Постанова від 29.09.2025 по справі 354/1143/25

Справа № 354/1143/25

Провадження № 3/354/724/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2025 року м. Яремче

Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Ваврійчук Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції №1(м. Яремче) Надвірнянського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, жителя АДРЕСА_1

за ст.124, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , вчинив порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів та керував транспортним засобом перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, за наступних обставин.

17.08.2025 року о 00 год. 00 хв. громадянин ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки ВАЗ 210930, реєстраційний номер НОМЕР_1 , в с.Поляниця, вул.Карпатська, Надвірнянський район, Івано-Франківської області, не вибрав безпечної швидкості руху внаслідок чого виїхав на смугу зустрічного руху, де не дотримався безпечного інтервалу та допустив бокове зіткнення з автомобілем марки VOLKSWAGEN TOURAN, реєстраційний номер НОМЕР_2 , який рухався назустріч. У результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.12.1 Правил Дорожнього руху України.

Окрім цього, 17.08.2025 року о 21 год. 20 хв. громадянин ОСОБА_1 , керував транспортним засобом марки ВАЗ 210930, реєстраційний номер НОМЕР_1 , в с.Поляниця, вул.Карпатська, Надвірнянський район, Івано-Франківської області, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Тест на стан алкогольного сп'яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням спеціального технічного приладу газоаналізатора Алкофор 507. Результат тесту позитивний 2,29 проміле.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9а Правил дорожнього руху України.

Постановою Яремчанського міського суду Івано-Франківської області від 29.09.2025 року вказані матеріали об'єднані для розгляду в одному провадженні.

У судові засідання, призначені на 09.09.2025 року, 29.09.2025 року, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився, не повідомивши причин неявки, хоча про день та час розгляду справи належно повідомлявся, шляхом направлення судових повісток про виклик за адресою, вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення, що підтверджується трекінгами відстеження АТ «Укрпошта» з відміткою «одержувач відсутній за вказаною адресою». Клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.

За таких обставин, враховуючи те, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, будучи обізнаним про складення щодо нього протоколів про адміністративне правопорушення, що підтверджується його особистим підписом у протоколах про адміністративні правопорушення, не вжив заходів для явки до суду, не подав письмових заперечень проти протоколів, суд відповідно до вимог ч.2 ст.268 КУпАП, вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом,забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган(посадова особа)зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи - ст. 280 КУпАП.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд, з урахуванням вимог ст.252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Положеннями ст.ст.7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Пунктом 2.9а Правил дорожнього руху України передбачено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ч.ч.2-5 ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 2,3,4 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 року № 1452/735 огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Згідно п.п.3,4 розділу ІІ Інструкції поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп'яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції, які відповідно до п.10 долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. Пунктами 2-4, 6-8, 10,13 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року №1103, передбачено, що огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.

Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів (законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність); лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.

У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Статтею 124 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинили пошкодження транспортних засобів.

Диспозиція норми ст.124 КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до правил дорожнього руху.

Відповідно до п.12.1 Правил дорожнього руху України під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих правопорушень повністю доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме:

-відомостями, які зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №426154 від 17.08.2025 року, згідно якого 17.08.2025 року о 00 год. 00 хв. громадянин ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки ВАЗ 210930, реєстраційний номер НОМЕР_1 , в с.Поляниця, вул.Карпатська, Надвірнянський район, Івано-Франківської області, не вибрав безпечної швидкості руху, внаслідок чого виїхав на смугу зустрічного руху, де не дотримався безпечного інтервалу та допустив бокове зіткнення з автомобілем марки VOLKSWAGEN TOURAN, реєстраційний номер НОМЕР_2 , який рухався назустріч. У результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п.12.1 ПДР України. ОСОБА_1 своїм підписом у протоколі про адміністративне правопорушення засвідчив факт роз'яснення йому прав та обов'язків, передбачених ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП, ознайомлення із протоколом та вручення його копії;

-схемою місця ДТП від 17.08.2025 року, на якій зафіксовано місце розташування транспортних засобів після ДТП та зазначено, що в результаті ДТП у автомобіля марки ВАЗ 210930, реєстраційний номер НОМЕР_1 , пошкоджено переднє ліве крило, передня ліва фара, передня ліва дверка, кришка капота; у автомобіля марки VOLKSWAGEN TOURAN, реєстраційний номер НОМЕР_2 пошкоджено переднє ліве крило, задня дверка, передня ліва дверка;

-письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 17.08.2025 року, згідно яких 17.08.2025 року близько 19:15 год, він керуючи власним автомобілем марки VOLKSWAGEN TOURAN, реєстраційний номер НОМЕР_2 рухався у с.Поляниця по вул.Карпатська. Автомобіль марки ВАЗ 210930, реєстраційний номер НОМЕР_1 виїхав на його смугу руху та, рухаючись у зустрічній смузі руху, допустив бокове зіткнення із його автомобілем. Водій автомобіля марки ВАЗ 210930, реєстраційний номер НОМЕР_1 перебував з явними ознаками алкогольного сп'яніння, хотів покинути місце ДТП;

-письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 17.08.2025 року, згідно яких 17.08.2025 року він рухаючись на своєму автомобілі марки ВАЗ 210930, реєстраційний номер НОМЕР_1 в напрямку з ГК «Буковель» у сторону с.Татарів. В с.Поляниця по вул.Карпатська здійснив зіткнення із автомобілем марки VOLKSWAGEN TOURAN, реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 ;

-відомостями, які зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №426187 від 17.08.2025 року, згідно якого 17.08.2025 року о 21 год. 20 хв. громадянин ОСОБА_1 , керував транспортним засобом марки ВАЗ 210930, реєстраційний номер НОМЕР_1 , в с.Поляниця, вул.Карпатська, Надвірнянський район, Івано-Франківської області, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Тест на стан алкогольного сп'яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням спеціального технічного приладу газоаналізатора Алкофор 507. Результат тесту позитивний 2,29 проміле, чим порушив вимоги п.2.9а ПДР України. ОСОБА_1 своїм підписом у протоколі про адміністративне правопорушення засвідчив факт роз'яснення йому прав та обов'язків, передбачених ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП, ознайомлення із протоколом та вручення його копії;

-результатами тестування на алкоголь до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №426187 від 17.08.2025 року із використанням спеціального технічного засобу Алкофор 507, з яких вбачається, що вміст парів алкоголю у видихуваному ОСОБА_1 повітрі становить 2,29 проміле, дата останнього калібрування-27.11.2024 року;

-актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому зафіксовано, що водій ОСОБА_1 , у якого у ході проведеного поліцейським огляду виявлено наступні ознаки сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів, пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Алкофор 507, результат позитивний, 2,29 проміле. Із результатом ОСОБА_1 згідний;

-направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції у Яремчанську ЦМЛ від 17.08.2025 року, виданим на ім'я ОСОБА_1 , в якому зафіксовано, що водій ОСОБА_1 , за наявності ознак алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів, пройшов огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Алкофор 507, результат позитивний, 2,29 проміле. У медичний заклад для проходження огляду не доставлявся;

-рапортом поліцейського СРПП ВП №1 (м.Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області О.Насадюка від 17.08.2025 року, згідно якого, під час несення служби, 17.08.2025 року біля 19:20 год здійснено виїзд на повідомлення ОСОБА_2 про те, що в с.Поляниця, по вул.Карпатська, біля готелю «На Чіку» Надвірнянського району Івано-Франківської області сталась ДТП між транспортним засобом марки ВАЗ 210930, реєстраційний номер НОМЕР_1 та транспортним засобом марки VOLKSWAGEN TOURAN, реєстраційний номер НОМЕР_2 , водій транспортного засобу ВАЗ перебуває в стані алкогольного сп'яніння та намагається втекти. При виїзді на місце події встановлено, що водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки ВАЗ 210930, реєстраційний номер НОМЕР_1 , не обрав безпечної швидкості руху, внаслідок чого виїхав на смугу зустрічного руху, де не дотримався безпечного інтервалу, допустив бокове зіткнення з транспортним засобом марки VOLKSWAGEN TOURAN, реєстраційний номер НОМЕР_2 , який рухався на зустріч. В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. На місці події ОСОБА_1 поводив себе агресивно, неадекватно, намагався покинути місце пригоди, в зв'язку із чим до нього було застосовано спецзасіб - кайданки, відповідно до вимог ст.45 Закону України «Про Національну поліцію». У ході спілкування із ОСОБА_1 , виникла підозра, що останній керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння, оскільки було чути виражений запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів та почервоніння шкіри обличчя. Водієві було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці за допомогою газоаналізатора «Алкофор 507» або у встановленому порядку в медичному закладі. ОСОБА_1 погодився пройти огляд на місці за допомогою газоаналізатора «Алкофор 507». Результат тесту 2,26 проміле;

-свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №12-01/6711 від 27.11.2024 року, яким підтверджено, що за результатами повірки засіб вимірювальної техніки «Газоаналізатор Алкофор 507» відповідає законодавчо встановленим вимогам, повірка чинна до 27.11.2025 року;

-постановою про накладення адміністративного стягнення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №5508096 від 17.08.2025 року, згідно якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3400,00 грн.

Відповідно до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженою Наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015 року до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи, що містять інформацію про правопорушення).

Згідно п.5 Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1026 від 18.12.2018 року включення портативного відеореєстратора відбувається з моменту початку виконання службових обов'язків та/або спеціальної поліцейської операції, а відеозйомка ведеться безперервно до її завершення, крім випадків, пов'язаних з виникненням у поліцейського особистого приватного становища (відвідування вбиральні, перерви для приймання їжі тощо).

Переглядом долученого до матеріалів справи диску із відеозаписами, виконаними нагрудними відеокамерами поліцейських, встановлено, що на вказаному диску наявні два відеозаписи. На вказаних відеозаписах зафіксовано як працівники поліції, які прибули на виклик щодо вчинення дорожньо-транспортної пригоди, встановили особу ОСОБА_1 .. На пропозицію поліцейських водій ОСОБА_1 погодився пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці вчинення ДТП із використанням поліцейськими спеціальних технічних засобів. За результатами проведення поліцейськими огляду ОСОБА_1 на стан сп'яніння із використанням газоаналізатора Алкофор 507 встановлено, що останній перебувє у стані алкогольного сп'яніння, результат тесту 2,29 проміле. Із вказаним результатом ОСОБА_1 був згідний, заперечень та бажання пройти медичний огляд на стан сп'яніння у найближчому медичному закладі, якому надано право на проведення таких оглядів не висловлював. Після цього працівники поліції в установленому порядку перейшли до складання адміністративних матеріалів та на другому відеозаписі зафіксовано процес ознайомлення ОСОБА_1 зі складеними адміністративними матеріалами.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ст.124 КУпАП, тобто - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів та ч.1 ст.130 КУпАП, тобто - керування транспортним засобом особою у стані алкогольного сп'яніння, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.

Накладаючи адміністративне стягнення, суд відповідно до вимог ст.ст.33, 36 КУпАП враховує характер вчинених правопорушень, особу винного, відсутність обставин, що пом'якшують відповідальність, його матеріальний та сімейний стан, а тому вважає, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП слід стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст. 27, 30, 33, 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.130, КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (тридцять чотири тисячі) грн. 00 коп. в дохід держави.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.

Суддя: Тетяна ВАВРІЙЧУК