Ухвала від 30.09.2025 по справі 201/12002/25

Справа № 201/12002/25

Провадження № 1-кс/201/4161/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2025 року м. Дніпро

Слідчий суддя Соборного районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши в залі Соборного районного суду міста Дніпра клопотання прокурора Волноваської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025050000000912 від 18.09.2025 стосовно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025050000000912 від 18.09.2025 стосовно підозрюваної ОСОБА_5 .

Клопотання мотивоване тим, що слідчим відділом 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22025050000000912 від 18.09.2025, за підозрою ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 КК України.

У період з 01 по 10 вересня 2023 року, у відповідності до законодавства РФ та так званої «ЛНР», на тимчасово окупованій території Луганської області проведено незаконні так звані «вибори депутатів народної ради луганської народної республіки першого скликання та вибори депутатів представницьких органів муніципальних утворень луганської народної республіки першого скликання».

Так, 28.02.2023, точний час в ході досудового розслідування не встановлено, громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи за адресою: м. Донецьк, Ворошиловський район, бульвар Пушкіна, 34, діючи умисно, добровільно взяла участь у формуванні «Виборчої комісії Донецької Народної Республіки». За результатами проведеного голосування та відповідно до «Постанови Народної Ради Донецької Народної Республіки» № ІІ-802П-НС від 28.02.2023 «Про призначення членів виборчої комісії Донецької Народної Республіки з правом вирішального голосу від Народної Ради Донецької Народної Республіки» ОСОБА_5 призначена секретарем «Виборчої комісії» від «Громадського руху «Донецька Республіка» для організації та забезпечення підготовки проведення виборів та референдумів у порядку та строків, встановлених законодавством Російської Федерації, на території Донецької області.

07 грудня 2023 року «Рада Федерації Федеральних зборів Російської Федерації» відповідно до статті 81, пункту «д» частини 1 статті 102 Конституції Російської Федерації, пунктів 2 та 7 статті 5 Федерального закону «Про вибори Президента Російської Федерації» постановила призначити вибори президента Російської Федерації на 17 березня 2024 року, у тому числі на тимчасово окупованій території Донецької області.

Вибори президента Російської Федерації проводяться на підставі Конституції Російської Федерації, Федерального закону № 19-Ф3 від 10.01.2003 «Про вибори Президента Російської Федерації» та Федерального закону № 67-Ф3 від 12.06.2022 «Про основні гарантії виборчих прав та прав на участь у референдумі громадян Російської Федерації».

Відповідно до Закону № 430-ІІНС «Про систему виборчих комісій, комісій референдуму» в Донецькій Народній Республіці» та постанови «Виборчої комісії Донецької Народної Республіки» № 49/289 від 28.12.2023 «Про плани роботи Виборчої комісії Донецької Народної Республіки на 2024 рік» на ОСОБА_5 як на секретаря «Виборчої комісії Донецької Народної Республіки» для організації та забезпечення підготовки проведення виборів президента Російської Федерації покладено наступні повноваження, а саме: розробка проектів постанов «Виборчої комісії Донецької Народної Республіки» структурними підрозділами в межах своїх повноважень; розробка нормативних актів, які забезпечують підготовку та проведення виборів на території «Донецької Народної Республіки»; підготовка зауважень та пропозицій до законів (проектів законів) щодо виборів; підготовка розпоряджень голови «Виборчої комісії Донецької Народної Республіки», планів та інших документів щодо організації і здійсненні внутрішнього фінансового аудиту; прийом від республіканських ЗМІ відомостей про розмір та других вимог плати ефірного часу, повідомлень про готовність їх надати, даних обліку обсягів їх надання, а також від поліграфічних організацій, індивідуальних підприємців відомостей про розмір та інші умови оплати послуг з виготовлення друкованих агітаційних матеріалів; акредитація представників ЗМІ для присутності в приміщеннях для голосування та при встановленні підсумків голосування при проведенні виборів на території «Донецької Народної Республіки»; розгляд скарг (звернень) на рішення та дій (бездіяльності) виборчої комісії (у міру надходження скарг (звернень)), узагальнення та їх аналіз; прийом та аналіз від республіканських організацій, що здійснює телебачення та (або) радіомовлення, а також від організації, уповноваженої на здійснення робіт з обліку обсягу ефірного часу, відомостей про обсяг ефірного часу, витраченого на висвітлення діяльності політичних партій, представлених у «Народній Раді Донецької Народної Республіки». Розгляд «Виборчої комісії Донецької Народної Республіки» результатів обліку обсягу ефірного часу, витраченого на висвітлення діяльності політичних партій, представлених у «Народній Раді Донецької Народної Республіки»; підготовка засідань комісій, документів та матеріалів, винесених на її розгляд; забезпечення оформлення рішень та інших актів комісії; підписання рішень, протоколів засідань та інших документів комісії, а також здійснення інших повноважень, передбачених законами, документами, що регламентують діяльність комісій, та її рішень; здійснення контролю за ходом виконання планів; забезпечування інформування зацікавлених осіб та органи про роботу комісії та прийнятих рішень; забезпечування опублікування (оприлюднення) рішень та інших актів комісії; здійснення контролю за виконанням рішень комісії, якщо рішенням комісії не встановлено інше.

Вищевказані повноваження ОСОБА_5 виконувала, перебуваючи за адресою: м. Донецьк, Ворошиловський район, бульвар Пушкіна, 34, за місцем розташування «Виборчої комісії Донецької Народної Республіки».

Починаючи з 28.12.2023 ОСОБА_5 перебуваючи на тимчасово окупованій території у м. Донецьк, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб відносно яких матеріали кримінального провадження виділені в окреме провадження, будучи секретарем «Виборчої комісії Донецької Народної Республіки», виконуючи свої повноваження в якості секретаря, добровільно взяла безпосередню участь в організації та проведенні «виборів» президента Російської Федерації. За результатами дій ОСОБА_5 та інших членів т.зв. «Виборчої комісії Донецької Народної Республіки» відносно яких матеріали кримінального провадження виділені в окреме провадження, організовано процес проведення зазначених «виборів» на тимчасово окупованій території Донецької області, які були проведені з 15.03.2024 по 17.03.2024 включно. За результатами «виборів» президента Російської Федерації» представники «Виборчої комісії Донецької Народної Республіки» оголосили, що на території Донецької області вибори були проведенні та за кандидата в Президента Російської Федерації ОСОБА_6 проголосувало 95,23% виборців. За результатами «виборів» у тому числі і проведених незаконно на тимчасово окупованій території Донецької області Президентом Російської Федерації обрано ОСОБА_6 .

Таким чином, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 КК України, за викладених обставин обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1

У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтована неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 171 (8096) від 22.08.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістку про виклик особи - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 02.09.2025 об 09:00, 03.09.2025 об 09:00 та 04.05.2025 об 09:00 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 22024050000000209, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту підозрюваної та проведення інших слідчих та процесуальних дій.

Жодного разу у призначений час громадянка України \ ОСОБА_5 у призначений час не з'явилася, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.

Згідно вимог, передбачених ч. 3 ст. 111, ст. 135 КПК України вжито заходів для вручення повідомлення про підозру у спосіб, передбачений для вручення повідомлень, але вручити повідомлення про підозру та повістку про виклик близьким родичам та членам сім'ї підозрюваної ОСОБА_5 , не представилося можливим.

22 серпня 2025 року захиснику підозрюваного вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Таким чином 22.08.2025 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме у колабораційній діяльності, тобто участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території, за попередньою змовою групою осіб.

18 вересня 2025 року відносно ОСОБА_5 матеріали кримінального провадження виділені в окреме провадження № 22025050000000912 від 18.09.2025.

Постановою прокурора від 18.09.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_5 оголошено в розшук, здійснення якого доручено співробітникам ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Той факт, що підозрювана ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України підтверджується матеріалами кримінального провадження, а також повідомленнями 10 відділу ГВЗНД 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, що здійснює розшук підозрюваної.

Таким чином прокурор вказує, що наявні достатні підстави для проведення у кримінальному провадженні за № 22025050000000912 від 18.09.2025 стосовно підозрюваної ОСОБА_5 , спеціального досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 28, ч.5 ст. 111-1 КК України.

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, наведених у ньому.

Захисник у судовому засіданні заперечувала проти задоволення клопотання.

Заслухавши доводи слідчого та захисника, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про таке.

Так, в судовому засіданні встановлено, що у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтована неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 171 (8096) від 22.08.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістку про виклик особи - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 02.09.2025 об 09:00, 03.09.2025 об 09:00 та 04.05.2025 об 09:00 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 22024050000000209, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту підозрюваної та проведення інших слідчих та процесуальних дій.

Жодного разу у призначений час громадянка України \ ОСОБА_5 у призначений час не з'явилася, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.

Згідно вимог, передбачених ч. 3 ст. 111, ст. 135 КПК України вжито заходів для вручення повідомлення про підозру у спосіб, передбачений для вручення повідомлень, але вручити повідомлення про підозру та повістку про виклик близьким родичам та членам сім'ї підозрюваної ОСОБА_5 , не представилося можливим.

22 серпня 2025 року захиснику підозрюваного вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Таким чином 22.08.2025 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме у колабораційній діяльності, тобто участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території, за попередньою змовою групою осіб.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 підтверджується матеріалами кримінального провадження, а саме:

- протоколом огляду від 14.03.2024 Інтернет-ресурсу, а саме сайту «Донецкая Народная Республика Официальный сайт», відповідно до якого зафіксована колабораційна діяльність ОСОБА_5 ;

- протоколом огляду від 20.03.2024 Інтернет-ресурсу, а саме Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідно до якого зафіксована колабораційна діяльність ОСОБА_5 ;

- протоколом огляду від 24.02.2024 Інтернет-ресурсу, а саме Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_5 відповідно до якого зафіксована колабораційна діяльність ОСОБА_5 ;

- протоколом огляду від 12.07.2024 Інтернет-ресурсу, а саме сайту « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_7 відповідно до якого зафіксована колабораційна діяльність ОСОБА_5 ;

- висновок судової портретної експертизи № 69 від 20.01.2025;

- протоколом огляду від 07.05.2025 Інтернет-ресурсу, а саме сайту «Государственная информационная система нормативных правовых актов Донецкой народной республики» за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_8 відповідно до якого зафіксована колабораційна діяльність ОСОБА_5 ;

- матеріалами, зібраними оперативними підрозділами СБУ, що у відповідності до ч.2 ст. 99 КПК України є доказами.

Таким чином, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 КК України, за викладених обставин обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 .

Слід зазначити, що поняття «обґрунтована підозра» не визначене у національному законодавстві та, виходячи з положень ч. 5 ст. 9 КПК України необхідно взяти до уваги позицію Європейського суду з прав людини, відображену у пункті 175 Рішення від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої термін обґрунтована підозра означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990, п.32, Series A, N 182).

При цьому, обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.

Такий висновок узгоджується з правовими позиціями, наведеними у рішеннях Європейського Суду з прав людини, зокрема, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23.10.1994, в яких суд зазначив, що факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування.

Так, для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри, оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності, доведення чи не доведення винуватості особи, що здійснюється судом при ухваленні вироку, а з метою визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.

Водночас, слідчому судді під час вирішення питання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування не надається весь обсяг доказів, зібраних під час досудового розслідування та дані щодо джерел їх отримання. Такі матеріали мають надаватися суду при судовому провадженні відповідного кримінального провадження та саме на цій стадії, передбачено здійснення оцінки доказів з точки зору належності, допустимості, достовірності та сукупності доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об'єднаного Королівства» від 28.10.1994, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990).

При цьому, на стадії досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою.

Так, слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів лише щодо пред'явленої підозри з точки зору їх достатності та взаємозв'язку, не вирішуючи наперед питання про винуватість підозрюваного у вчиненні інкримінованого йому злочину, правильність кваліфікації його дій, допустимість доказів щодо встановлення винуватості підозрюваного, вважає, що зміст клопотання та долучених до нього матеріалів кримінального провадження можуть свідчити про існування фактів і інформації, які можуть переконати об'єктивного спостерігача у тому, що підозрювана могла вчинити інкриміноване йому правопорушення.

Також було встановлено, що постановою прокурора від 18.09.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_5 оголошено в розшук, здійснення якого доручено співробітникам ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Водночас, чинне процесуальне законодавство не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особа перебуває у будь-якому із видів розшуку, однак регламентує, що про оголошення розшуку (державного та міжнародного) органом досудового розслідування має бути винесена відповідна постанова (ч. 2 ст. 281 КПК України), що в даному випадку і було здійснено органом досудового розслідування шляхом винесення постанов про оголошення підозрюваної в розшук.

Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

Разом з тим, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.

Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні зокрема щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошені у міжнародний розшук, та розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.

Той факт, що підозрювана ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України підтверджується матеріалами кримінального провадження, а також повідомленнями 10 відділу ГВЗНД 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, що здійснює розшук підозрюваної.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 297-2 КПК України клопотання слідчого, прокурора про здійснення спеціального досудового розслідування повинно містити, зокрема, відомості про те, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або відомості про оголошення підозрюваного в міжнародний розшук.

Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» №1207-VII від 15.04.2014 визначає статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, встановлює особливий правовий режим на цій території, визначає особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах цього режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб (стаття 2 цього Закону).

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 цього Закону адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно із до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», Порядок вручення повістки про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, а також правові наслідки ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, визначаються Кримінальним процесуальним кодексом України.

Відповідно до ч.1 ст. 297-5 КПК України, повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом.

Матеріали клопотання свідчать, що підозрювана належним чином викликалася для повідомлення про підозру та проведення процесуальних дій, у спосіб передбачений законом, а саме через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті Офісу Генерального прокурора, проте не з'явилася у призначений час та не повідомила про причини неприбуття, та згідно матеріалів клопотання перебуває на тимчасово окупованій території, а відтак слід вважати, що підозрювана переховується від органів слідства на тимчасово окупованій території України, з метою ухилення кримінальної відповідальності.

Враховуючи вищевикладене, зважаючи на надані слідчому судді матеріали кримінального провадження, що можуть свідчити про причетність до вищевказаного кримінального правопорушення, а також, враховуючи той факт, що остання переховується від органів досудового розслідування, з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошена у розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України, слідчий суддя дійшов висновку про наявність обґрунтованих підстав, визначених ст. ст. 297-1, 297-2, 297-4 КПК України, для задоволення клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 .

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.135,139,297-1 - 297-5 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Волноваської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025050000000912 від 18.09.2025 стосовно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , задовольнити.

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025050000000912 від 18.09.2025 стосовно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1