18.09.2025 Справа № 756/13996/25
Справа № 756/13996/25
Провадження № 2-а/756/203/25
18 вересня 2025 року суддя Оболонського районного суду міста Києва Жук М.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Центру надання адміністративних послуг Оболонської районної у місті Києві державної адміністрації, про визнання протиправною відмови у державній реєстрації та зобов'язання вчинити реєстраційні дії,
У вересні 2025 року ОСОБА_1 звернувся до суду в порядку адміністративного судочинства до ЦНАП Оболонської РДА у м. Києві, про визнання протиправною відмови у державній реєстрації та зобов'язання вчинити реєстраційні дії.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, дійшов висновку, що даний позов не підсудний Оболонському районному суду м. Києва з наступних підстав.
Статтею 19 КАС України визначено предметну юрисдикцію адміністративних судів.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів у сфері медіа, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників суб'єктів у сфері медіа, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, або особами без громадянства; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.
Згідно ч. 3 ст. 20 КАС України вищому антикорупційному суду підсудні справи про застосування санкції, передбаченої п. 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції».
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частинами першою та третьою цієї статті.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову ОСОБА_1 , ним оскаржуються дії ЦНАП Оболонської РДА у м. Києві, щодо зупинення розгляду поданої ним заяви, а тому такий спір відноситься до підсудності Київського окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з ч. 1 ст. 30 КАС України спори між судами про підсудність не допускаються.
За таких обставин, а також враховуючи, що предметом даної справи є дії ЦНАП Оболонської РДА у м. Києві, що належить до підсудності Київського окружного адміністративного суду, дійшов висновку, що справа підлягає передачі на розгляд Київському окружному адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 7, 19, 20, 29 КАС України, суддя,
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центру надання адміністративних послуг Оболонської районної у місті Києві державної адміністрації, про визнання протиправною відмови у державній реєстрації та зобов'язання вчинити реєстраційні дії - передати за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя