Постанова від 19.05.2025 по справі 757/16922/25-п

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/16922/25-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Білак Х.Д., прокурора Шкурпела Р.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, ФОП, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 обіймаючи посаду представника Уповноваженого з прав дітей, сім?ї, молоді та спорту Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України, будучи службовою особою державного органу, несвоєчасно, без поважних причин 02.05.2023 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 01.02.2024 о 16:09 несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), за наступних обставин.

Відповідно до наказу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини N? 84/к від 27.01.2023 «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 призначено на посаду представника Уповноваженого з прав дітей, сім?ї, молоді та спорту Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з 07.02.2023.

Листом секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зазначено, що посада яку обіймала ОСОБА_1 не відноситься до посад державної служби. Згідно з записами в трудовій книжці ОСОБА_1 склала Присягу державного службовця 21.07.2007 в Волинському обласному центрі зайнятості. Також відповідно даного листа ОСОБА_1 була ознайомлена з посадовою інструкцією представника Уповноваженого з прав дітей, сім?ї, молоді та спорту Секретаріату.

Пунктом «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що посадові та службові особи інших державних органів, у тому числі Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду, органів влади Автономної Республіки Крим є суб?єктами на яких поширюється дія даного Закону.

Визначення поняття «посадові особи» та «службові особи» в рамках підпункту «и» пункту 1 частини першої статті 3 Закону наведено у пункті 25 розділі ІІ Роз?яснень щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю від 13.11.2023 № 4 викладених у «Базі знань» на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п. 1.1 Посадової інструкції представника Уповноваженого з прав дітей, сім?ї, молоді та спорту Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради

України, останній є посадовою особою, яка забезпечує здійснення Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини парламентського контролю за додержанням прав людини і громадянина у сфері захисту прав дитини та сім?ї, молоді та спорту.

Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду представника Уповноваженого з прав дітей, сім?ї, молоді та спорту Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України, діючи від імені виконавчої влади, реалізуючи надані їй владні повноваження, що тягнуть правові наслідки для непідлеглих їй по службі осіб, відноситься до посадових та службових осіб інших державних органів та являється суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією відповідно до п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно наказу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

№ 416/к від 28.04.2023 «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 звільнено з посади представника Уповноваженого з прав дітей, сім?ї, молоді та спорту Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з 02.05.2023 за угодою сторін.

Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 N? 448/21 «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за N? 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.

Пунктом 2 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб?єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.

Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00

хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» 24.02.2022 затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 N? 64/2022, яким в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє і на даний час.

Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон

України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності

12.10.2023.

Абзацом 1 частини 2' Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону

України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів У країни про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, 02.05.2023 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 01.02.2024 о 16:09 несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Рестру у власному персональному електронному кабінеті.

Дата вчинення правопорушення 01.02.2024

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину в інкримінованому адміністративному правопорушенні повністю визнала, підтримала письмові пояснення від 17.03.2024, але вважала, що це був проступок а не адміністративне правопорушення.

Прокурор Шкурпело Р.В. долучив письмовий висновок, підтримав зміст протоколу, просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення і застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення № 351 від 07.04.2025, усними поясненнями ОСОБА_1 , висновком прокурора від 19.05.2025, іншими матеріалами справи в їх сукупності.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, його щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38004897, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.Е. Константінова