Постанова від 29.09.2025 по справі 504/3174/25

Справа №504/3174/25

Провадження №3/504/1741/25

ПОСТАНОВА

29.09.2025с-ще Доброслав

Суддя Доброславського районного суду Одеської області Жовтан П.В., розглянувши матеріали, які надійшли з УПП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності відносноОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

08.08.2025р. до Доброславського районного суду Одеської області надійшли матеріали справи відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, які були розподілені судді Жовтан П.В.

В судові засідання ОСОБА_1 не з'явився, причину неявки суду не повідомив, про дату, час та місце проведення яких був сповіщений своєчасно належним чином, що підтверджується довідками секретаря судових засідань про виклик в телефонному режимі, тому суддя вважає можливим проводити розгляд справи без його участі

Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб.

Так, відповідно до ч.1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Матеріали справи направлені на розгляд до Доброславського районного суду Одеської області.

В протоколі про адміністративне правопорушення вказано про те, що місцем вчинення правопорушення є автодорога М-28 «Одеса-Южне» (М-14), 21 км.

Разом із тим, при перегляді відеозапису встановлено, що події відбуваються поблизу с-ща Авангард (що не відноситься до юрисдикції Доброславського районного суду Одеської області) та те, що поліцейський роз'яснює особі, що розгляд справи відбудеться в Овідіопольському районному суді Одеської області (аналогічне вказано і в самому протоколі).

Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає, що за вказаних обставин провести розгляд справи неможливо, місце вчинення правопорушення підлягає уточненню, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути до УПП в Одеській області для оформлення належним чином.

За змістом рішення Конституційного Суду України від 31.03.2015 року за №2-рп/2015 положення частини другої статті 294 КУпАП щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього кодексу, про закриття справи. Тобто, постанова судді про повернення матеріалу для оформлення належним чином оскарженню не підлягає.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 254, 256, 277, 278 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП повернути до УПП в Одеській області - для оформлення належним чином.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя П. В. Жовтан

Попередній документ
130587729
Наступний документ
130587731
Інформація про рішення:
№ рішення: 130587730
№ справи: 504/3174/25
Дата рішення: 29.09.2025
Дата публікації: 01.10.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Доброславський районний суд Одеської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто: рішення набрало законної сили (29.09.2025)
Дата надходження: 08.08.2025
Предмет позову: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Розклад засідань:
26.08.2025 11:30 Комінтернівський районний суд Одеської області
29.09.2025 08:10 Комінтернівський районний суд Одеської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЖОВТАН ПЕТРО ВАЛЕРІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ЖОВТАН ПЕТРО ВАЛЕРІЙОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Шабатура Руслан Юрійович