Постанова від 25.09.2025 по справі 208/6137/25

справа № 208/6137/25

№ провадження 3/208/2181/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 вересня 2025 р. м. Кам'янське

Суддя Заводського районного суду міста Кам'янського Карабан І.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

- за ст. 173 КУпАП,-

ВСТАНОВИЛА:

13 травня 2025 року до Заводського районного суду міста Кам'янського надійшов адміністративний протокол серії ВАД №411747, складений відносно ОСОБА_1 03 травня 2025 року за ст. 173 КУпАП.

В протоколі зазначено, що 03 травня 2025 року о 15:00 гр. ОСОБА_1 перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння в підїзді буд. АДРЕСА_2 , висловлювався на бік гр. ОСОБА_2 нецензурною лайкою, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 173 КУпАП.

Згідно за п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.

Із протоколу серії ВАД №411747 від 03 травня 2025 року вбачається, що адміністративне правопорушення вчинене 03 травня 2025 року.

Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення, особа, яка притягається до відповідальності, відмовилась від ознайомлення з місцем та часом розгляду справи.

Органами поліції доставка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності до суду забезпечена не була, що перешкоджає розгляду матеріалу і захисту даною особою своїх прав.

Відповідно до ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173 КУпАП , розглядаються протягом доби з дня надходження до суду, згідно ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.

Враховуючи імперативні положення законодавства України щодо обов'язкової присутності під час розгляду вказаної справи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, судовий розгляд справи було призначено та у зв'язку з неявкою особи, що притягається розгляд справи було відкладено на 28.05.2025, 17.06.2025, 07.07.2025 та 14.08.2025.

Одночасно особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, була надіслана судова повістка про виклик в судове засідання, а уповноваженим представникам Національної поліції, які надіслали адміністративний матеріал - повідомлення про необхідність забезпечити явку вказаної особи до суду, та постановами судді застосовано привід особи, що притягається до адміністративної відповідальності, який виконаний не був, на адресу суду було направлено рапорт інспектора ВП Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, в якому зазначено лише те, що виконуючи постанову про привід, під час візиту до правопорушника двері інспектору ніхто не відчинив, причини відсутності інспектором не встановлені, допитано сусідку, яка повідомила, що ОСОБА_1 переховується від ТЦК і може знаходитись в дома але не відчиняє.

Незважаючи на вжиті судом заходи, участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, забезпечити не вдалося.

Відповідно, за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, враховуючи приписи ст.268 КУпАП, які встановлюють обов'язковість присутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, при розгляді справи про адміністративні правопорушення, зокрема, за ст.173 КУпАП, розгляд зазначеної справи є неможливим.

Враховуючи наведене, а також закінчення строків накладення адміністративного стягнення, суд, закриваючи провадження у справі, не вбачає підстав для вирішення питання про винуватість особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Враховуючи, що з дня вчинення правопорушення, яке не є триваючим, і на момент розгляду справи закінчився передбачений ст. 38 КУпАП трьохмісячний строк можливості накладення адміністративного стягнення, провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП.

Керуючись ст. ст. 38, 247,187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд міста Кам'янського особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Суддя І. І. Карабан

Попередній документ
130543425
Наступний документ
130543427
Інформація про рішення:
№ рішення: 130543426
№ справи: 208/6137/25
Дата рішення: 25.09.2025
Дата публікації: 29.09.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Заводський районний суд міста Кам’янського
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Дрібне хуліганство
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (25.09.2025)
Дата надходження: 13.05.2025
Предмет позову: дрібне хуліганство
Розклад засідань:
28.05.2025 15:45 Заводський районний суд м.Дніпродзержинська 
17.06.2025 09:00 Заводський районний суд м.Дніпродзержинська 
07.07.2025 09:15 Заводський районний суд м.Дніпродзержинська 
14.08.2025 09:00 Заводський районний суд м.Дніпродзержинська 
Учасники справи:
головуючий суддя:
КАРАБАН ІННА ІВАНІВНА
суддя-доповідач:
КАРАБАН ІННА ІВАНІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Пономаренко Віталій Вікторович
потерпілий:
Бондаренко Альона Аркадіївна