23.09.2025 Справа № 914/1499/25
місто Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Рима Т. Я. за участю секретаря судових засідань Титли О. І. розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю «Ековей Вейст Менеджмент» (надалі - ТОВ «Ековей Вейст Менеджмент» або Позивач),
до відповідачаОб'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Наукова 46» (надалі - ОСББ «Наукова 46» або Відповідач),
про:стягнення 73' 774,15 гривень.
У судовому засіданні взяли участь представники:
позивача:Вергун Остап Русланович,
відповідача:Кравчук Ігор Зіновійович.
I. ПРОЦЕДУРИ
1. Позивач звернувся до Господарського суду Львівської області з позовом до Відповідача про стягнення 73' 774,15 гривень.
2. Ухвалою від 19.05.2025 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судових засідань. Відповідач отримав ухвалу про відкриття провадження у справі 23.05.2025 (ідентифікатор поштового відправлення 0601148717749) (а. с. 45-46). Крім того, представник Відповідача ознайомився з матеріалами справи 21.07.2025 у приміщенні суду, що підтверджується відміткою на поданому ним клопотанні.
3. Ухвалою від 19.06.2025 суд призначив судове засідання у справі на 23.07.2025.
4. У зв'язку з перебуванням судді Рима Т. Я. у відпустці в період з 21.07.2025 по 23.07.2025 судове засідання не відбулося. Ухвалою від 25.07.2025 суд призначив судове засідання на 20.08.2025.
5. В судовому засіданні 20.08.2025 суд оголосив перерву до 27.08.2025.
6. Ухвалою від 27.08.2025 суд поновив сторонам строк для подання доказів, прийняв подані ними докази та відклав судове засідання на 17.09.2025, а ухвалою від 17.09.2025 - на 23.09.2025.
7. Відповідач 23.09.2025 подав клопотання про витребування у позивача доказів.
8. Ухвалою від 23.09.2025, відображеною у протоколі судового засідання, суд відмовив у задоволення цього клопотання у зв'язку із пропуском строку для його подання, відсутністю заяви про поновлення цього строку, а також через недотримання Відповідачем приписів статті 81 Господарського процесуального кодексу України.
9. В судовому засіданні 23.09.2025 суд ухвалив рішення у справі, проголосивши його вступну та резолютивну частини.
II. АРГУМЕНТИ СТОРІН
Позиція позивача
10. Відповідач не в повному обсязі оплатив надані Позивачем послуги згідно з Договором про надання послуг з поводження з побутовими відходами № 884-ТПВ від 03.02.2020 (надалі - Договір про надання послуг від 03.02.2020), що стало причиною виникнення заборгованості в сумі 73'774,15 гривень.
11. Предметом позову є стягнення 73' 774,15 грн основного боргу.
12. Підставою позову є порушення Відповідачем умов договору в частині повноти оплати наданих послуг.
13. Позивач зазначив, що очікує зазнати 3' 028,00 грн витрат на оплату судового збору.
Заперечення Відповідача
14. ОСББ "Наукова 46" у письмових поясненнях заперечує проти задоволення позовних вимог, оскільки Позивач визначив суму боргу на підставі актів, які не були підписані Відповідачем.
15. Відповідач зазначає, що з усіх актів, на які посилається Позивач у позовній заяві, ним фактично було отримано лише два: акт надання послуг №?22446 від 30.09.2024 та акт №?32960 від 31.07.2025.
16. Відповідач заперечує зміст акта №?22446 від 30.09.2024, вказуючи, що зазначені в ньому обсяги не відповідають погодженому між сторонами порядку вивезення твердих побутових відходів, а саме два контейнери об'ємом 1,1 мі тричі на тиждень. Крім того, Позивач застосував інший, не погоджений договором, показник щільності відходів, що суттєво вплинуло на обчислення вартості послуг.
17. Позивач не врахував зменшення кількості мешканців після початку воєнних дій, що, відповідно, мало вплив на фактичні обсяги вивезених відходів.
18. У зв'язку з цим Відповідач звертався до Позивача з претензією від 02.10.2024, в якій навів обґрунтовані розрахунки вартості фактично наданих послуг та просив провести коригування розрахунків відповідно до умов договору. Позивач надав відповідь на цю претензію, у якій погодився врахувати зауваження та провести перерахунок. Проте жодних скоригованих документів не було надано.
19. Натомість акт №?32960 від 31.07.2025 Відповідач не заперечує, оскільки вказані в ньому обсяги (2,758 т) відповідають реальному обсягу наданих послуг і збігаються з обсягами, що з 2018 року приймалися сторонами як середньомісячна норма. Це фактично підтверджує, що у вересні 2024 року обсяги були нараховані необґрунтовано.
20. Інші акти, на підставі яких Позивач заявляє вимоги, ОСББ «Наукова 46» не отримувало.
21. У розрахунку, наданому Позивачем 19.09.2025, щодо обсягів і вартості вивезення ТПВ за період з вересня 2024 по березень 2025 року, відсутні чіткі та підтверджені дані про фактичну вагу і об'єм відходів, не вказано, яким саме способом проводились ці вимірювання, а також не пояснено, чому і в яких розмірах були застосовані додаткові коефіцієнти. Крім того, у розрахунках використано формулу, яка допускається лише тимчасово за відсутності спеціального обладнання, однак жодних причин її застосування не наведено.
22. Також незрозуміло, чому для ОСББ "Наукова 46" Позивач визначив щільність ТПВ як 0,093 кг/мі, тоді як для розташованого поруч ОСББ "Наукова 50", яке обслуговується тим же сміттєвозом у той самий день, вказано щільність 162 кг/мі, що свідчить про довільність і недостовірність застосованих Позивачем даних.
III. МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА
23. Згідно зі статтею 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.
24. Сторони уклали Договір про надання послуг від 03.02.2020 (а. с. 6-8). Згідно з пунктом 1.1 цього договору виконавець (Позивач) зобов?язується згідно з графіком (Додаток № 1) надати послуги з поводження з твердими побутовими відходами, а споживач (Відповідач) зобов?язується своєчасно оплачувати послуги за встановленими тарифами у строки та на умовах, передбачених цим договором.
25. Місцем надання послуг є місцезнаходження контейнерів, які визначаються в Додатку № 1. Передача контейнерів у користування оформляється відповідним актом приймання-передачі майна (пункти 2.3, 2.4 Договору про надання послуг від 03.02.2020).
26. Позивач передав Відповідачу у користування 2 євроконтейнери ємністю 1'100 літрів кожен, що підтверджується актом приймання-передачі від 03.02.2020 (а. с. 9, зворот).
27. Відповідно до додатку № 1 до Договору від 03.02.2020 (дислокація та графік вивезення твердих побутових відходів) сторони погодили графік вивозу тричі на тиждень.
28. Сторони підписали протокол узгодження вартості надання послуг із поводження з побутовими відходами від 03.02.2020 (а. с. 10), згідно з яким:
28.1. Вартість за вивезення від споживача відходів становить 785,94 грн згідно з рішенням Львівської міської ради від 04.08.2017 № 675 (пункт 1).
28.2. Згідно з рішенням Львівської міської ради № 572 від 21.06.2019 року "Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у м. Львові на 2019-2023 роки" щільність твердих побутових відходів для м. Львова становить 167,18 кг/куб. м (пункт 2).
28.3. Вартість послуг із захоронення побутових відходів розраховується згідно з п. 2.5 рішення Львівської міської ради № 524 від 01.07.2016 року і відображається в актах надання послуг по завершенні розрахункового періоду (пункт 3).
29. Відповідно до пункту 6.11 Договору про надання послуг від 03.02.2020 внаслідок інфляційних процесів, змін в законодавстві, зміни вартості паливно-мастильних матеріалів тощо, тарифи на послуги, визначені договором, можуть бути змінені та доведені до відома споживача, згідно з рішенням уповноваженого органу місцевого самоврядування, в порядку та в строки, визначені чинним законодавством України. Про зміну тарифу виконавець інформує споживача повідомленням шляхом розміщення його в засобах масової інформації та/або офіційному вебсайті виконавця, що зазначений у реквізитах цього договору. Новий тариф набуває чинності в порядку та строки, визначені чинним законодавством України про житлово-комунальні послуги.
30. У разі зміни вартості послуг за цим договором на підставі рішення органу місцевого самоврядування, сторонами договору погоджено, що нова вартість послуг за цим договором встановлюється для розрахунків з дати опублікування відповідного повідомлення у засобах масової інформації та/або на вебсайті виконавця без внесення змін до договору та/або додатків до такого (пункт 10.3 Договору про надання послуг від 03.02.2020).
31. Позивач при визначенні вартості надання послуг керувався тарифами, встановленими рішеннями Львівської міської ради:
31.1. № 675 від 04.08.2017 "Про встановлення тарифів на послуги з вивезення побутових відходів". Згідно з цим рішенням тариф становив 785,94 грн/т.
31.2. № 471 від 27.06.2022 "Про внесення Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 04.08.2017 № 675". Згідно з цим рішенням тариф становив 1005,75 грн/т.
31.3. № 1034 від 06.08.2024 "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 04.08.2017 № 675". Згідно з цим рішенням тариф становив 1312,70 грн/т.
32. Про зміни тарифів Позивач повідомляв споживачів (а. с. 18-20).
33. Відповідно до пункту 6.4 Договору про надання послуг від 03.02.2020 виконані згідно з цим договором послуги протягом одного місяця вважаються переданими виконавцем і прийнятими споживачем, якщо до 7-го числа наступного місяця, що настає за розрахунковим, споживач письмово не заявить вмотивованої претензії виконавцю з приводу недоліків у наданій послузі.
34. Згідно з пунктом 6.6 Договору про надання послуг від 03.02.2020 сторони домовились, що підтвердженням надання послуг є акти наданих послуг…, що надаються виконавцем для підписання споживачу в двох примірниках не пізніше останнього дня, що настає за розрахунковим.
35. Позивач долучив до позову акти наданих послуг з квітня 2024 року по березень 2025 року на загальну суму 98'175,07 грн:
35.1. № 34242 від 30.04.2024 на суму 4'700,00 грн (а. с . 30), з яких:
35.1.1. 3'005,46 грн - вартість вивезення 2'98828 т відходів.
35.1.2. 1'694,54 грн - вартість захоронення 2' 98828 т відходів.
35.2. № 29449 від 31.05.2024 на суму 4'700,00 грн (а. с. 30, зворот), з яких:
35.2.1. 2' 967,57 грн - вартість вивезення 2' 9506 т відходів.
35.2.2. 1732,43 грн - вартість захоронення 2' 9506 т відходів.
35.3. № 24438 від 30.06.2024 на суму 4' 700,00 грн (а. с. 29, зворот), з яких:
35.3.1. 2'948,75 грн - вартість вивезення 2,93789 т відходів.
35.3.2. 1'751,25 грн - вартість захоронення 2,93789 т відходів
35.4. № 15499 від 31.07.2024 на суму 4' 700,00 грн (а. с. 29), з яких:
35.4.1. 2'945,62 грн - вартість вивезення 2,9288 т відходів.
35.4.2. 1'754,35 грн - вартість захоронення 2,9288 т відходів.
35.5. № 19671 від 31.08.2024 на суму 5'601,92 грн (а. с. 28, зворот), з яких:
35.5.1. 3'844,64 грн - вартість вивезення 2,9288 т відходів.
35.5.2. 1'757,28 грн - вартість захоронення 2,9288 т відходів.
35.6. № 22446 від 30.09.2024 на суму 11'599,64 грн (а. с. 28), з яких:
35.6.1. 7'980,11 грн - вартість вивезення 6,07916 т відходів.
35.6.2. 3'619,53 грн - вартість захоронення 6,07916 т відходів.
35.7. № 28805 від 31.10.2024 на суму 10'469,16 грн (а. с.27, зворот), з яких:
35.7.1. 7185,06 грн - вартість вивезення 5,4735 т відходів.
35.7.2. 3'284,10 грн - вартість захоронення 5,4735 т відходів.
35.8. № 49104 від 30.11.2024 на суму 10'764,68 грн (а. с. 27), з яких:
35.8.1. 7'387,88 грн - вартість вивезення 5,628 т відходів.
35.8.2. 3'376,80 грн - вартість захоронення 5,628 т відходів.
35.9. № 37153 від 31.12.2024 на суму 10'626,96 грн (а. с. 26, зворот), з яких:
35.9.1. 7'293,36 грн - вартість вивезення 5,556 т відходів.
35.9.2. 3'333,60 грн - вартість захоронення 5,556 т відходів.
35.10. № 26912 від 31.01.2025 на суму 10'068,45 грн (а. с. 26), з яких:
35.10.1. 6' 910,05 грн - вартість вивезення 5,264 т відходів.
35.10.2. 3' 158,40 грн - вартість захоронення 5,264 т відходів.
35.11. № 36503 від 28.02.2025 на суму 8'530,64 грн (а. с. 25, зворот), з яких:
35.11.1. 5'854,64 грн - вартість вивезення 4,46 т відходів.
35.11.2. 2'676,00 грн - вартість захоронення 4,46 т відходів.
35.12. № 35302 від 31.03.2025 на суму 11'714,62 грн (а. с. 25), з яких:
35.12.1. 7'941,84 грн - вартість вивезення 6,05 т відходів.
35.12.2. 3'772,78 грн - вартість захоронення 6,05 т відходів.
36. Для підтвердження факту скерування актів Відповідачу засобами поштового зв'язку Позивач долучив до матеріалів справи реєстри квитанцій (Франківський район) (а. с. 68-72).
37. Крім того, Позивач скеровував акти наданих послуг за період з липня 2024 року по березень 2025 року на електронну адресу Відповідача (ІНФОРМАЦІЯ_1) (а. с. 73-88), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
38. Тому посилання Відповідача на факт неотримання актів за період з липня 2024 року по березень 2025 року є безпідставними.
39. Доказів скерування актів на електронну адресу Відповідача за період з квітня 2024 року по червень 2024 року у справі немає. Проте Відповідач не заперечив факту надання послуг Позивачем в цей період.
40. Пунктами 6.7 та 6.8 Договору про надання послуг від 03.02.2020 передбачено, що споживач зобов'язаний не пізніше 5 днів з дня отримання акту надання послуг, але не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим, підписати акт надання послуг та повернути один примірник виконавцю або надати вмотивовану письмові відмову від його підписання у вказаний строк. У випадку не підписання акта надання послуг та ненадання вмотивованої письмової відмови від його підписання у строк, передбачений пунктом 6.7 договору, вважається, що споживачем отримані послуги належної якості, у повному обсязі та своєчасно та у відповідності до умов договору, а обов'язок оплати наданих послуг таким, що настав.
41. Позивач у позовній заяві стверджував, що неоплаченими залишились акти на суму 73' 774,15 гривень. Отже, Відповідач оплатив надані послуги лише на суму 24' 400,92 гривень. Відповідач не заперечував цієї обставини.
42. Відповідач звертався до Позивача з претензією від 02.11.2024 (а. с. 59-60) щодо акту від 30.09.2024, в якій просив здійснити перерахунок плати на основі погодженої сторонами норми щільності побутових відходів.
43. У відповідь Позивач листом № 0531 від 08.11.2024 (а. с. 61-62) повідомив, що нарахування вартості послуг здійснювалося з урахуванням критерію щільності твердих побутових відходів у контейнері у порівняні з Методичними рекомендаціями щодо застосування одиниці маси, як основної одиниці під час здійснення операцій поводження з побутовими відходами", затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.08.2013 № 426 (216,29 кг/м3) (надалі - Методичні рекомендації № 426) та затвердженими Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 21.06.2019 № 572 "Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у м. Львові на 2019-2023 роки" (181,95 кг/м3). Проте з метою збереження співпраці Позивач у листі погодився скоригувати нарахування.
44. У ході розгляду справи Позивач надав розрахунок обсягів вивезених побутових відходів та вартості послуг з управління ними за період з вересня 2024 року по березень 2025 року (а. с. 99), який здійснено за формулою, визначеною Методичними рекомендаціями № 426. Формула:
mпв = Vконт Ч ссер,
де mпв - маса відходів (кг),
Vконт - об'єм контейнера (мі),
ссер - середня щільність (кг/мі).
45. Згідно з пунктом 10 Методичних рекомендацій № 426 ця формула використовується у випадках, коли відсутня можливість визначити масу відходів шляхом зважування через технічне оснащення транспорту.
46. У своєму розрахунку Позивач застосував такі вихідні дані:
46.1. Тариф за вивезення твердих побутових відходів - 1'312,70 грн (див. пункт 31.3 цього рішення)
46.2. Нормативна щільність - 167,18 кг/м3, яка погоджена сторонами (див. пункт 28.2 цього рішення).
46.3. Об'єм контейнера - 1,1 м3 (див. пункт 26 цього рішення).
47. Згідно з розрахунком Позивача обсяг вивезених відходів за один день становить 184 кг з одного контейнера (1,1 х 167,18).
48. Обсяг і вартість наданих послуг у період з вересня 2024 року по березень 2025 року Позивач визначив з урахуванням фактичної кількості вивезених контейнерів у кожному місяці. При цьому кількість вивезень обраховувалась на підставі шляхових листів (а. с. 22-4), які фіксують дні фактичного надання послуг:
48.1. Вересень 2024: 31,5 контейнера, 5,796 т - 7'608,00 гривень.
48.2. Жовтень 2024: 31,3 контейнера, 5,759 т - 7?' 560,00 гривень.
48.3. Листопад 2024: 30 контейнерів, 5,520 т - 7'?246,00 гривень.
48.4. Грудень 2024: 29 контейнерів, 5,336 т - 7'005,00 гривень.
48.5. Січень 2025: 29,5 контейнера, 5,428 т - 7'125,00 гривень.
48.6. Лютий 2025: 26 контейнерів, 4,784 т - 6'280,00 гривень.
48.7. Березень 2025: 42 контейнера, 7,728 т - 10'145,00 гривень.
49. Отже, вартість наданих послуг з вивезення побутових відходів за період вересень 2024-березень 2025 складає 52' 969,00 гривень.
50. Суд вважає правомірним надання послуг з вивезення побутових відходів у більшу кількість днів, ніж передбачено погодженим сторонами графіком (три рази на тиждень). Згідно з пунктом 3.1 договору, критерієм якості таких послуг є не лише дотримання графіка, а й виконання інших вимог законодавства у сфері поводження з побутовими відходами.
51. Відповідно до пункту 8.2.36 Правил благоустрою Львівської міської територіальної громади, затверджений ухвалою Львівської міської ради № 5766 від 19.12.2024, строки зберігання побутових відходів у контейнерах не повинні перевищувати:
51.1. Три доби - при середньодобовій температурі -5?°C і нижче;
51.2. Дві доби - при температурі від -5?°C до +5?°C;
51.3. Одну добу - при температурі понад +5?°C (тобто вивезення має здійснюватися щоденно).
52. Таким чином, навіть за наявності погодженого графіка, надавач послуг зобов'язаний забезпечити дотримання вказаних санітарних норм. Частіше вивезення відходів у відповідні періоди року є виконанням обов'язку, що прямо випливає з нормативних вимог, і не може розцінюватися як порушення умов договору.
53. Позивач не провів перерахунку вартості захоронень відходів, виходячи з обсягів фактично вивезених відходів. Сторони погодили, що вартість послуг з захоронення побутових відходів відображається в актах надання послуг по завершені розрахункового періоду (див пункт 28.3 цього рішення). Тому суд здійснив перерахунок вартості захоронення відходів із визначених Позивачем розрахунку обсягів їх вивезення:
53.1. Вересень 2024: 3' 614,39 грн з ПДВ (5,796 т х 623,6 грн).
53.1. Жовтень 2024: 3' 455,40 грн з ПДВ (5,759 т х 600 грн).
53.2. Листопад 2024: 3' 312,00 грн з ПДВ (5,520 т х 600 грн).
53.3. Грудень 2024: 3' 201,60 грн з ПДВ (5,336 т х 600 грн).
53.4. Січень 2025: 3' 256,80 грн з ПДВ (5,428 т х 600 грн).
53.5. Лютий 2025: 2' 870,40 грн з ПДВ (4,784 т х 600 грн).
53.6. Березень 2025: 4' 817,82 грн з ПДВ (7,728 т х 623,60 грн).
54. Загальна вартість наданих послуг з захоронення відходів за період вересень 2024 - березень 2025 складає 24' 528,41 гривень. Загальна сума наданих послуг згідно з актами за цей період становить 77' 497,41 грн (52'969,00+24' 528,41).
55. А всього Позивач надав послуги за спірний період (квітень 2024 року - березень 2025 року) на суму 101'899,33 гривень.
56. Таким чином, розрахована вартість послуг за Методичними рекомендаціями № 426 за період з квітня 2024 по березень 2025 року перевищує суму, зазначену в актах приймання-передачі (98' 046,33 грн). Це підтверджує, що обсяг та вартість фактично наданих послуг не були завищені Позивачем.
57. Суд не бере до уваги заперечення, викладені у пункті 17 цього рішення, оскільки вони не підтверджені жодними доказами. Відповідач не навів конкретних даних щодо зміни кількості мешканців і її впливу на обсяг відходів.
58. Аргументи Відповідача щодо недостовірності розрахунків Позивача (див. пункти 21та 22 цього рішення) є безпідставними, оскільки протягом всього періоду 2024-2025 років, а також під час розгляду справи, він жодного разу не заперечував ні факту надання послуг, ні їх якості. Більше того, у своїх поясненнях сам Відповідач застосовує погоджений показник об'єму ТПВ - 167,18 мі, а також самостійно здійснив розрахунок вартості за актом від 30.09.2024, використовуючи ту ж формулу, що і Позивач, тим самим фактично погодившись із застосовністю такого методу обрахунку.
59. Наведена Відповідачем різниця у щільності відходів між ОСББ "Наукова 46" і "Наукова 50" не має значення для розгляду цієї справи, оскільки вона стосується виключно обсягу та вартості послуг, наданих конкретно Відповідачу за його адресою.
60. Отже, позовні вимоги про стягнення з Відповідача 73' 774,15 грн є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
IV. СУДОВІ ВИТРАТИ
Розподіл витрат на оплату судового збору
61. Витрати на оплату судового збору покладаються на Відповідача на підставі статті 129 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 73, 74, 76, 77, 78, 79, 91, 114, 238, Господарського процесуального кодексу України, суд
Вирішив:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Наукова 46» (адреса: 79060, Львівська область, місто Львів, вулиця Наукова, будинок 46; ідентифікаційний код: 40540760) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Ековей Вейст Менеджмент» (адреса: 79024, Львівська область, місто Львів, вулиця Богдана Хмельницького, будинок 176; ідентифікаційний код: 33951598) 73' 774 (сімдесят три тисячі сімсот сімдесят чотири) грн 15 коп заборгованості та 3' 028 (три тисячі двадцять вісім) грн 00 коп відшкодування витрат на оплату судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції в порядку та строки, які визначені статтями 254, 256 Господарського процесуального кодексу України. Апеляційну скаргу подають безпосередньо до Західного апеляційного господарського суду.
Повний текст рішення складено та підписано 29.09.2025.
Суддя Рим Т.Я.