Ухвала від 29.09.2025 по справі 620/10070/25

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

29 вересня 2025 року Чернігів Справа № 620/10070/25

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Виноградова Д.О., розглянувши у розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у приміщенні суду матеріали адміністративної справи та питання необхідності витребування пояснень/доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України», у якому просить:

визнати протиправним та скасувати рішення Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» в особі експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання функціонального стану особи за результатами перевірки обґрунтованості рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або рішення медико-соціальної експертної комісії від 25.04.2025 року № ЦО 13583 яким скасовано 3 групу інвалідності від 07.06.2022 року щодо ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду від 08.09.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Витребувано у Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» належним чином засвідчені копії доказів, що стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення від 25.04.2025, проколу засідання, рішення № ЦО-13583 від 25.04.2025 стосовно позивача, медико-експертної справи позивача.

Частиною четвертою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також КАС України) передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відповідно до статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Відповідно до частини другої статті 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

За правилами частини четвертої статті 77 КАС України, докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини 3 статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (частина 6 статті 80 КАС України).

Згідно частин сьомої та восьмої статті 80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Відповідно до частин другої, третьої статті 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Так, відповідно до ухвали Чернігівського окружного адміністративного суду від 08.09.2025 постановлено витребувати у Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» належним чином засвідчені копії доказів, що стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення від 25.04.2025, проколу засідання, рішення № ЦО-13583 від 25.04.2025 стосовно позивача, медико-експертної справи позивача.

Вказана ухвала суду була надіслана відповідачу через систему «Електронний суд» та доставлена до його електронного кабінету 08.09.2025 що підтверджується довідкою про доставку документа до електронного кабінету.

Станом на 29.09.2025, витребувані документи відповідачем до суду не подано, про причини їх неподання відповідачем також не повідомлено.

Беручи до уваги викладене, дослідивши матеріали позовної заяви, а також додані до них документи, у зв'язку із неможливістю повного та всебічного з'ясування обставин справи без витребуваних судом відомостей, суд вважає за необхідне повторно зобов'язати відповідача надати належним чином засвідчені копії доказів, що стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення від 25.04.2025, проколу засідання, рішення № ЦО-13583 від 25.04.2025 стосовно позивача, медико-експертної справи позивача.

Керуючись статтями 9, 73, 77, 80, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Витребувати повторно у Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» належним чином засвідчені копії доказів, що стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення від 25.04.2025, проколу засідання, рішення № ЦО-13583 від 25.04.2025 стосовно позивача, медико-експертної справи позивача.

Витребувані документи надати суду до 10.10.2025.

Попередити Державну установу «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України», що невиконання ухвали суду про витребування доказів може мати наслідком застосування заходів процесуального примусу, передбачених статтями 145, 149 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали суду складений 29.09.2025.

Суддя Дар'я ВИНОГРАДОВА

Попередній документ
130579890
Наступний документ
130579892
Інформація про рішення:
№ рішення: 130579891
№ справи: 620/10070/25
Дата рішення: 29.09.2025
Дата публікації: 01.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Чернігівський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері освіти, науки, культури та спорту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (20.10.2025)
Дата надходження: 04.09.2025
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії