Постанова від 29.09.2025 по справі 120/16877/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 120/16877/24

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Маслоід Олена Степанівна

Суддя-доповідач - Мацький Є.М.

29 вересня 2025 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Мацького Є.М.

суддів: Сушка О.О. Залімського І. Г. ,

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 19 червня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

І. ІСТОРІЯ СПРАВИ

КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ

1. До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (далі - відповідач) про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови здійснити позивачеві перерахунок пенсії згідно приписів Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII, виходячи з розміру середньомісячного заробітку, зазначеного в протоколі/розпорядженні Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві щодо призначення/перерахунку пенсії, рішення 930050839813, виходячи з 75 відсотків від заробітку з 09.07.2003, з урахуванням доплат, підвищень та проведення індексації пенсії та компенсаційної виплати 80-ти річним з 01.03.2022, з 01.03.2023, з 01.03.2024; зобов'язання відповідача провести позивачеві перерахунок пенсії згідно приписів Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII виходячи з розміру середньомісячного заробітку, зазначеного в протоколі/розпорядженні Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві щодо призначення/перерахунку пенсії, рішення 930050839813, виходячи з 75 відсотків від заробітку з 09.07.2003, з урахуванням доплат, підвищень та проведення індексації пенсії та компенсаційної виплати 80-ти річним з 01.03.2022, з 01.03.2023, з 01.03.2024 без обмеження розміру пенсії максимальним розміром.

2. В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що перебуває на обліку у відповідача, де й отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Водночас, на переконання позивача, відповідачем з 09.07.2003 здійснюється неправильне обчислення розміру її пенсійної виплати, адже з нею не погоджувався порядок обрахунку згідно вищевказаного закону. Наведене зумовило звернення позивача до суду з цим позовом.

КОРОТКИЙ ЗМІСТ РІШЕННЯ СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

3. 19 червня 2025 року рішенням Вінницького окружного адміністративного суду в задоволенні позовних вимог відмовлено.

КОРОТКИЙ ЗМІСТ ДОВОДІВ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ

4. Апелянт ОСОБА_1 , не погодившись з рішенням суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просив його скасувати та прийняти нове, яким задовольнити її позовні вимоги.

5. Апелянт зазначила, що перебуває на обліку у відповідача, де й отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Водночас, на переконання позивача, відповідачем з 09.07.2003 здійснюється неправильне обчислення розміру її пенсійної виплати, адже з нею не погоджувався порядок обрахунку згідно вищевказаного закону.

ІІ. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДОМ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

6. Позивачеві з 01.04.1991 було призначено пенсію.

7. 02.06.2024 позивач звернулась до відповідача із заявою про здійснення перерахунку її пенсії на підставі норм ст. 19 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 09.07.2003 та просила провести індексацію пенсії з 01.03.2022, 01.03.2023, 01.03.2024 без обмеження її максимальним розміром 1 500 грн. , а також індексацію компенсаційної виплати 80-ти річним з 01.03.2022, 01.03.2023, 01.03.2024.

8. Листом від 17.06.2024 відповідач повідомив, що здійснює нарахування та виплату пенсії відповідно до чинного законодавства.

9. Водночас, на переконання позивача, відповідачем з 09.07.2003 здійснюється неправильне обчислення розміру її пенсійної виплати, адже з нею не погоджувався порядок обрахунку згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та вона наполягає на визначенні розміру пенсії відповідно до ст. 19 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

ІІІ. ДОВОДИ СТОРІН

10. Позивач вказала, що перебуває на обліку у відповідача, де й отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Водночас, на переконання позивача, відповідачем з 09.07.2003 здійснюється неправильне обчислення розміру її пенсійної виплати, адже з нею не погоджувався порядок обрахунку згідно вищевказаного закону.

11. Відповідач зазначав, що підстав для задоволення позовних вимог немає.

ІV. ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

12. Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

13. Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

14. Згідно ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках передбачених законом.

15. За приписом п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

16. З 01.01.2004 набрав чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV), який розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

17. Відповідно до ст. 5 Закону №1058-IV цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного та соціального страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом та Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

18. Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком; мінімальний розмір пенсії за віком; порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного та соціального страхування.

19. Отже, з 01.01.2004 Закон №1058-IV є основним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду.

20. Виключно Законом №1058-IV регулюється порядок визначення розмірів пенсійних виплат.

21. Так, відповідно до ст. 27 Закону №1058-IV розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп * Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

22. За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.

23. При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.

24. Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.

25. Станом на день набрання чинності Законом №1058-IV максимальний розмір трудових пенсії за віком, відповідно до постанови Кабінету Міністрів Україну від 15.04.2003 №544, складав 150 грн. , а для осіб, зайнятих на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - 200 грн.

26. За змістом п. 4 постанови Кабінету Міністрів України №1783 від 20.11.2003 розмір трудових пенсій (з урахуванням цільової грошової допомоги), призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника з цих же причин), особам, які не одержали право на підвищення розміру пенсій після їх перерахунку відповідно до статті 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" збільшено на 12 відсотків.

27. Таким чином максимальний розмір пенсії станом на 01.01.2004 становив 168 грн, а для осіб, зайнятих на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці - 224 грн.

28. З аналізу ст. 27 Закону №1058-IV слідує, що законодавцем передбачено право вибору способу обчислення пенсії виключно для осіб, у яких наявний як страховий стаж, набутий до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004), так і після нього. Така особа має право самостійно обрати, як саме буде обчислюватися її пенсія: за період до 01.01.2004 - за старим законодавством (Законом України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII); за період після 01.01.2004 - за новим законом (Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV). Метою цієї норми є узгодження підходів до розрахунку пенсії в умовах перехідного періоду, коли особа продовжувала працювати і після зміни законодавства.

29. В даному випадку позивачеві призначено пенсію з 01.04.1991, тобто навіть до прийняття Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 (далі - Закон № 1788-XII).

30. Відповідно до ст. 19 Закону № 1788-XII (в первинній його редакції) пенсії за віком призначаються в розмірі 55 процентів заробітку (стаття 64), але не нижче мінімального розміру пенсії.

31. За кожний повний рік роботи понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія збільшується на 1 процент заробітку, але не менш як на 1 процент мінімального розміру пенсії.

32. Працівникам, зайнятим на роботах, передбачених пунктом "а" статті 13 і статтею 14 цього Закону, за кожний рік роботи, яка дає право на пенсію на пільгових умовах, пенсія збільшується на 1 процент заробітку.

33. Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі мінімального споживчого бюджету, який визначається Кабінетом Міністрів України.

34. Максимальний розмір пенсії не може перевищувати трьох, а для працівників, зайнятих на роботах, передбачених пунктом "а" статті 13 і статтею 14 цього Закону, - чотирьох мінімальних пенсій за віком.

35. Розмір пенсії за віком, обчислений відповідно до цієї статті, не може перевищувати 75 процентів заробітку, за винятком мінімальних пенсій, підвищених за роки роботи понад 25 років у чоловіків і 20 - у жінок, а працівникам, зайнятим на роботах, передбачених пунктом "а" статті 13 і статтею 14 цього Закону, - 85 процентів заробітку.

36. З метою коригування рівнів пенсій, призначених до введення в дію цього Закону, провадиться їх перерахунок виходячи з рівня заробітної плати відповідних категорій працівників за станом на 1 січня 1992 року.

37. Отже, ст. 19 встановлювала порядок призначення пенсії за віком з 05.11.1991 та в ній застосований відсотковий метод визначення розміру пенсії - 55% заробітку + по 1% за кожен рік понад норму, але з обмеженням до 75% від заробітку (85% - для пільгових категорій). Це правило було чинним виключно на етапі первинного призначення пенсії.

V. ПОЗИЦІЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ

38. Вирішуючи питання про обґрунтованість поданої апеляційної скарги, Апеляційний Суд виходить з наступного.

39. Колегія суддів зазначає, що оскільки позивач вийшла на пенсію з 01.04.1991, тобто до набрання чинності навіть Законом № 1788-XII, і пенсія була призначена за нормами ще радянського законодавства, то сама по собі стаття 19 згаданого Закону не застосовувалась до первинного обчислення її пенсії, а отже й не може слугувати юридичною основою для її “повторного застосування» з 2004 року.

40. За змістом ст. 43 Закону №1058-IV перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

41. Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік.

42. Отже, ст. 43 Закону № 1058-IV встановлює спеціальний порядок перерахунку пенсій, які були призначені до набрання чинності цим Законом, тобто до 01.01.2004. Законодавець передбачив, що такі пенсії повинні переглядатися виключно за нормами нового закону. Таким чином, ця норма передбачає уніфікований механізм осучаснення раніше призначених пенсій у рамках нового законодавства.

43. Враховуючи вищевикладене в сукупності, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про відсутність підстав для перерахунку пенсії позивача за приписами Закону України «Про пенсійне забезпечення».

44. Щодо доводів апелянта на неправильність виплати їй індексації пенсії після перерахунків з 01.03.2022, 01.03.2023, 01.03.2024, то колегія суддів зазначає наступне.

45. Відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

46. Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

47. Розмір та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.

48. 16.02.2022 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», якою установлено, що з 01.03.2022 перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини 2 статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,14.

49. П. 5 постанови №118 установлено, що з 01.03.2022 розміри щомісячних компенсаційних виплат, передбачених абзацом першим пункту 1 та абзацом першим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2020 р. № 849 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому» (Офіційний вісник України, 2020 р., № 77, ст. 2472), підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови.

50. 24.02.2023 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році", якою установлено, що з 01.03.2023 перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197.

51. П. 8 постанови №168 установлено щомісячну компенсаційну виплату особам, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік: яким виповнилося 80 років і більше, - у розмірі до 570 гривень.

52. 23.02.2024 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №185 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", якою установлено що з 01.03.2024 перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,0796.

53. П. 8 постанови №185 установлено з 01.03.2024 щомісячну компенсаційну виплату особам, яким виповнилося 80 років і більше та у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік, у розмірі до 570 гривень.

54. За наведеного слідує, що щорічна індексація пенсій не є прямим збільшенням загального розміру пенсії, як це помилково трактує апелянт.

55. Колегія суддів зауважує, що законодавством передбачено, що індексації підлягає не пенсія в цілому, а показник середньої заробітної плати (доходу), який враховується при її обчисленні. Саме цей показник щороку коригується на спеціально встановлений урядом коефіцієнт зростання, що розраховується на основі даних про інфляцію та зміну середньої заробітної плати в Україні. Вказаний показник є лише однією зі складових формули розрахунку пенсії, тому його індексація не тотожна індексації загального розміру пенсії, як на тому наполягає позивач.

56. З матеріалів справи встановлено, що відповідачем при визначенні розміру пенсії позивача з 01.03.2022, 01.03.2023 та з 01.03.2024 застосовано проіндексований відповідно до постанов Кабінету Міністрів України №118, №168 та №185 показник середньої заробітної плати (3 764, 40 грн) в розмірі 6 186, 32 грн, 7 405, 03 грн та 7 994, 47 грн. відповідно.

57. Крім того, відповідач у 2022 році проіндексував на відповідний коефіцієнт збільшення компенсаційну виплату 80-ти річним.

58. У 2023 році відповідач нарахував позивачеві вказану компенсаційну виплату в розмірі 570 грн, що відповідає положенням п. 8 постанови КМУ №168 щодо граничного розміру такої виплати.

59. У 2024 році компенсаційна виплата нарахована позивачеві в розмірі 307, 07 грн.

60. Так, як зазначалось судом вище, відповідно до вимог постанови КМУ №185 компенсаційна виплата надається за умови, що після її встановлення щомісячний розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, суми індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік.

61. Отже, розмір компенсаційної виплати розраховується індивідуально - як різниця між загальним обсягом пенсійних виплат (включаючи всі надбавки та підвищення) та середньою заробітною платою в Україні за 2020 рік.

62. У контексті справи, що розглядається, розрахований з метою індексації пенсії у 2024 році показник середньої заробітної плати складає 10340,35 грн.

63. Таким чином, компенсація 80-ти річним у 2024 році не є фіксованою виплатою, а залежить від конкретного розміру пенсії кожного пенсіонера, і у випадку позивача її зменшення у 2024 році є наслідком зростання загального розміру її пенсійної виплати, а не порушення з боку відповідача.

64. Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону № 1058-IV, саме Кабінет Міністрів України уповноважений визначати порядок та умови проведення щорічної індексації пенсій, зокрема через прийняття відповідних постанов.

65. Відтак, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що дії відповідача щодо перерахунку пенсії та розміру компенсаційних виплат ґрунтуються на чинному законодавстві та є правомірними.

VІ. ВИСНОВКИ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ.

66. Згідно зі ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

67. Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

68. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

69. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

70. Зазначеним вимогам закону судове рішення відповідає.

71. Переглянувши судове рішення в межах апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, Апеляційний Суд дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваного судового рішення, суд першої інстанції не допустив неправильного застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, які б були б підставою для скасування судового рішення, а тому апеляційну скаргу ОСОБА_1 слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 19 червня 2025 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий Мацький Є.М.

Судді Сушко О.О. Залімський І. Г.