Справа № 605/374/25
Іменем України
30 вересня 2025 рокум.Підгайці
Суддя Підгаєцького районного суду Тернопільської області Лелик О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з сектору поліцейської діяльності №2 відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянку України, паспорт громадянина України НОМЕР_2 від 31.01.2023 виданий 6130, працездатна, не працевлаштована, має на утриманні 3-х неповнолітніх дітей, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася -
про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 3 статті 184 КУпАП,-
ОСОБА_1 23 серпня 2025 року біля 19:55 год. дозволила сину ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (14 років) керувати транспортним засобом марки FORTE FП25-FA2, б/н в с. Волиця, вул. Центральна, таким чином останній вчинив адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 126 КУпАП, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 184 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що дійсно вона придбала транспортний засіб марки FORTE FП25-FA2 і 23.08.2025 року біля власного помешкання її син кермував скутером у її присутності. Жодних наслідків таких дій не настало, шкода нікому не спричинена.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом статті 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову.
Відповідно до диспозиції частини 3 статті 184 КУпАП адміністративним правопорушенням є вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи, вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частини 3 статті 184 КУпАП, виходячи з наступного.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 184 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №620264 від 23.08.2025 року, рапортом працівників поліції, частковими визнавальними показаннями ОСОБА_1 , та іншими матеріалами справи.
Відповідно до статті 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі ст. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
У відповідності до статті 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Проаналізувавши характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення та обставини його вчинення, враховуючи особу ОСОБА_1 , ступінь її вини, відсутність наслідків, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно звільнити від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення та оголосити їй усне зауваження.
Згідно положень ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи. Тому провадження в даній справі підлягає закриттю.
Керуючись частиною 3 статті 184, статтями 22, 23, 251, 283, 284 КУпАП, суддя-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку з малозначністю та оголосити їй усне зауваження, справу провадженням закрити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду Тернопільської області протягом десяти днів з дня її постановлення.
Суддя: О. М. Лелик