Справа № 459/3427/25
Провадження № 1-кс/459/971/2025
30 вересня 2025 року слідчий суддя Шептицького міського суду Львівської області ОСОБА_1 , розглянувши заяву ОСОБА_2 про перевірку законності утримання особи у приміщенні ТЦК
30.09.2025 заявник звернулася до суду із заявою, у якій просила: перевірити законність тримання осіб у приміщенні ТЦК за адресою: м. Шептицький, вул. Шевська, 36; зобов'язати негайно звільнити незаконно утриманих осіб; надіслати ухвалу до органів досудового розслідування щодо вчинення кримінальних правопорушень; забезпечити доступ постраждалим до медичної допомоги та юридичного захисту. Зазначила, що 28.09.2025, приблизно о 15:00 год. у с. Стаївка представники ТЦК разом із працівниками поліції насильно затримали кількох цивільних осіб без складання жодних процесуальних документів. Вказані особи досі утримуються проти їх волі, без рішення суду та без надання їм правової допомоги. Одна з осіб, яка залишилася на місці події - ОСОБА_3 , отримав тілесні ушкодження.
Статтею 206 КПК України не передбачено порядку та строків розгляду регламентованих у ній питань, тому розгляд заяви здійснено без повідомлення заявника чи інших заінтересованих осіб.
З'ясувавши обставини розглядуваного питання, слідчий суддя дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви з огляду на таке.
Відповідно до ч.ч 1-3 ст. 206 КПК України (далі - КПК) кожен слідчий суддя суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться особа, яка тримається під вартою, має право постановити ухвалу, якою зобов'язати будь-який орган державної влади чи службову особу забезпечити додержання прав такої особи (ч. 1). Якщо слідчий суддя отримує з будь-яких джерел відомості, які створюють обґрунтовану підозру, що в межах територіальної юрисдикції суду знаходиться особа, позбавлена свободи за відсутності судового рішення, яке набрало законної сили, або не звільнена з-під варти після внесення застави в установленому цим Кодексом порядку, він зобов'язаний постановити ухвалу, якою має зобов'язати будь-який орган державної влади чи службову особу, під вартою яких тримається особа, негайно доставити цю особу до слідчого судді для з'ясування підстав позбавлення свободи (ч. 2). Слідчий суддя зобов'язаний звільнити позбавлену свободи особу, якщо орган державної влади чи службова особа, під вартою яких тримається ця особа, не надасть судове рішення, яке набрало законної сили, або не доведе наявність інших правових підстав для позбавлення особи свободи (ч. 3).
Звернувшись із зазначеною заявою, заявником не подано жодного доказу на підтвердження обставин, на які вона посилається, зокрема, тих, які б створювали обґрунтовану підозру, що вищевказані особи позбавлені свободи та тримаються в ІНФОРМАЦІЯ_1 . Наведене виключає наявність підстав для вчинення дій, передбачених ч.ч. 2 та 3 ст. 206 КПК, а отже, для задоволення заяви.
Як свідчить зміст заяви, однією з учасників описаної у ній події є ОСОБА_3 , який отримав тілесні ушкодження. Проте, слід звернути увагу, що зазначена особа не є заявником, у заяві відсутні посилання та до неї не додано доказів неможливості його звернення до слідчого судді у зв'язку з можливою цією подією.
Слідчий суддя звертає увагу на те, що за умови наявності підстав для висновку про вчинення кримінального правопорушення заявник вправі звернутися до органу досудового розслідування в порядку ст. 214 КПК України.
Керуючись ст.ст. 206 КПК України, слідчий суддя
У задоволенні заяви відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1