від 20.09.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 6488 грн (988 грн Перечинська ТГ, 1095 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 4405 грн Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за вересень 2024 року №9310653759 від 18.10.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 5793 грн (892 грн - Перечинська ТГ, 775 грн Дубриницько-Малоберезнянська ТГ, 4126 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за жовтень 2024 року №9349219305 від 18.11.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 5132 грн (66 грн - Перечинська ТГ, 5066 грн - Тур'є-Реметівська ТГ);
- декларацію акцизного податку за листопад 2024 року №9385517773 від 18.12.2024 із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 5266 грн (Тур'є-Реметівська ТГ).
Відповідачем податкові зобов'язання по зазначеному акцизному податку не сплачено.
Відповідно до п.49.21 ст.49 ПКУ платники, визначені підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 ПКУ, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до п.223.2. ст.223 ПКУ платники податку, визначені пунктом 212.1 статті 212 ПКУ (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.51, 215.3.52,215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 пункту 215.3 статті 215 ПКУ), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 ПКУ.
Відповідно до п.п.222.3.1. п.222.3 ст.222 ПКУ суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.
У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган, у відповідності до вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу, надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до пункту 59.5 статті 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Таким чином, податкова вимога є дійсною протягом усього терміну безперервного існування податкового боргу платника податків з моменту його утворення та до моменту повного погашення. При цьому грошові зобов'язання, які складають податковий борг, можуть змінюватися кількісно, проте у разі зміни суми податкового боргу, зокрема його збільшення, нормами ПК України, не передбачено обов'язку контролюючого органу повторно формувати та вручати платнику податків податкову вимогу.
Аналогічна позиція неодноразово викладалась Верховним Судом, зокрема в постановах від 19 лютого 2019 року (справа №818/1117/16), від 04 березня 2019 року (справа №2а-6053/11/1070), від 25 лютого 2020 року (справа №1340/5767/18), від 23.10.2021 (справа №580/1216/20).
У зв'язку з несплатою узгоджених сум відповідачу на підставі п. 59.1 ст. 59 ПКУ, виставлено податкову вимогу від 03.04.2023 №0000007-1308-0716 про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями, яку направлено на адресу відповідача засобами поштового зв'язку та отримано 12.04.2023 (№8801600093799).
Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПКУ органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п. 87.11 ст. 87 ПКУ орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПКУ, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, шо обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Отже, обов'язок платника податків сплачувати податки кореспондує праву контролюючого органу звертатися з вимогою про стягнення податкового боргу до суду.
Частиною 2 ст. 6 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Закон України «Про судоустрій і статус суддів» встановлює, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Так, у справі «Рисовський проти України» Суд зазначив про особливу важливість принципу «належного урядування», який передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справах «Беєлер проти Італії» [ВП], заява №33202/96, п. 120, ECHR 2000-I, «Онер'їлдіз проти Туреччини» [ВП], заява №48939/99, п. 128, ECHR 2004-XII, «Megadat.comS.r.l. проти Молдови», заява №21151/04, п. 72, від 8 квітня 2008 року, і «Москаль проти Польщі», заява №10373/05, п. 51, від 15 вересня 2009 року).
На державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (рішення у справах «Лелас проти Хорватії», заява №55555/08, п. 74, від 20 травня 2010 року, і «Тошкуце та інші проти Румунії», заява №36900/03, п. 37, від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (рішення у справах «Онер'їлдіз проти Туреччини», п. 128, та «Беєлер проти Італії», п. 119).
Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків (рішення у справі «Лелас проти Хорватії», п. 74). Ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються (рішення у справі «Пінкова та Пінк проти Чеської Республіки», п. 58, а також рішення у справі «Ґаші проти Хорватії», заява №32457/05, п. 40, від 13 грудня 2007 року, та у справі «Трґо проти Хорватії», заява №35298/04, п. 67, від 11 червня 2009 року).
Враховуючи зазначену практику Європейського суду з прав людини та вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ГУ ДПС у Закарпатській області дотримана процедура визначення податкового зобов'язання відповідача та повідомлення останнього про наявність податкового боргу. Однак, вказані дії позивача не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.
У відповідності до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно частини 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму податкового боргу у встановлені законодавством строки до бюджету відповідач не сплатив, наявність у нього податкового боргу підтверджується матеріалами справи, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та доцільність задоволення позову.
Відповідно до частини другої статті 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки зазначених судових витрат судом не встановлено, то відсутні підстави для стягнення останніх з відповідача.
Керуючись ст. ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд,-
Позовну заяву Головного управління ДПС у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ ВП 44106694) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути із фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) податковий борг у розмірі 689 576,88 грн (шістсот вісімдесят дев'ять тисяч п'ятсот сімдесят шість гривень вісімдесят вісім копійок), в т.ч. пеня у розмірі 3,10 грн, за наступними платежами:
- 11010500 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» у розмірі 104197,56 грн;
- 11011001 «Військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» у розмірі 7341,11 грн;
- 21081500 «Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» у розмірі 42 300 грн;
- 21080900 «Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 245681,97 грн;
- 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 39 712,27 грн, в т.ч. пеня у розмірі 3,10 грн;
- 18010200 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості» у розмірі 118,80 грн;
- 18010300 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості» у розмірі 10892,64 грн;
- 18010700 «Земельний податок з фізичних осіб» у розмірі 148,91 грн;
- 18010900 «Оренда плата з фізичних осіб» у розмірі 9577,62 грн;
- 14040200 «Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» у розмірі 229606 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
СуддяМ.М. Луцович