25 вересня 2025 року Справа № 280/4849/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; адреса реєстрації, як ВПО: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради (ЄДРПОУ 37573438, б. Марії Примаченко, 3, м. Запоріжжя, 69035) про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії,-
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна ОСОБА_1 (далі - позивач) до Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним рішення Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради про не встановлення факту здійснення постійного догляду ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за своєю матір'ю, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якої наявні порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі;
- зобов'язати Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від 15 травня 2025 року про встановлення факту здійснення ним постійного догляду за своєю матір'ю, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на засіданні комісії із встановлення факту здійснення особою постійного догляду, склад якої затверджено розпорядженням міського голови від 30 серпня 2024 року №220 «Про визначення уповноваженого органу та утворення і затвердження складу комісії із встановлення факту здійснення особою постійного догляду», та встановити факт здійснення постійного догляду ОСОБА_1 за своєю матір'ю ОСОБА_3 із врахуванням висновку лікарської консультативної комісії №18/0 від 10 квітня 2025 року та висновків суду.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначає, що позивач має право на відстрочку як особа, зайнята постійним доглядом за своєю матір'ю, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько- консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребує постійного догляду. Для підтвердження факту здійснення постійного догляду позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради з заявою про встановлення факту здійснення постійного догляду за своєю матір'ю. Однак, відповідачем, відповідно до Акту від 21 травня 2025 року за № 2073 не встановлено факту здійснення постійного догляду за матір'ю. Позивач вважає висновок відповідача щодо відсутності факту здійснення постійного догляду за матір'ю, викладений у Акті, необґрунтованим та неправомірним, що і слугувало підставою для звернення до суду із даним позовом, у зв'язку із чим просить позов задовольнити.
Одночасно із позовом представником позивача до суду подано заяву про забезпечення позову, у задоволенні якої відмовлено ухвалою судді від 11 червня 2025 року.
Ухвалою судді від 16 червня 2025 року відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Відповідач позов не визнав. У письмовому відзиві від 26 червня 2025 року № 31994 вказав, що Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 визначено перелік документів що подаються військовозобов'язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Вказує, що наданий позивачем висновок за формою №080-4/о підтверджує потребу особи в наданні їй соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі відповідно до Порядку №859. При цьому сам по собі висновок про наявність порушення функцій організму через, які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі за формою №080- 4/о не свідчить про потребу особи в постійному догляді, для цілей застосування підпункту 9 пункту 1 додатку 5 Постанови № 560. Таким чином, документ, а саме форма первинної облікової документації № 080-4/о, копію якого надано позивачем до Департаменту, не підтверджує необхідність отримання особою постійного догляду, у зв'язку з чіткими вимогами підпункту 9 пункту 1 Додатку 5 Порядку № 560 «висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ». Поняття "сторонній догляд" не є тотожним поняттю "постійний догляд", адже перше вказує на те, ким надається догляд, а друге - коли надається такий догляд. При цьому, "постійний догляд" - це безперервний догляд, який надається особі, що не здатна до самообслуговування, догляд, який надається без будь-якого часового обмеження - постійно. З огляду на вказане, у позові просить відмовити в повному обсязі.
01 липня 2025 року від представника позивача на адресу суду надійшла заява про залучення Запорізької міської ради у якості співвідповідача.
Також, 01 липня 2025 року від представника ОСОБА_1 на адресу суду надійшла заява про зміну предмету позову у справі № 280/4849/25 (вх. № 32816), з урахуванням якої у якості відповідача 2 вказано Запорізьку міську раду та позовні вимоги викладено в іншій редакції.
Ухвалою суду від 07 липня 2025 року у задоволені заяви про залучення Запорізької міської ради у якості співвідповідача відмовлено.
Ухвалою суду від 14 липня 2025 року заяву представника ОСОБА_1 про зміну предмету позову у справі № 280/4849/25 (вх. № 34482 від 08 липня 2024 року) повернуто заявнику.
У період з 06 серпня 2025 року по 07 вересня 2025 року суддя перебував у щорічній оплачуваній відпустці.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Зі свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 встановлено, що ОСОБА_3 є матір'ю ОСОБА_1 .
Згідно Висновку про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватись та самообслуговуватись і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі № 18/0 від 10 квітня 2025 року за формою первинної облікової документації № 080-4/о ОСОБА_3 потребує отримання соціальної послуги з догляд у на непрофесійній основі від фізичної особи.
15 травня 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради із заявою щодо складання та видачі акта про встановлення факту здійснення особою постійного догляду відповідно до Порядку № 560 за ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (матір'ю позивача).
До заяви позивачем надані наступні копії документів: паспорту ОСОБА_1 серії НОМЕР_3 ; довідки РНОКПП ОСОБА_1 ; довідки ВПО від 10 квітня 2025 року № 2327-5003655166; паспорту ОСОБА_3 серії НОМЕР_4 ; довідки РНОКПП ОСОБА_3 ; довідки ВПО від 27 лютого 2024 року № 2303-5003318363; висновку № 18/о ЛКК від 10 квітня 2025 року за формою первинної облікової документації № 080-4/о; свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 .
За результатами розгляду комісією відповідача 21 травня 2025 року складений акт № 2073 про встановлення факту здійснення особою постійного догляду, яким факт постійного догляду позивачем за його матір'ю не встановлено.
Листом від 23 травня 2025 року за № К-1308 позивача повідомлено про розгляд його звернення та направлено на його адресу копію вищезазначеного Акту.
Вважаючи, протиправним рішення відповідача, про не встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), оформлене Актом, позивач звернувся з цим позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступні норми законодавства України.
Правовідносини, які пов'язані з процедурою надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення регулюються Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 (далі - Порядок №560 в редакції, чинній станом на дату виникнення спірних правовідносин).
Згідно з пунктом 61 Порядку №560 військовозобов'язані, які здійснюють постійний догляд за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та не отримують компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за ними, для розгляду питання надання їм відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації звертаються за встановленням факту здійснення постійного догляду із заявою у довільній формі на ім'я керівника виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, районної у м. Києві військової адміністрації за адресою задекларованого/ зареєстрованого місця проживання особи, зазначеної у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за якою здійснюється догляд. У заяві повинні бути зазначені такі відомості про військовозобов'язаного, який здійснює постійний догляд: прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання, контактні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті); відомості про особу, за якою здійснюється постійний догляд (прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання, контактні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
Військовозобов'язані, які здійснюють постійний догляд за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», до заяви, зазначеної в абзаці першому цього пункту, додають документи, визначені у підпунктах 9 і 14 додатка 5 (крім акта про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).
Районні, міські держадміністрації (військові адміністрації), виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад для розгляду документів щодо встановлення факту здійснення військовозобов'язаним постійного догляду за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», утворюють постійно діючу комісію із встановлення факту здійснення особою постійного догляду.
Комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду здійснює розгляд заяви протягом десяти календарних днів з дати її подання.
До складу комісії із встановлення факту здійснення особою постійного догляду можуть входити депутати місцевої ради, представники виконавчих органів місцевого самоврядування, громадських організацій загальною чисельністю не менше ніж п'ять осіб.
Під час своєї роботи комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду:
відвідує місце проживання особи, за якою здійснюється постійний догляд, зазначене у заяві військовозобов'язаного, для встановлення факту здійснення постійного догляду;
перевіряє відомості щодо наявності/відсутності інших осіб, які здійснюють постійний догляд за особою, зазначеною в заяві, зокрема інформацію щодо наявних прийнятих структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад рішень про надання соціальних послуг з догляду за особою, за якою здійснює догляд військовозобов'язаний, за її задекларованим/зареєстрованим місцем проживання.
За результатами роботи комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду складає та надає військовозобов'язаному акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).
Відповідно до пункту 9 додатку 5 Порядку №560 особи, які мають право на відстрочку відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" - зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю (батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи потребують постійного догляду:
для особи, яка потребує постійного догляду, - довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи;
для особи, яка зайнята постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю, - документи, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження дитини, або свідоцтво про народження особи, яка здійснює постійний догляд), документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8)
для особи, яка зайнята постійним доглядом за батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), - документи, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про шлюб та свідоцтво про народження дружини (чоловіка), документи, що підтверджують неможливість здійснення постійного догляду дружиною (чоловіком) або іншим працездатним членом сім'ї (висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу іншого працездатного члена сім'ї в постійному догляді або свідоцтво про смерть такого члена сім'ї, або витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім або рішення суду про оголошення його померлим), документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду.
Районні, міські держадміністрації (військові адміністрації), виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад для розгляду документів щодо встановлення факту здійснення військовозобов'язаним постійного догляду за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», утворюють постійно діючу комісію із встановлення факту здійснення особою постійного догляду.
Комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду здійснює розгляд заяви протягом десяти календарних днів з дати її подання.
До складу комісії із встановлення факту здійснення особою постійного догляду можуть входити депутати місцевої ради, представники виконавчих органів місцевого самоврядування, громадських організацій загальною чисельністю не менше ніж п'ять осіб.
Під час своєї роботи комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду:
відвідує місце проживання особи, за якою здійснюється постійний догляд, зазначене у заяві військовозобов'язаного, для встановлення факту здійснення постійного догляду;
перевіряє відомості щодо наявності/відсутності інших осіб, які здійснюють постійний догляд за особою, зазначеною в заяві, зокрема інформацію щодо наявних прийнятих структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад рішень про надання соціальних послуг з догляду за особою, за якою здійснює догляд військовозобов'язаний, за її задекларованим/зареєстрованим місцем проживання.
За результатами роботи комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду складає та надає військовозобов'язаному акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду.
На виконання пункту 61 Порядку № 560 розпорядженням Запорізького міського голови від 30 серпня 2024 року №220 р «Про визначення уповноваженого органу та утворення і затвердження складу комісії із встановлення факту здійснення особою постійного догляду» визначено Департамент соцзахисту населення ЗМР відповідальним виконавчим органом міської ради щодо прийому заяв військовозобов'язаних осіб, які зареєстровані/ проживають на території Запорізької міської територіальної громади (пункт 1), утворено та затверджено склад комісії із встановлення факту здійснення особою постійного догляду (пункт 2) та затверджено Положення про порядок складання та видачі акту встановлення факту здійснення особою постійного догляду (пункт 3). Пунктом 4 Положення про порядок складання та видачі акту встановлення факту здійснення особою постійного догляду визначено, що до заяви на складання та видачу акту встановлення факту здійснення особою постійного догляду військовозобов'язаними додаються документи, визначені у підпунктах 9 і 14 додатка 5 Порядку 560 (крім акта про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).
Судом встановлено, що позивач звернувся до органу відповідача із заявою від 15 травня 2025 року щодо складання акту про встановлення факту здійснення догляду (постійного догляду) за своєю матір'ю ОСОБА_3 .
Актом № 2073 від 21 травня 2025 року (далі - Акт) факт здійснення постійного догляду не підтверджено.
В акті не вказано підстави не підтвердження факту постійного догляду. В свою чергу, у відзиві на позовну заяву відповідач вказує, що наданий позивачем висновок за формою №080-4/о підтверджує потребу особи в наданні їй соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі відповідно до Порядку №859. При цьому сам по собі висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі за формою №080- 4/о не свідчить про потребу особи в постійному догляді, для цілей застосування підпункту 9 пункту 1 додатку 5 Постанови № 560. Таким чином, документ, а саме форма первинної облікової документації № 080-4/о, копію якого надано позивачем до Департаменту, не підтверджує необхідність отримання особою постійного догляду, у зв'язку з чіткими вимогами підпункту 9 пункту 1 Додатку 5 Порядку № 560 «висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ».
Із вказаного приводу слід зазначити, що пункт 9 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII (далі - Закон № 3543-XII) передбачено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю (батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, чи рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи потребують постійного догляду.
Тобто, до осіб, які можуть потребувати постійного догляду відносять хвору дружину (чоловіка), дитину та/або батька чи матір (батька чи матір дружини (чоловіка), потреба в постійному догляді за якими встановлена висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, чи рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи потребують постійного догляду.
Отож для надання оцінки правомірності оскаржуваного акту суд має вирішення питання, яким документом підтверджується необхідність постійного догляду за матір'ю позивача.
Відповідно до Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №080-4/о «Висновок про наявність порушення функцій організму, через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України 09 березня 2021 року № 407, висновок надається особі або законному представнику особи, яка потребує надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859.
Висновок призначений для надання до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчих органів міської, міста обласного значення, районної в місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об'єднаної територіальної громади за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, або до структурного підрозділу, що визначений договором про співробітництво територіальних громад для вирішення питання призначення особі соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі.
Як вже було зазначено, позивач надав висновок лікарсько-консультативної комісії від 10 квітня 2025 року за формою первинної облікової документації № 080-4/о про наявність порушення функцій організму, через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі.
У пункті 4 висновку зазначено, що такий надається для одержання компенсації фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
При цьому представником позивача долучено до позовної заяви повідомлення про призначення (відмову в призначенні) соціальної допомоги наданий за заявою ОСОБА_1 та відповідно до якого відмовлено в призначені соціальної допомоги з підстав рішення акту обстеження матеріально - побутових умов сім'ї від 17 квітня 2025 року.
Аналізуючи поданий висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я та наведене повідомлення, суд вважає, що такий висновок не може підтверджувати необхідності здійснення постійного догляду. Інших документів потреби постійного догляду за матір'ю ОСОБА_1 представником позивача до суду не надано.
З вищевикладеного вбачається, що зазначений Акт (рішення відповідача, яким не встановлено факт постійного догляду позивача за матір'ю, та яке фактично позивач оскаржує в межах адміністративної справи № 280/4849/25), є таким, що прийнятий відповідно до приписів частини 2 статті 2 КАС України на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначений законами України. Відтак, суд не вбачає правових підстав для визнання його протиправним та скасування.
З огляду на те, що суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для визнання протиправним рішення Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради про не встановлення факту здійснення постійного догляду ОСОБА_1 , за своєю матір'ю, ОСОБА_2 , оформленого Актом від № 2073 від 21 травня 2025 року, вимоги зобов'язального характеру до відповідача, оскільки вони є похідними від попередньої вимоги, задоволенню також не підлягають.
Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
З огляду на те, що суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову, розподіл судових витрат з урахуванням положень статті 139 КАС України не здійснюється.
Керуючись статтями 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246 КАС України, суд, -
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.
Розподіл судових витрат не здійснюється.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення
Рішення у повному обсязі складено та підписано 25 вересня 2025 року.
Суддя Д.В. Татаринов