Постанова від 30.09.2025 по справі 947/26303/25

Справа № 947/26303/25

Провадження № 3/947/3508/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.09.2025 року м. Одеса

Суддя Київського районного суду м. Одеси Чаплицький В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення,які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.124 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

В провадження суддіКиївського районного суду м.Одеси надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП відносно ОСОБА_1 .

Так, інспектором поліції було складено протокол відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП, який є нечитабельним.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП відносно ОСОБА_1 суд приходить до переконання, що адміністративні матеріали підлягають поверненню до Управління патрульної поліції в Одеській області для належного оформлення, виходячи з наступного.

Згідно ст.278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи зібрані необхідні додаткові матеріали, які мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно зі ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Ст.280 КУпАП передбачені обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в тому числі: чи підлягає особа адміністративній відповідальності, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.

Разом з тим, нечитабельність протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 та відсутність будь-яких пояснень від останнього, а також свідків (якщо такі залучались), унеможливлює суд встановити склад та подію адміністративного правопорушення, так як за наявності лише схеми місця ДТП не вбачається можливість з'ясувати яка саме подія відбулась, які її обставини та який пункт Правил дорожнього руху міг порушити ОСОБА_1 .

За таких обставин неможливо своєчасно, всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, та вирішити її в точній відповідності з законом.

З огляду на викладене, в цілях приведення протоколу про адміністративне правопорушення до вимог законодавства України, з метою надання належної оцінки доказам, наявним в матеріалах адміністративної справи, суд приходить до переконання про необхідність повернення адміністративних матеріалів до Управління патрульної поліції в Одеській області.

Керуючись ст.ст.124, 245, 276, 278 КпАП України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення, щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст.124 КУпАП, повернути до Управління патрульної поліції в Одеській області для належного оформлення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м.Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В. В. Чаплицький