Постанова від 29.09.2025 по справі 947/36679/25

Справа № 947/36679/25

Провадження № 1-кс/947/15107/25

УХВАЛА

29.09.2025 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Одеській області майора поліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 42025160000000159 від 12.08.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Одеси звернувся старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Одеській області майор поліції ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Одеській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження відомості про яке 12.08.2025 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025160000000159 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за фактом протиправних дій посадових осіб ОМР.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному проваджені здійснюється Одеською обласною прокуратурою.

Органом досудового розслідування досліджуються факти того, що 19.04.2021 між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » укладено договір підряду № 18-21/П на «капітальний ремонт ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 ». Ціна договору складала 16 млн. 940 тис грн. На виконання вказаного договору на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » перераховано державні кошти.

Крім того ІНФОРМАЦІЯ_4 були виявлено ряд порушень при проведенні державної закупівлі. За результатами аналізу питання дотримання законодавства у сфері публічних закупівель щодо своєчасності оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі встановлено порушення вимог пункту 4-1 Постанови № 710. За результатами аналізу питання дотримання законодавства у сфері публічних закупівель щодо інформування про проведення відкритих торгів (оголошення про проведення відкритих торгів) ревізорами установлено порушення пункту 9 частини другої статті 21 Закону України «Про публічні закупівлі». За результатами аналізу питання дотримання законодавства у сфері публічних закупівель щодо розгляду тендерної пропозиції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ревізорами установлено порушення вимог абзацу третього пункту 1 частини першої статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі».

Далі 01.07.2025 між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_1 ),укладено договір підряду №22-25/П на «Капітальний ремонт ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 . Коригування.

Ціна договору складала вже 18 млн. грн. На виконання вказаного договору на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » перераховано частину державних коштів. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2026

Однак, з відкритих джерел інформації стало відомо, що статутний капітал ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » складає лише 10 000 грн, офіційно працевлаштувало декілька працівників, тим самим керівництвом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_1 ), вживаються заходи для приховування реального стану працевлаштованих осіб, та вживаються заходи для створення уявних можливостей для надання послуг.

У діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » зафіксовано відсутність достатньої кількості трудових ресурсів, обладнання та матеріально-технічної бази для виконання взятих зобов'язань. Використання сумнівних підприємств як постачальників і виконавців свідчить про документальне оформлення операцій без фактичного їх проведення. Встановлені факти свідчать про можливе завищення вартості робіт та привласнення бюджетних коштів при виконанні договорів за рахунок місцевого бюджету.

Таким чином, є підстави вважати, що посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_1 ) здійснюється привласнення бюджетних коштів шляхом внесення до актів приймання виконаних робіт завідомо неправдивих відомостей про обсяги виконаних робіт, при наданні послуг з будівництва.

Станом на теперішній час з метою подальшого встановлення фактів, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, зокрема для забезпечення можливості проведення судових експертиз, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .

Відомості в зазначених вище документах можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлять наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

В судове засідання слідчий не з'явився, разом з тим слідчим до клопотання було долучено заяву, в якій він просив розгляд клопотання проводити за його відсутності.

Вказані документи знаходяться у володінні уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 та є можливість безповоротно їх змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації вважаю, що розгляд клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходиться ця інформація.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи, що отримати зазначені у клопотанні документи без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів не можливо, оскільки вони містять інформацію важливу для кримінального провадження та для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках кримінального провадження, зокрема для підтвердження події кримінального правопорушення та можливої причетності до його вчинення конкретних осіб, слідчий суддя приходить до переконання, що шляхом надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів може бути виконане завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням, а потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи фізичних та юридичних осіб, про який йдеться в клопотанні.

На підставі вищевикладеного, враховуючи правове обґрунтування клопотання сторони обвинувачення, ту обставину, що документи мають значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування зазначеного кримінального провадження, самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність задоволення клопотання сторони обвинувачення.

Керуючись ст.ст. 159, 163-166 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Одеській області майора поліції ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС слідчого управління ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , іншим слідчим групи слідчих, що здійснюють досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні, та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні тимчасовий доступ тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучити завірені належним чином копії наступних документів:

-договори підряду № 18-21/П та №22-25/П, з додатками;

-Додаткові угоди до договорів № 18-21/П та №22-25/П з додатками;

-тендерної документації з усіма додатками складена при проведенні закупівлі, наслідком проведення якого стало укладення договорів № 18-21/П та №22-25/П;

-договірної ціни з додатками, в тому числі з локальними кошторисами до неї в повному обсязі;

-договір на проведення технічного нагляду по об'єкту «Капітальний ремонт ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , з додатками та актів приймання виконаних робіт до них;

-технічний паспорт об'єкта «Капітальний ремонт ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 »;

-первинні облікові документи «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма №КБ-3) в паперовому та електронному вигляді (на електронному носії у форматі IMD та IMP програмного комплексу АВК-5, якщо документи виконані у іншому програмному комплексу - у форматі IBD (*.bpdcu, *.bpdcr та *.bpdu, *.bpdr) за договорами № 18-21/П та №22-25/П ;

-виконавчу документацію за видами робіт відповідно до п.4.8. ДБН А.3.1-5:2016 «Капітальний ремонт ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 »; »Загальний журнал робіт, Журнал авторського нагляду,

-Акти на закриття прихованих робіт та іншу документацію, передбачену нормативними документами на виконання робіт за об'єктом);

-виконавчі схеми на виконані роботи.

-Проектну документацію на об?єкти: «Капітальний ремонт ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , «Капітальний ремонт ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 (коригування)» у повному обсязі;

-Експертний звіт щодо розгляду проектної документації на будівництво: «Капітальний ремонт ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 ; «Капітальний ремонт ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 (коригування)»;

-Сертифікати відповідності (якості) на матеріали та обладнання, що були використані під час виконання робіт;

-Видаткові накладні на використані будівельні матеріали, вироби, обладнання та устаткування, що були використані під час виконання робіт за договорами № 18-21/П та №22-25/П.

-Товарно-транспортні накладні на матеріали та обладнання, що були використані під час виконання робіт за договорами № 18-21/П та №22-25/П

- інші наявні документи за договорами №№ 18-21/П та №22-25/П;

-Регістри бухгалтерського обліку ІНФОРМАЦІЯ_1 у яких відображено розрахунки з підрядником за договорами № 18-21/П та №22-25/П та технічний нагляд;

- ІНФОРМАЦІЯ_6 у яких відображено перерахування безготівкових грошових коштів на рахунки підрядника за договорами № 18-21/П та №22-25/П та технічний нагляд;

-Банківські виписки по рахункам ІНФОРМАЦІЯ_1 у яких відображено перерахування безготівкових грошових коштів на підрядника в рамках виконання умов договорів ІНФОРМАЦІЯ_1 та надання послуг з технічного нагляду.

-установчих документів підприємства, наказу про призначення та посадові/функціональні обов'язки керівника, уповноваженої особи ОСОБА_4 , та головного бухгалтера;

-протоколів засідань тендерного комітету, на яких розглядались питання щодо необхідності закупівлі та проведення вищевказаної процедури, прийнятих рішень уповноважених осіб, документів щодо формування очікуваної вартості предмета закупівлі (листи, матеріали досліджень ринкової вартості, тощо), тендерних документів процедур закупівель, у тому числі тендерні пропозиції учасників, які подавались у складі тендерних пропозицій, листування, гарантійних зобов'язань, локальних кошторисів, довідок, листи погодження цін, висновків експертиз, тощо;

-документів контролюючих органів та інших суб'єктів господарювання про виявлені порушення під час проведення процедур закупівель, листи-відповіді щодо роз'яснень про відсутність порушень;

-положення про тендерний комітет та накази про призначення на посаду, посадові обов'язки, інструкції (функціональні обов'язки) працівників, що входять до складу тендерного комітету в період з 01.01.2021 по теперішній час, а також осіб, які підписали договори, накази про призначення та посадові інструкції працівників, які здійснювали прийом та/або контроль за отриманням товару за вказаними тендерами у тому числі до підпорядкованих структурних підрозділів;

Визначити строк дії ухвали про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю два місяці з дня постановлення ухвали.

Попередити уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її постановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1