Постанова від 26.09.2025 по справі 570/4494/25

Справа № 570/4494/25

Номер провадження 3/570/1944/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2025 року м.Рівне

Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Коробов С.О., розглянувши в порядку підготовки до розгляду матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з відділення поліції №1 Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає в АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, який надійшов до Рівненського районного суду Рівненської області, ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Однак, всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, матеріали справи, що надійшли до суду містять суперечності щодо місця проживання/перебування особи. Так у протоколі про адміністративне правопорушення ЕПР1 №440319 від 01.09.2025 зазначено, що ОСОБА_1 проживає по АДРЕСА_1 , а в постанові про притягнення до адміністративної відповідальності ЕНА №5622086 від 01.09.2025 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.121 КУпАП, яка винесена працівниками поліції на місці події зазначено місце проживання ОСОБА_1 - АДРЕСА_2 . Повістка, надіслана ОСОБА_1 рекомендованим листом з повідомленням, повернулася суду з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою". Вказана суперечність унеможливлює належне повідомлення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, про дату, час та місце судового розгляду справи.

Зазначений вище недолік матеріалів справи про адміністративне правопорушення унеможливлює призначення справи до судового розгляду, оскільки вказану суперечність не може бути усунуто в ході підготовки справи до судового розгляду відповідно до вимог ст. 278 КУпАП.

При цьому, згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд позбавлений можливості самостійно збирати докази щодо наданого суду протоколу про адміністративне правопорушення. В інакшому випадку самостійне збирання доказів судом ставитиме під сумнів справедливість, а отже безсторонність, судового розгляду.

Тому суд, у відповідності до положень ст.ст. 256, 278 КУпАП, вважає за необхідне даний матеріал про адміністративне правопорушення повернути органу, що склав протокол для належного оформлення, а саме для правильності зазначення місця проживання/перебування особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, на час складання протоколу.

Враховуючи вище викладене, керуючись ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП повернути до відділення поліції №1 Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Коробов С.О.

Попередній документ
130537567
Наступний документ
130537569
Інформація про рішення:
№ рішення: 130537568
№ справи: 570/4494/25
Дата рішення: 26.09.2025
Дата публікації: 29.09.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Рівненський районний суд Рівненської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (08.12.2025)
Дата надходження: 13.10.2025
Предмет позову: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Розклад засідань:
26.09.2025 09:30 Рівненський районний суд Рівненської області
06.11.2025 09:30 Рівненський районний суд Рівненської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОРОБОВ С О
суддя-доповідач:
КОРОБОВ С О
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Крохмалюк Василь Степанович