Рішення від 29.09.2025 по справі 420/9565/25

Справа № 420/9565/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

I. Зміст позовних вимог.

До суду з позовом звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 ), у якому, просить:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які виразились у зменшенні у грошовому виразі розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, вказаних в довідці №ЮО109789 від 11.11.2024 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 оформити довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, відповідно до вимог положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 року № 414 та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року № 260, із зазначенням відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність, надбавки за шифрувальну роботу та премії у грошовому виразі, обчисленому виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, вказаних в довідці №ЮО109789 від 11.11.2024 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2023 у розмірі 2684,00 грн. і надати оновлену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області для перерахунку пенсії з 01.02.2023 року.

II. Позиція сторін.

На обґрунтування вказаних вимог позивачка зазначає, що є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII. На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 31.05.2024 року у справі № 420/9750/24 відповідач видав позивачу довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року для здійснення перерахунку його пенсії. Однак на думку позивача, в даній довідці розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премія у грошовому виразі відповідач вказав у розмірах, які не відповідають вимогам чинного законодавства України. Такі дії відповідача позивач вважає протиправними, що стало підставою звернення до суду.

07.04.2025 року до суду надійшов відзив на позовну заяву в якому заперечує стосовно задоволення позовних вимог, вказуючи, що постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481 внесено зміни до Постанови №704 та абзац 1 пункту 4 викладено в такій редакції: «Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13 і 14». Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_2 у спірний період керувався чинною Постановою №704 та вказаною нормою (п.4), яка була обов'язковою для застосування, оскільки іншої не існувало, а попередня не може бути відновлена судом.

III. Процесуальні дії у справі.

Ухвалою суду від 04.04.2025 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, якою передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Враховуючи, що від сторін не надходило клопотань про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає дану справу за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.

ОСОБА_1 є військовим пенсіонером, отримує пенсію за вислугою років згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, що підтверджується від протоколом про призначення пенсії за пенсійною справою №1501001020 (Міноборони) від 09.10.2007 р. (а.с. 8)

За даними КП «ДСС» рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 31.05.2024 року у справі № 420/9750/24 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до ГУ ПФУ в Одеській області нові довідки про розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 та 01.01.2023 роки у відповідності до вимог ст. 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, які розраховані шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2481,00), встановленого законом на 01.01.2022 рік, шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2684,00 грн), встановленого законом на 01.01.2023 р. на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1,14 до Постанови №704, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 лютого 2022 та з 01 лютого 2023 року.

Так, на виконання даного судового рішення, 11.11.2024 ІНФОРМАЦІЯ_2 видана ОСОБА_1 довідка № ЮО109789 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 для здійснення перерахунку його пенсії, за посадою механік апаратної ВЗ в/ч НОМЕР_1 , яку вона займала на день звільнення зі служби, за якою посадовий оклад 3 тарифний розряд складає 4030,00 грн.; оклад за військовим званням (молодший сержант) складає 1020,00 грн.; надбавка за вислугу років (45%) складає 2272,50 грн.; надбавка за особливості проходження служби (65 %) складає 3119,68 грн.; надбавка за таємність (20%) складає 528,00 грн.; надбавка за шифрувальну роботу (15%) складає 396,00 грн.; премія (270%) - 7128,00 грн.

Вважаючи протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо обчислення за вказаною довідкою про розмір грошового забезпечення надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність, надбавки за шифрувальну роботу та премії у грошовому виразі без врахування розмірів посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, позивачка звернулась до суду з даним позовом.

V. Норми права, які застосував суд.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII), який передбачає, зокрема, що:

- перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком. ( частина третя статті 51 Закону № 2262-XII);

- усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII).

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей регулює ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей від 20.12.1991 року № 2011-XII (надалі за текстом - Закон № 2011-XII), яким передбачено, зокрема, -

- до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення (ч. 2 ст. 9 Закону № 2011-XII );

- грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності. (ч. 4 ст. 9 Закону № 2011-XII).

30 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (надалі - Постанова № 704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою зокрема

- затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схеми тарифних розрядів та схеми тарифних коефіцієнтів за посадами та за військовим (спеціальним) званням згідно з додатками № 2- №14, додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 15; розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу згідно з додатком 16. (пункт 1 Постанови № 704);

- установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. ( пункт 2 Постанови № 704);

- надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати, зокрема, надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою. ( підпункт 1 пункту 5 Постанови №704)

- надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення. ( підпункт 1 пункту 5 Постанови №704)

Відповідно до ст.9 Закону №2011-XII, Постанови № 704 наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 року №260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.06.2018 року за №745/32197, затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі - Порядок №260), у редакції на час виникнення спірних правовідносин), яким визначено, зокрема

- механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам. ( пунктом 1 розділу I Порядку № 260);

- грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення. До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія. До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди; допомоги. ( пункт 2 розділу I Порядку № 260).

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45), яким визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-XII, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом №2262- XII, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (п. 1 в редакції Постанови КМ №103 від 21.02.2018 року);

VI. Оцінка суду.

Аналіз наведених вище норм права в системному взаємозв'язку вказує, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку.

Спірність питання у даній справі полягає у правомірності зазначення відповідачем у грошовому виразі надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність, надбавки за шифрувальну роботу та премії у довідці № ЮО109789 від 11.11.2024 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року для перерахунку його пенсії, виданої на виконання судового рішення.

Як стверджує позивач, що відповідачем вказані додаткові види грошового забезпечення у грошовому виразі розраховані без урахуваннях розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Вирішуючи дані спірні правовідносини, суд враховує наступне.

Відповідно до змісту довідки № ЮО109789 від 11.11.2024 про розмір грошового забезпечення позивачки станом на 01.01.2023 року щомісячні додаткові види грошового забезпечення складаються з надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65 %, надбавки за таємність 20%, надбавки за шифрувальну роботу в розмірі 15% та премії 270 %.

При цьому, спір щодо відсоткових показників вказаних додаткових видів грошового забезпечення між сторонами відсутній.

Перевіряючи правильність розрахунку надбавки за особливості проходження служби у грошовому виразі у спірній довідці, то суд вказує про таке.

Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків. ( пункт 1 розділу VI Порядку № 260)

Розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби розраховується від мінімального розміру цієї надбавки, який встановлюється Міністром оборони України, у відсотках для осіб офіцерського складу та окремо для осіб рядового, сержантського та старшинського складу виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України. Мінімальний розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби не може перевищувати 65 відсотків. Залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби збільшується на відповідний коефіцієнт від 1 до 1,55. ( абзаци перший, третій, четвертий пункту 2 розділу VI Порядку № 260)

З огляду на вказане, розмір надбавки за особливості проходження служби розраховується від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. (пункт 1 розділу VI цього Порядку).

Відповідно до спірної довідки ІНФОРМАЦІЯ_4 посадовий оклад 3 тарифний розряд складає 4 030,00 грн.; оклад за військовим званням (молодший сержант) складає 1020,00 грн.; надбавка за вислугу років складає 2 272,50 грн,. що не є предметом спору.

Оскільки надбавка за особливості проходження служби розраховується від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, відповідно у грошовому виразі має складати 4 759,63 грн. ((4030,00 + 1020,00 + 2272,50) * 65 %).

Разом з тим, згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_4 № ЮО109789 від 11.11.2024 надбавка за особливості проходження служби, виходячи з 65 відсотків, у грошовому виразі станом на 01.01.2023 р. складає 3 119,68 грн.

Перевіряючи правильність розрахунку надбавки за таємність у грошовому виразі, то суд вказує про таке.

Військовослужбовцям, яким надано доступ до державної таємниці та які виконують службові обов'язки в умовах режимних обмежень у зв'язку з роботою, що передбачає доступ до державної таємниці відповідно до функціональних обов'язків, займаються розробкою, виготовленням, обліком, зберіганням і використанням документів, виробів та інших матеріальних носіїв секретної інформації, приймають рішення з цих питань або здійснюють постійний контроль за станом охорони державної таємниці, виплачується надбавка до посадових окладів. ( пункт 1 Розділу ХІ Порядку № 260)

Розмір надбавки військовослужбовцям (крім військовослужбовців режимно-секретних органів), які працюють в умовах режимних обмежень, установлюється у відсотках до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації. ( пункт 2 Розділу ХІ Порядку № 260)

Положенням про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 року № 414, передбачено, особам, які працюють в умовах режимних обмежень, крім працівників режимно-секретних органів, установлюється надбавка до посадових окладів (тарифних ставок), заробітної плати (у разі визначення законом її розміру) залежно від ступеня секретності інформації, зокрема, відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "особливої важливості", 20 відсотків;

Оскільки згідно вказаної довідки ІНФОРМАЦІЯ_4 посадовий оклад складає 4030,00 грн., то розмір надбавки за таємність, виходячи з 20 відсотків, станом 01.01.2023 у грошовому виразі має складати 806,00 грн.(4030,00*20%), а не 528,00 грн, як це вказано відповідачем у спірній довідці.

Перевіряючи правильність розрахунку надбавки за шифрувальну роботу у грошовому виразі, то суд вказує про таке.

Військовослужбовцям, безпосередньо зайнятим шифрувальною роботою на посадах в органах шифрованого зв'язку, органах засекреченого зв'язку та навчальних підрозділах шифрувальної служби, які за своїми функціональними обов'язками займаються розробкою, виготовленням, обліком, зберіганням, використанням, доставкою шифрів, прирівняних до них документів, шифрувальної техніки, апаратури засекречування, здійсненням контролю за забезпеченням безпеки шифрованого і засекреченого зв'язку (за умови здійснення контрольних функцій згідно з чинним законодавством України), веденням діловодства та розмноженням документів з питань шифрувальної роботи, навчанням курсантів (слухачів) шифрувальній роботі, виплачується щомісячна надбавка до посадових окладів за безперервний стаж на шифрувальній роботі. (пункт 1 Розділу ХІІ Порядку № 260)

Розмір надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі встановлюється в таких розмірах: від 1 до 3 років - 10 відсотків; від 3 до 5 років - 15 відсотків; понад 5 років - 20 відсотків. (пункт 2 Розділу ХІІ Порядку № 260)

Оскільки згідно вказаної довідки ІНФОРМАЦІЯ_4 посадовий оклад складає 4030,00 грн., то надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі, виходячи з 15 відсотків, має складати 604,50 грн. (4030,00* 15%), а не 396,00 грн, як це вказано відповідачем у спірній довідці.

Перевіряючи правильність розрахунку премії у грошовому виразі, то суд вказує про таке.

Командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби. ( пункт 1 розділу ХVІ Порядку № 260)

Розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби. ( абзац перший пункту 2 розділу ХVІ Порядку № 260)

Оскільки згідно вказаної довідки ІНФОРМАЦІЯ_4 посадовий оклад складає 4030,00 грн., то премія виходячи з 270 відсотків, у грошовому виразі станом на 01.01.2023 р. має становити 10881,00 грн. (4030,00 *270%).

З огляду на вищевказане, доводи позивача в частині протиправності дій відповідача, які полягають у зменшенні грошового виразу надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність, надбавки за шифрувальну роботу та премії при складанні Довідки № ЮО109789 від 11.11.2024 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року знайшли своє підтвердження під час розгляду справи, а тому позовні вимоги у цій частині позову підлягають задоволенню.

Статтею 9 КАС України передбачено що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Обираючи належний спосіб захисту порушеного права та керуючись ст. 9 КАС України суд дійшов висновку, що похідна позовна вимога підлягає задоволенню шляхом зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_4 оформити і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 1 січня 2023 року для перерахунку її пенсії, з виправленими відомостями щодо надбавки за особливості проходження служби, обчисленої з урахуванням розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, а також надбавки за таємність, надбавки за шифрувальну роботу та премії, обчислених від розміру посадового окладу.

Щодо позовних вимог зобов'язального характеру в частині «…з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2023 у розмірі 2684,00 грн.», то вказані питання не були предметом пору у даній справі, а тому є необґрунтованими.

У контексті оцінки інших доводів сторін звертає увагу на позицію Європейського суду з прав людини, зокрема, у справах "Проніна проти України" (пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

VII. Висновок суду.

Згідно із ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі (ч. 2 ст. 77 КАС України).

Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, які містяться в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

VIII. Розподіл судових витрат.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Як встановлено судом, при зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір в сумі 1211,20 грн., що підтверджується платіжним документом, який міститься в матеріалах цієї справи.

Оскільки предметом позову є одна вимога немайнового характеру, яка хоч і задоволена частково, але розмір компенсації за сплачений судовий збір суд визначає, виходячи з кількості (а не з розміру) задоволених/незадоволених позовних вимог. Такий механізм розподілу витрат зі сплати судового збору застосовано Верховним Судом у рішенні від 16.06.2020 у справі №620/1116/20.

З огляду на викладене, сплачений позивачем судовий збір у 1 211,20 грн. підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які виразились у зменшенні у грошовому виразі розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, вказаних в довідці № ЮО109789 від 11.11.2024 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 оформити підтримки оформити довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, відповідно до вимог положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 року № 414 та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року № 260, із виправленими відомостями щодо надбавки за особливості проходження служби, обчисленої з урахуванням розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, а також надбавки за таємність, надбавки за шифрувальну роботу та премії, обчисленої від розміру посадового окладу, вказаних у первинно виданій довідці ІНФОРМАЦІЯ_1 № ЮО109789 від 11.11.2024 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року для перерахунку пенсії.

В іншій частині позовних вимог відмовити..

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору у сумі 1 211,20 (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 копійок ) гривень.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.А. Дубровна