Ухвала від 23.09.2025 по справі 405/4904/25

Справа № 405/4904/25

провадження № 1-кс/405/2380/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.09.2025 м. Кропивницький

слідчий суддя Подільського районного суду міста Кропивницького ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника власника майна - адвоката ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому клопотання старшого слідчого в ОВС ВР ОТЗ СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 про арешт майна у кримінальному провадженні №42023122020000048 від 05.05.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 364, ч. 4 ст. 191 КК України,

встановив:

старший слідчий в ОВС ВР ОТЗ СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна у кримінальному провадженні №42023122020000048 від 05.05.2023 за ознаками кримінального правопорушень, передбачених ч.2 ст. 364, ч. 4 ст. 191 КК України.

Прокурор в судове засідання з'явився, надав пояснення, відповідно до яких клопотання слідчого підтримав, просив задовольнити.

Представник власника майна - адвокат ОСОБА_4 у судовому засіданні надала пояснення, згідно з якими заперечувала проти клопотання слідчого, підозру вважала не обґрунтованою, збитки не доведеними. Крім того адвокат вказала, що майно було придбане у шлюбі, тому воно є спільною сумісною власністю, а також наголосила на відсутності у кримінальному провадженні цивільного позову та невизнання особи потерпілою. В задоволенні клопотання просила відмовити.

Вивчивши дане клопотання та заслухавши пояснення сторін, слідчий суддя дійшов думки, що клопотання слідчого задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Встановлено, що у провадженні слідчого управління ГУНП в Кіровоградській області перебувають матеріали кримінального провадження № 42023122020000048 від 05.05.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 191 КК України в якому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України, згідно з якими рішенням першої сесії Новоукраїнської міської ради восьмого скликання від 24.11.2020 № 15 ОСОБА_7 затверджено на посаду заступника Новоукраїнського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Відповідно до розподілу загальних та спеціальних функціональних обов'язків заступників міського голови, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету міської ради, затверджених рішенням шостої сесії Новоукраїнської міської ради восьмого скликання від 16.03.2021 № 169 кожен із заступників міського голови забезпечує виконання положень Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», інших законів України, постанов Верховної Ради України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрації, здійснює повноваження виконавчого комітету у визначених напрямках діяльності, спрямовує, координує та контролює роботу відповідних виконавчих органів міської ради.

Одночасно із цим, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради ОСОБА_7 , організовує роботу з розроблення та реалізації повноважень виконавчого комітету у галузях житлово-комунального господарства з питань водопостачання, водовідведення, капітального будівництва, поводження з твердими побутовими відходами, з розроблення та реалізації програм, перспективних планів і прогнозів соціально-економічного розвитку міста з питань житлово-комунального господарства, з питань підготовки житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період, цивільного захисту населення і попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій тощо. (п. 1)

Забезпечує розробку та виконання місцевих програм соціально-економічного розвитку громади. (п. 2)

Реалізовує повноваження виконавчого комітету міської ради у галузі оборонної та мобілізаційної роботи, організує роботу з попередження і ліквідації наслідків техногенно-екологічних надзвичайних ситуацій, забезпечує законність, правопорядок, охорону прав, свобод і законних інтересів громадян під час їх ліквідації. (п. 9)

Взаємодіє та забезпечує в межах компетенції спільну діяльність підпорядкованих виконавчих органів міської ради з територіальними підрозділами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. (п. 12)

Також встановлено, що розпорядженням Новоукраїнського міського голови від 18.01.2021 № 8-ОС ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , призначений на посаду начальника відділу закупівель виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради.

Відповідно до Посадової інструкції начальника відділу закупівель Новоукраїнської міської ради, затвердженої розпорядженням Новоукраїнського міського голови від 30.12.2001 № 264, начальник відділу закупівель здійснює загальне керівництво роботою відділу та несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань, функцій та повноважень (п. 1.1).

Начальник відділу закупівель призначається та звільняється з посади міським головою відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (п. 1.2).

Начальник відділу закупівель підпорядковується та є підзвітним міському голові (п. 1.3).

Начальник відділу у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про запобігання корупції", "Про публічні закупівлі", та іншими законодавчими актами, актами Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Статутом територіальної громади міста, Регламентом міської ради, Регламентом виконавчого комітету міської ради, Положенням про відділ та цією посадовою інструкцією. (п. 1.4).

Основними завданнями начальника відділу є забезпечення реалізації державної політики у сфері публічних закупівель, здійснення організаційних заходів щодо публічних закупівель у відповідності до вимог чинного законодавства України та інших нормативних заходів України з цього питання, а також відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель товарів, робіт і послуг за кошти Новоукраїнської територіальної громади. (п. 2.2).

Крім того, відповідно до п. 2.2 Посадової інструкції начальник відділу:

1) аналізує стан і тенденції розвитку у сфері публічних закупівель, бере участь у визначенні його пріоритетів, а також формуванні напрямів інвестиційної політики та у підготовці пропозицій, спрямованих на забезпечення сталого розвитку громади;

2) забезпечує планування протягом року здійснення процедур закупівель/спрощених закупівель для потреб виконавчого комітету міської ради відповідно до пропозицій відповідальних структурних підрозділів, затвердженого кошторису;

3) здійснює на підставі пропозицій структурних підрозділів підготовку та винесення на затвердження річного плану закупівель виконкому, а також у разі потреби готує проекти щодо змін та доповнень до річного плану закупівель виконкому протягом бюджетного року;

4) забезпечує відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» та інших нормативно-правових актів з питань закупівель оприлюднення інформації щодо закупівель товарів, робіт і послуг, що здійснюються виконкомом;

5) здійснює підготовку та участь у проведенні процедур закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» на закупівлю товарів, робіт і послуг для потреб виконкому за пропозиціями структурних підрозділів виконкому;

6) готує необхідні документи, що стосуються проведення публічних закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»;

7) здійснює підготовку та участь у проведенні допорогових електронних (спрощених) закупівель товарів, робіт та послуг для потреб виконкому відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» та інших нормативно- правових актів з питань закупівель;

8) забезпечує організацію та проведення процедур закупівель товарів і послуг, вартість яких є меншою ніж 200 тисяч гривень, та робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 мільйона гривень;

9) забезпечує зберігання документів щодо здійснення публічних закупівель протягом встановленого законодавством терміну;

13) забезпечує рівні умови для всіх учасників, об?єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі

14) забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель /спрощених закупівель, визначеним цим Законом;

15) забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог Закону України «Про публічні закупівлі»

17) здійснює моніторинг спеціалізованих сайтів, електронних майданчиків, які забезпечують проведення публічних закупівель, тендерів, електронних аукціонів;

18) здійснює електронне листування з учасниками конкурсу (тендеру, закупівлі);

19) бере участь у розробці проектів договорів на закупівлю товарів, послуг і робіт, погодженні даних договорів, а також забезпечує контроль за станом їх виконання шляхом отримання необхідної для цього інформації від структурних підрозділів (посадових осіб) виконкому;

20) забезпечує оприлюднення усіх необхідних (згідно вимог законодавства у сфері публічних закупівель) інформацій (оголошення, звіти тощо), пов?язаних з проведенням процедур закупівель/спрощених закупівель та виконанням відповідних договорів;

21) здійснює контроль за дотриманням строків виконання укладених договорів;

23) здійснює інші дії, передбачені Законом України «Про публічні закупівлі», розглядає у межах своєї компетенції звернення громадян, підприємств, установ і організацій, здійснює прийом громадян, вживає відповідних заходів для вирішення порушених ними питань.

28) проводить іншу роботу, пов'язану з виконанням Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», застосуванням законодавства про працю та службу в органах місцевого самоврядування,

29) здійснює раціональний та ефективний розподіл посадових обов'язків між працівниками, за необхідності готує проекти змін і доповнень до посадових інструкцій;

30) за необхідності проводить підготовку проектів змін і доповнень до Положення про відділ, подає проекти цих документів на розгляд міської ради;

31) контролює за дотриманням працівниками відділу правил внутрішнього трудового розпорядку;

32) забезпечує співпрацю з іншими виконавчими органами міської ради щодо забезпечення реалізації завдань і повноважень, що входять до його компетенції.

33) виконує функції уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель у виконавчому комітеті Новоукраїнської міської ради.

Начальник відділу має право:

3.1. Представляти відділ в інших управлінських структурах з питань, що входять до його компетенції. Представляти відділ на засіданнях колегіальних органів ради, нарадах, інших зборах, що проводяться міським головою.

3.2. Вносити на розгляд міського голови пропозиції з вдосконалення роботи відділу.

3.3. В межах своєї компетенції повідомляти керівництво про всі виявлені недоліки в діяльності та вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.4. Брати участь у навчальних семінарах згідно зі своїм напрямком роботи.

3.5. Одержувати необхідну для виконання покладених на нього завдань та функцій інформацію, документи та матеріали від відповідних установ і інших структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради.

3.6. Користуватись в установленому порядку інформаційними базами, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами.

3.7. Брати участь у нарадах, семінарах тощо з питань, що належать до його компетенції.

3.8. Звертатися в установленому порядку до структурних підрозділів виконавчого комітету ради, виконавчих органів міської ради, відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для отримання інформації, необхідної для виконання

3.9. Ініціювати утворення робочої групи із складу працівників замовника.

3.10. Вимагати якісного та у повному обсязі виконання працівниками відділу посадових обов'язків і завдань.

Начальник відділу зобов'язаний:

3.11. Дотримуватися законодавства у сфері публічних закупівель та цього Положення.

3.12. організовувати та проводити процедури закупівель/спрощені закупівлі.

3.13 забезпечувати рівні умови для всіх учасників процедур закупівель/спрощених закупівель, об'єктивний вибір переможця.

3.14 у встановленому Законом порядку визначати переможців процедур закупівель/ спрощених закупівель.

Крім того встановлено, що розпорядженням Новоукраїнського міського голови від 30.12.2021 № 362-ОС «Про покладення функцій уповноваженої особи» функції уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель покладено на начальника відділу закупівель виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради ОСОБА_6 .

Відповідно до Положення про уповноважену особу виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради (затвердженого рішенням виконкому від 29.12.2021 №267) уповноважена особа - це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель. (п. 1.2)

Уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність і неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівлі/спрощеної закупівлі (п. 1.3)

До основних завдань (функцій) уповноваженої особи належать (п. 3.10):

проведення попередніх ринкових консультацій з метою аналізу ринку;

здійснення вибору процедури закупівлі;

проведення процедур закупівель/спрощених закупівель;

забезпечення рівних умов для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;

Уповноважена особа має право (п. 4.1):

запитувати та отримувати рекомендації та інформацію від суб'єктів господарювання для планування закупівель та підготовки до проведення процедур закупівель/спрощених закупівель;

приймати рішення, узгоджувати проекти документів, зокрема проект договору про закупівлю з метою забезпечення його відповідності умовам процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, та підписувати в межах компетенції відповідні документи;

надавати пропозиції керівнику щодо співпраці із централізованою закупівельною організацією.

Частиною 1 ст. 44 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, уповноважені особи, службові (посадові) особи замовників, службові (посадові) особи та члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України.

Таким чином, ОСОБА_7 перебуваючи на посаді заступника Новоукраїнського міського голови з питань діяльності виконавчих органів та ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді начальника відділу закупівель виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради та будучи уповноваженою особою, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, постійно обіймали посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій, тому, згідно з вимогами ч. ч. 2, 3 ст. 18 КК України та примітки 1 до ст. 364 КК України, є службовими особами та відповідно спеціальними суб'єктами злочинів у сфері службової діяльності.

В ході досудового розслідування встановлено, що 23.11.2022 НАК «Укренерго» на адресу військово-цивільних адміністрацій надіслано лист № 01/51856 від 23.11.2022 «Про виникнення режиму системної аварії» відповідно до якого, 23.11.2022 о 14 год 30 хв внаслідок масованих ракетних обстрілів з боку російської федерації електроенергетичної інфраструктури України відбулось погашення більшої частини ОЕС України в тому числі всіх атомних електростанцій, що відповідно до п. 2.4 Кодексу системи передачі визначає настання режиму системної аварії.

На вказаний лист НАК «Укренерго» (вх.№ 938/01-32 від 24.11.2022) 24.11.2022 головою Кіровоградської обласної державної адміністрації накладено резолюцію щодо термінового вжиття необхідних заходів та доручено його виконання у тому числі міським, селищним та сільським головам.

Так, 28.11.2022 під головуванням Новоукраїнського міського голови ОСОБА_8 відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Новоукраїнській міській раді з порядком денним «Опрацювання можливого кризового сценарію та підготовка комунальних підприємств Новоукраїнської ТГ до роботи в умовах повної відмови енергосистеми України».

За результати засідання заступнику міського голови ОСОБА_7 доручено організувати роботу щодо закупівлі альтернативних джерел живлення в тому числі генераторів, необхідних для роботи об'єктів критичної інфраструктури, комунальних підприємств та закладів, Пунктів обігріву - «Пунктів незламності». Організувати роботу щодо закупівлі необхідної кількості пального для роботи автономних джерел живлення (генераторів) із запасом не менше 14 днів.

Крім того рішенням тридцять восьмої позачергової сесії Новоукраїнської міської ради восьмого скликання від 28.11.2022 № 921 внесено зміни до рішення міської ради від 23.12.2021 №582 «Про бюджет Новоукраїнської міської територіальної громади на 2022 рік».

Зокрема, відповідно до пункту 7 згаданого рішення визначено, що для забезпечення безперебійної роботи об'єктів критичної інфраструктури та пунктів обігріву в період відключень електроенергії на випадок блекауту в країні здійснити придбання необхідних товарів нагальною потребою у найкоротший термін.

У подальшому, у період часу з 28.11.2022 по 09.12.2022, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, у заступника Новоукраїнського міського голови ОСОБА_7 , виник умисел на зловживання службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для ФОП ОСОБА_9 , що полягав у придбанні у вказаного суб'єкта господарювання джерел резервного живлення за завищеними цінами.

Так, ОСОБА_7 розуміючи неможливість втілення свого злочинного задуму одноособово, прийняв рішення залучити до його реалізації співучасника об'єднати їх противоправні дії, розподілити між ними злочинні обов'язки, визначивши способи виконання злочинного плану.

Усвідомлюючи, що реалізація злочинного умислу потребуватиме проведення процедури закупівлі, ОСОБА_7 вирішив залучити до своєї злочинної діяльності ОСОБА_6 , який перебував на посаді начальника відділу закупівель виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради та був уповноваженою особою, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель.

У свою чергу ОСОБА_6 погодився на спільне вчинення кримінального правопорушення та надав свою згоду.

Реалізуючи свої злочинні наміри, ОСОБА_7 та ОСОБА_6 з метою досягнення свого злочинного умислу розробили план злочинної діяльності, який передбачав наступне.

Відповідно до розробленого злочинного плану ОСОБА_6 мав забезпечити проведення закупівлі джерел резервного живлення у ФОП ОСОБА_9 без застосування відкритих торгів та обґрунтування як найвигіднішої комерційної пропозиції,

В свою чергу ОСОБА_7 мав забезпечити складання проекту договору щодо придбання Новоукраїнською міською радою у ФОП ОСОБА_9 джерел резервного живлення та погодити вказаний договір як розробник проекту та як заступник міського голови.

Так, реалізуючи єдиний злочинний умисел направлений на зловживання службовим становищем, діючи в інтересах заздалегідь визначеної іншої особи, а саме ФОП ОСОБА_9 , з метою створення підстав для укладання договору купівлі-продажу резервних джерел живлення у зазначеного суб'єкта господарювання, усвідомлюючи, що ціна на аналогічні резервні джерела живлення на ринку є значно нижчою ОСОБА_7 , як заступник Новоукраїнського міського голови, 28.11.2022 підготував та направив на ім'я начальника відділу закупівель ОСОБА_6 службову записку щодо проведення останнім моніторингу цін на бензинові генератори потужністю від 3-5 кВт, та дизельні генератори потужністю 6-9 кВт і 20-30 кВт з метою подальшої їх закупівлі і передачі за потребою.

У свою чергу, ОСОБА_6 , як уповноваженою особою, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель Новоукраїнської міської ради, з метою створення підстав для здійснення закупівлі джерел резервного живлення саме у ФОП ОСОБА_9 , 29.11.2022 складено протокол №109 від 29.11.2022 щодо прийняття рішення уповноваженою особою виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради про здійснення закупівлі за предметом «Генератори 31120000-3 - генератори» без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару.

Разом з цим, 16.12.2022 ОСОБА_6 , на виконання спільного з ОСОБА_7 злочинного плану, спрямованого на зловживання службовим становищем, в інтересах ФОП ОСОБА_9 , в супереч інтересам служби та в порушення вимог передбачених Преамбулою та ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», щодо мети та принципів проведення публічних закупівель, без належного здійснення моніторингу спеціальних сайтів, електронних майданчиків, на запит заступника міського голови ОСОБА_7 щодо моніторингу цін, підготовлено лист в якому викладено інформацію щодо цін на генератори за період 28.11.2022 по 16.12.2022.

Крім того, з метою створення документального обґрунтування підстав для укладення договору саме з ФОП ОСОБА_9 до матеріалів аналізу долучено комерційну пропозицію ФОП ОСОБА_9 (вих. № 78 від 06.12.2022 ) щодо реалізації генераторів у тому числі генератора KRAFT$DELE KD126 потужність номінальна - 7 кВт (максимальна - 8 кВт) вартістю 199 920 грн, як найвигіднішу.

Так, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , реалізуючи єдиний злочинний умисел направлений на зловживання службовим становищем, діючи в інтересах заздалегідь визначеної іншої особи, а саме ФОП ОСОБА_9 , усвідомлюючи, що ціна на аналогічні джерела резервного живлення на ринку є значно нижчою, всупереч інтересам служби, в порушення положень пунктів 1, 9 та 11 розподілу загальних та спеціальних функціональних обов'язків заступників міського голови, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», перебуваючи у приміщенні службового кабінету, який розташований у будівлі Новоукраїнської міської ради за адресою м. Новоукраїнка, вул. Покровська, 70, у не встановлений в ході досудового розслідування час але не пізніше 20.12.2022 склав проект договору щодо придбання Новоукраїнською міською радою у ФОП ОСОБА_9 джерел резервного живлення (генератор KRAFT$DELE KD126) по ціні 199 920 грн за штуку, всього на суму 1 599 360 грн без ПДВ, проставивши свої підписи у листі погодження як розробник проекту договору та як заступник міського голови.

У свою чергу ОСОБА_6 будучи начальником відділу закупівель виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, уповноваженою особою відповідальної за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, діючи на виконання спільного з ОСОБА_7 злочинного умислу, у не встановлений в ході досудового розслідування час але не пізніше 20.12.2022, перебуваючи у приміщенні службового кабінету, який розташований у будівлі Новоукраїнської міської ради за адресою м. Новоукраїнка, вул. Покровська, 70, погодив складений ОСОБА_7 проект договору щодо придбання Новоукраїнською міською радою у ФОП ОСОБА_9 джерел резервного живлення (генератор KRAFT$DELE KD126) по ціні 199 920 грн за штуку, всього на суму 1 599 360 грн без ПДВ.

Внаслідок вказаних дій заступника міського голови ОСОБА_7 та начальника відділу закупівель ОСОБА_6 , 20.12.2022 між ФОП ОСОБА_9 та виконавчим комітетом Новоукраїнської міської ради в особі міського голови ОСОБА_8 укладено договір № 290 від 20.12.2022 щодо придбання 8 джерел резервного живлення (генератор KRAFT$DELE KD126) по ціні 199 920 грн за штуку, всього на суму 1 599 360 грн без ПДВ.

Відповідно до кошторисів № 2607, 2608, 2609, 2610, 2611, 2612, 2613, 2614 від 19.12.2022 складених ФОП ОСОБА_9 (Акт виконання робіт з технічного обслуговування дизель-генераторних установок) встановлено, що вартість генератора становить 176 675 грн.; послуги по технічному обслуговуванню та вводу в експлуатацію дизель-генератора - 18 470 грн.; компенсація транспортних витрат - 1 560 грн.; вартість матеріалів та обладнання (олива моторна, провід, розетка, вилка, дизельне паливо) - 3 215 грн., що разом становить 199 920 грн за одне джерело живлення.

У подальшому, 20.12.2022, постачальником ФОП ОСОБА_9 складено та підписано видаткову накладну №РН-0000565 на Товар Дизель-генератор KRAFT$DELE KD126 в кількості 8 шт. за ціною без ПДВ 199920,00 грн. всього на суму 1599360,00 гривень, які було прийнято начальником відділу з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради ОСОБА_10 .

У подальшому, платіжним дорученням № 1779 від 22.12.2022 із розрахункового рахунку Виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, відкритого у Державній казначейській службі України № UA6982011720344241071100048276 здійснено перерахування коштів на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 , відкритий у АТ «Ощадбанк» № НОМЕР_1 в сумі 1 599 360,00 гривень.

Водночас, відповідно до висновку судової товарознавчої експертизи № 453/25-27 від 27.06.2025 року ринкова вартість, станом цін на 22.12.2022, нового дизельного генератора KRAFT$DELE модель KD126 2022 року виготовлення (комплектація передбачена виробником) складала 80 093, 90 гривень.

Таким чином, заступник Новоукраїнського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з начальником відділу закупівель виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради ОСОБА_6 , зловживаючи своїм службовим становищем, використовуючи його всупереч інтересам служби, діючи умисно з метою отримання неправомірної вигоди для ФОП ОСОБА_9 вжили заходів для організації придбання 8 джерел резервного живлення (генератор KRAFT$DELE KD126) за завищеною ціною, чим спричинили тяжкі наслідки у вигляді збитків Новоукраїнській міській раді, на загальну суму 772 648,8 гривень.

Таким чином, у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28 ч.2 ст. 364 КК України підозрюються:

- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Новоукраїнка Кіровоградської області, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , українець, громадянин України, маючий вищу освіту, одружений, обіймає посаду заступника Новоукраїнського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, на утриманні має 2 малолітніх синів, раніше не судимий та

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець міста Херсон, громадянин України, проживаючий та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , який перебуває на посаді начальника відділу закупівель виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, раніше не судимий, яким 31.07.2025 повідомлено про підозру.

Відповідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, а також з електронних систем встановлено, що у власності підозрюваного ОСОБА_7 знаходиться наступне майно:

- житловий будинок загальною площею 47,9 м2, що розташований за адресою: АДРЕСА_1;

- легковий автомобіль CHEVROLET TRACKER реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , 2013 року випуску, VIN код НОМЕР_3 .

Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (ст. 2 КПК України).

У відповідності до ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.

Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч.ч. 1 та 3 ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.

Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

Разом з тим, слідчий суддя відзначає, що матеріали даного клопотання не містять інформацію про подання цивільного позову до суду на відшкодування збитків та визнання особи потерпілим, проти чого не заперечує прокурор.

Більш того, прокурор пояснив, що питання про визначення особи потерпілою не вирішено, цивільний позов не подавався.

Загальний розмір збитків не є таким, що вказує на доцільність накладення арешту на житловий будинок та транспортний засіб, які є спільною та сумісною власністю ОСОБА_7 та його дружини.

Згідно з ч. 1 ст. 173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:

1) правову підставу для арешту майна;

2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);

3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);

3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу);

4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);

5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;

6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Таким чином, беручи до уваги встановлені у судовому засіданні обставини, дослідивши матеріали поданого клопотання, враховуючи те, що слідчим у клопотанні та прокурором у судовому засіданні не доведено необхідність такого арешту, розмір шкоди та наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу, відсутність потерпілого у кримінальному провадженні та у зв'язку з цим відсутність цивільного позову, а також зважаючи на те, що майно є спільною сумісною власністю підозрюваного та його дружини, проти чого не заперечував прокурор, слідчий суддя вважає що клопотання слідчого не підлягає задоволеню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 22, 26, 173 КПК України,

постановив:

в задоволенні клопотання слідчого - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1