24.09.2025 Справа №607/19512/25 Провадження №1-кс/607/5531/2025
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , захисника підозрюваного ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене начальником відділу нагляду за додержавним законів регіональним органом безпеки Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025210000000014 від 24.02.2025 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,
Старший слідчий в ОВС слідчого відділу УСБУ в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням із начальником відділу нагляду за додержавним законів регіональним органом безпеки Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_6 звернувся до слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області в рамках кримінального провадження № 22025210000000014 від 24.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (далі - КК України), із клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного ОСОБА_4 .
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Тернопільській області розслідується кримінальне провадження № 22025210000000014 від 24.02.2025 за підозрою ОСОБА_4 у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
11.09.2025 ОСОБА_4 оголошено у розшук у зв'язку з тим, що останній ухиляється від слідства та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності та постійно перебуває на тимчасово окупованій збройними силами російської федерації території Донецької області, однак його точне місце перебування на даний час невідоме. З огляду на вказане просить клопотання задовольнити та надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.
У судовому засіданні старший слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав з мотивів, у ньому наведених та просив його задовольнити.
Захисник ОСОБА_5 у судовому засіданні щодо задоволення вказаного клопотання поклалась на думку суду.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, вивчивши клопотання, додані до нього матеріали, слідчий суддя враховує наступне.
Слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Тернопільській області розслідується кримінальне провадження № 22025210000000014 від 24.02.2025 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у листопаді 2022 року у громадянина України ОСОБА_4 виник злочинний умисел направлений на добровільне зайняття посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади - так званому «Управлении Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека (Роспотребнадзор) по Донецкой Народной Республике», створених на тимчасово окупованій території Донецької області.
При цьому, ОСОБА_4 було відомо, що згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і рф 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.
Діючи, всупереч вказаним нормам міжнародного гуманітарного права та вимогам п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч.4 ст.2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 №36/103, від 16.12.1970 №2734 (ХХV), від 21.12.1965 №2131 (ХХ), від 14.12.1974 №3314 (ХХІХ), президент рф володимир путін та інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф, спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, віддали відповідні накази на вторгнення підрозділів зс рф на територію України з метою її незаконного збройного захоплення та подальшої військової окупації.
З метою протидії збройній агресії російської федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, в Україні з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб введено воєнний стан, який продовжено у визначеному законом порядку та діє станом на 28.08.2025.
При цьому, 24.02.2022, на виконання вищевказаних наказів військово-політичного керівництва рф, військовослужбовці зс рф, шляхом збройної агресії із застосуванням зброї, військової техніки та артилерії, з нанесенням ракетних та авіаційно-бомбових ударів по військовій та цивільній інфраструктурі, незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Донецькій, Запорізькій, Житомирській, Київській, Луганській, Сумській, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях, та здійснили збройний напад на державні органи влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти військової та цивільної інфраструктури, які мають важливе народногосподарське, оборонне значення, після чого здійснили військову окупацію частини території України.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (із змінами та доповненнями, далі за текстом - Закон №1207-VII), тимчасово окупована російською федерацією територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Тимчасова окупація російською федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав.
За державою Україна, територіальними громадами сіл, селищ, міст, розташованих на тимчасово окупованій території, органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими суб'єктами публічного права зберігається право власності, інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованій території.
Тимчасово окупованою територією, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону №1207-VII, є частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.
Відтак, Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 376 від 28.02.2025 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» вся територія Донецького та Горлівського районів Донецької області з 07.04.2014 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.
Після окупації зазначених територій Донецької області, представниками збройних формувань російської федерації фактично було узурповано всі владні повноваження на тимчасово окупованій ними території області шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, встановлення інституту військових комендатур, запровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності пересування та волевиявлення, а також шляхом повсякденного залякування населення, застосування фізичного і психологічного впливу до окремих категорій суспільства та верств населення, в тому числі шляхом незаконного позбавлення волі діючих представників органів державної влади України та місцевого самоврядування, правоохоронців, активістів, волонтерів та їх членів сім'ї і близьких родичів.
Разом з тим, 07.04.2014, представниками збройних формувань російської федерації всупереч законного порядку установленого Конституцією України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими діючими нормативно-правовими актами, цілеспрямовано було створено окупаційну адміністрацію російської федерації в окупованій Донецькій області, яку на даний час очолює колаборант ОСОБА_7 з метою подальшого утримання адміністративно-політичного контролю на захопленій військовим шляхом та тимчасово окупованій території Донецької області, а також реалізації узурпованих владних повноважень.
При цьому, положеннями п. 6 ч. 1 ст. 1-1 Закону №1207-VII визначено, що окупаційна адміністрація російської федерації, це сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.
08.12.2022 згідно з наказом «Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека (Роспотребнадзора)» № 665, м. Москва, рф, затверджено положення про незаконний орган влади т.зв. «Управление Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека по Донецкой Народной Республике», із наділенням його всіма необхідними владними повноваженнями. У тому числі, щодо незаконної реалізації політики російської федерації в сфері санітарно-епідеміологічного контролю, контролю захисту прав споживачів, за дотриманням законодавства російської федерації про захист дітей від інформації, що спричиняє шкоду їх здоров'ю та розвитку, за діяльністю в області використання збудників інфекційних захворювань людини і тварин та генно-інженерно-модифікованих організмів, за діяльністю в області використання джерел іонізуючого випромінювання та іншого.
При цьому, у відповідності до законодавства російської федерації «Федеральная служба по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека (Роспотребнадзор)» є федеральним органом виконавчої влади рф.
В той же час, у листопаді 2022 року ОСОБА_4 , будучи громадянином України, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалася 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, з метою переслідування своїх корисливих інтересів, а саме, отримання відповідної влади в м. Донецьк, та відповідно наділенням його функціями заступника керівника так званого «Управления Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека по Донецкой Народной Республике», створеного на тимчасово окупованій території, перебуваючи на території м. Донецьк, маючи умисел на зайняття посади у незаконному органі влади та реалізуючи його, вступив у злочинну змову з представниками окупаційної адміністрації російської федерації в окупованій Донецькій області. Отримавши від останніх пропозицію обійняти посаду так званого заступника керівника «Управления Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека по Донецкой Народной Республике», в порушення вимог Конституції та Законів України, добровільно, умисно, погодився на вказану пропозицію.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, громадянин України ОСОБА_4 , перебуваючи в тимчасово окупованому м. Донецьк, діючи умисно, з метою підтримання окупаційної влади, встановленої збройними формуваннями російської федерації на території Донецької області, маючи проросійські погляди та критичне ставлення до діючої законної влади в Україні, достовірно усвідомлюючи протиправність своїх дій та передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, не пізніше ніж 28.12.2022 добровільно зайняв посаду так званого заступника керівника «Управления Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека по Донецкой Народной Республике», пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Донецької області, що знаходився за адресою: м. Донецьк, вул. Любавіна, 3.
Займаючи вказану посаду, починаючи з 28.12.2022 по 23.06.2025, ОСОБА_4 , діючи умисно та виконуючи покладені на нього організаційно- розпорядчі функції, вказівки і розпорядження представників окупаційної адміністрації російської федерації в окупованій Донецькій області, бажаючи проявити себе та довести свою лояльність і відданість окупаційній владі держави-агресора, відповідно до своїх функціональних обов'язків, за дорученням керівника, представляв вищезазначене «Управління» в «територіальних органах виконавчої влади на території донецької народної республіки» у відносинах з іншими органами окупаційної влади, громадянами, організаціями, координував та контролював роботу структурних підрозділів «Управління»; курував питання здійснення федерального державного санітарно-епідеміологічного нагляду, у тому числі організації та проведення перевірок виконання органами державної влади, місцевого самоврядування, а також юридичними особами вимог санітарного законодавства, проведення санітарно-епідеміологічних експертиз, розслідувань, видачі заключень, внесення в ліцензуючі органи пропозицій про анулювання, відклик ліцензій на здійснення діяльності господарюючими суб'єктами, котрі порушують санітарне законодавство чи про припинення дії таких ліцензій; виносив мотивовані постанови про прийняття заходів адміністративного покарання за порушення санітарного законодавства та законодавства про захист прав споживачів; вносив на розгляд керівника мотивовані пропозиції про направлення в правоохоронні органи матеріалів щодо порушення санітарного законодавства для вирішення питання про порушення кримінальних справ, вчиняв інші дії.
Крім того, вказаний незаконний орган влади реалізовував свої повноваження в сфері щодо забезпечення в межах компетенції управління захисту відомостей, які складають державну таємницю, забезпечував мобілізаційну підготовку його працівників, антитерористичну захищеність об'єктів (територій) управління, здійснював організацію і ведення цивільної оборони.
При цьому, 22.12.2022, ОСОБА_4 , після особистого ознайомлення з указом президента рф від 06.12.2022 № 886 «Об особенностях замещения государственных и муниципальных должностей, должностей государственной и муниципальной службы на территориях Донецкой Народной Республики, Луганской Народной Республики, Запорожской области и Херсонской области», погодився на реалізацію зазначених у ньому вимог та подальшому забезпеченню його виконання підлеглими працівниками.
Надалі, 13.01.2023 та 23.01.2023 ОСОБА_4 , як один із керівників незаконного органу влади, з метою забезпечення його належного функціонування, взяв участь у проведенні нарад в керівника «Управления Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека по Донецкой Народной Республике» ОСОБА_8 , де 13.01.2023 його було зобов'язано підготувати листа на адресу територіальних відділів «Управління» щодо проблемних питаннях виконання заходів по профілактиці грипу та ГРВІ.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 20.02.2023 ОСОБА_4 , виконуючи свої службові обов'язки, звернувся до так званого «глави ДНР» ОСОБА_7 з проханням надати доручення «министерству здравоохранения ДНР» про проведення медичних оглядів осіб, які перебувають у пунктах тимчасового розміщення, а також «министерству по делам гражданской обороны, чрезвычайным ситуациям и ликвидации последствий стихийных бедствий ДНР», про необхідність інформування останніми медичних установ та «Управления Роспотребнадзора по ДНР» про кількість осіб, які прибувають у пункти тимчасового розміщення.
Після цього, 01.03.2023 ОСОБА_4 , у зв'язку з тим, що з 01.01.2023 на території так званої «ДНР» визнаються та застосовуються нормативно-правові акти санітарного законодавства російської федерації, на виконання вимог законодавства країни-агресора, запропонував т.зв. «министру здравоохранения ДНР» ОСОБА_9 скасувати дію наказу «министерства здравоохранения ДНР № 432 от 26.04.2016» та дати доручення «РЦ СЕН ГСЕС МЗ ДНР» вести облік інфекційних та паразитарних захворювань.
Надалі, 07.03.2023 ОСОБА_4 , з метою створення належних умов для подальшого збройного опору представників держави-агресора українським військовослужбовцям, забезпечив проведення імунізації осіб призивного віку, а також поінформував так званого «начальника управления Народной Милиции ДНР генерал-лейтенанта ОСОБА_10 » про факт припинення антирабічного лікування громадянином рф ОСОБА_11 . Цього ж дня, виконуючи покладені на нього обов'язки та реалізуючи політику окупаційної адміністрації країни-агресора у сфері охорони здоров'я, ОСОБА_4 інформував так званого «Главу ДНР» ОСОБА_7 про груповий випадок захворювання на грип у дитячому соціальному центрі м. Горлівка Донецької області.
04.04.2023 ОСОБА_4 , з метою надання практичної та методичної допомоги окупаційним органам у питаннях міжвідомчої взаємодії, звернувся до так званого «заместителя правительства ДНР ОСОБА_12 » з проханням надати можливість проведення консультативно-методичного візиту підлеглими йому співробітниками «Управління» у так званий «отдел ветеринарного контроля и надзора Министерства агропромышленной политики и продовольствия ДНР».
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 27.04.2023 ОСОБА_4 , виконуючи вимоги незаконного правоохоронного органу, створеного на тимчасово окупованій території так званої «Прокуратуры Донецкой Народной Республики», витребував у «врио главного врача Республиканского центра санитарно-эпидемиологического надзора Государственной санитарно-эпидемиологической службы Министерства здравоохранения ДНР» відомості про стан санітарно-епідеміологічної ситуації та про охоплення обов'язковою імунізацією дорослого і дитячого населення в «ДНР».
Надалі, 11.08.2023 ОСОБА_4 , на виконання законодавства країни-агресора та забезпечення функціонування незаконного органу влади, інформував так званого «главного врача Федерального бюджетного учреждения здравоохранения «федеральный центр гигиены и эпидемиологии» Роспотребнадзора» ОСОБА_13 про кількість контрольних (наглядових) заходів включених в проект плану проведення контрольних (наглядових) заходів по здійсненню федерального державного санітарно-епідеміологічного нагляду у 2024 році «Управлением федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека по Донецкой Народной Республике».
Крім того, 16.10.2023, ОСОБА_4 , з метою реалізації рішень країни-агресора, після особистого ознайомлення із змінами в антикорупційному законодавстві, а саме з федеральним законом від 10.07.2023 № 286-Ф3 «О внесении изменений в отдельные законодательные акты Российской Федерации», погодився на реалізацію зазначених у ньому вимог та подальшому забезпеченню його виконання підлеглими працівниками.
Отже, громадянин України ОСОБА_4 , умисно, добровільно, з 28.12.2022 по 23.06.2025, займав посаду так званого заступника керівника «Управления Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека по Донецкой Народной Республике», пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території Донецької області.
28.08.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в порядку ст. 135 КПК України, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1
КК України.
Так, 19.08.2025 в порядку ст. 135 КПК України через засіб масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження «Урядовий кур'єр» та офіційний веб-сайт Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 викликаний на 09 год. 00 хв. 28.08.2025 до слідчого відділу УСБУ в Тернопільській області для отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, та допиту як підозрюваного. Однак, будучи належним чином повідомленим про виклик, ОСОБА_4 у слідчий відділ УСБУ в Тернопільській області не з'явився, про причини неявки не повідомив.
Надалі, 02.09.2025 та 28.08.2025 через засіб масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження «Урядовий кур'єр» та офіційний веб-сайт Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 повідомлений про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та викликаний на 08, 09 та 10 вересня 2025 року в слідчий відділ УСБУ в Тернопільській області для допиту як підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, та проведення інших слідчих і процесуальних дій за його участю. Однак, будучи належним чином повідомленим про виклики, ОСОБА_4 у слідчий відділ УСБУ в Тернопільській області не з'явився, про причини неявки не повідомив.
Відповідно до вищевикладеного, ОСОБА_4 ухиляється від слідства та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності.
11.09.2025 старшим слідчим в ОВС слідчого відділом УСБУ в Тернопільській області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 оголошено в регіональний, державний та міжнародний розшук, у зв'язку з тим, що останній постійно перебуває на тимчасово окупованій збройними силами російської федерації території Донецької області, однак його точне місце перебування на даний час невідоме.
Ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області (справа № 607/19024/25) від 16.09.2025 щодо підозрюваного ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
За змістом ч. 8 ст. 135 КПК України, повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою - сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, вважається такою, яка належним чином повідомлена про виклик, з моменту опублікування повістки про її виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
У випадку наявності в особи, зазначеної в абзаці першому цієї частини, захисника (захисників) копія повістки про її виклик надсилається захиснику (захисникам).
Відповідно до ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим та оголошення його у міждержавний та/або міжнародний розшук є підставою для здійснення для спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Глава 24-1 КПК України встановлює особливості спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень.
Відповідно до ст. 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (inabsentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.
Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Згідно ст. 297-2 КПК України з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування до слідчого судді має право звернутися прокурор або слідчий за погодженням з прокурором.
На думку слідчого судді, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Із матеріалів клопотання вбачається, що зазначені обставини підозри ОСОБА_4 можуть мати місце і підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних та доказів.
Отож, враховуючи встановлені обставини, слідчий суддя вважає, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, та те, що підозрюваний переховується від органів слідства з метою уникнення кримінальної відповідальності.
З наведених підстав, слідчий суддя вважає за доцільне клопотання сторони обвинувачення задовольнити та надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 22025210000000014 від 24.02.2025.
На підставі вищевикладеного, ст. ст. 135, 139, 297-1 - 297-4, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання сторони обвинувачення - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення у кримінальному провадженні № 22025210000000014 від 24.02.2025 спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кайраккум, Таджицької РСР, СРСР, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України.
Роз'яснити, що відомості щодо підозрюваних, стосовно яких слідчим суддею постановлено ухвалу про здійснення спеціального досудового розслідування, невідкладно, але не пізніше 24 годин після постановлення ухвали, вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань і публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1