Постанова від 26.09.2025 по справі 566/1295/25

справа № 566/1295/25

провадження № 3/566/806/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2025 року селище Млинів Рівненської області

Млинівський районний суд Рівненської області

Суддя Млинівського районного суду Рівненської області А.С. Лободзінський, розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції №2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, -

за ч.2 ст.173-2 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ

З адміністративних матеріалів, які надійшли до Млинівського районного суду Рівненської області відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП вбачається, що ОСОБА_1 , повторно, протягом року після накладення адміністративного стягнення, порушив правила адміністративного нагляду, встановленого йому відповідно до постанови Дубенського міськрайонного суду від 10 лютого 2025 року, а саме: 03.07.2025 о 03 год 29 хв; 06.07.2025 о 05 год 10 хв; 09.07.2025 о 02 год 00 хв; 14.07.2025 о 03 год 54 хв; 15.07.2025 о 02 год 57 хв; 18.07.2025 о 03 год 56 хв; 25.07.2025 о 02 год 35 хв; 01.08.2025 о 03 год 44 хв; 03.08.2025 о 03 год 00 хв; 04.08.2025 о 23 год 49 хв та 07.08.2025 о 04 год 12 хв був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження, встановлене відносно нього п. 1 постанови суду.

Такі дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано за ч.2 ст. 187 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.

Дослідженням матеріалів справи про адміністративні правопорушення, виявлено підстави для передачі їх прокурору, на підставі ст.. 253 КУпАП.

Так, предметом судового розгляду є одинадцять протоколів про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 .. Крім цього, до матеріалів справи долучено постанови судді Млинівського районного суду Рівненської області Хомицької А.А. від 22.05.2025 та 21.07.2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ч.ч. 1,2 ст. 187 КУпАП, за адміністративні правопорушення вчинені ним раніше.

З вказаних вище матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 систематично порушує умови встановленого відносно нього адміністративного нагляду, зокрема, заборону виходу з дому з 22 год 00 хв до 06 год 00 хв наступного дня.

А тому, з врахуванням кількості вчинених ОСОБА_1 порушень адміністративного нагляду, їх характеру, систематичності та повторності, після накладення адміністративних стягнень, вбачається свідоме (умисне, винне) ігнорування ОСОБА_1 встановлених йому судовим рішенням обмежень щодо заборони залишення місця проживання, спрямоване на ухилення від адміністративного нагляду, тобто в його діях вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 395 КК України.

Крім цього, вбачається, що ОСОБА_1 достовірно знаючи про наявність вказаної вище постанови Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 10.02.2025 про встановлення відносно нього адміністративного нагляду, яка набрала законної сили та будучи ознайомленим з нею, з метою її невиконання, підриваючи авторитет органів правосуддя України, в порушення ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», відповідно до якого судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України, будучи обмеженим у праві виходу з дому з 22 год 00 хв до 06 год 00 хв наступного дня, діючи умисно, систематично порушував таку заборону, був відсутнім у вказаний період часу за своїм місцем проживання, у зазначені у протоколах дату та час. Тобто, у діях ОСОБА_1 вбачається склад кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 382 КК України.

Таким чином, залежно від спрямованості умислу ОСОБА_1 , пов'язаного з порушенням правил адміністративного нагляду, його дії можуть утворювати склад кримінального правопорушення, передбаченого ст.395 КК України, або ст.382 КК України.

Разом з тим, у рішеннях від 30.05.2013 року у справі № 36673/04 та від 20.09.2016 року у справі № 926/08, Європейський суд з прав людини зауважив, що формулювання правопорушення, викладене у фабулі постанови про адміністративне правопорушення, слід вважати по суті викладенням обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення, винуватість у скоєнні якого має бути доведена не судом, а перед судом у змагальному процесі. Суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, оскільки, таким чином, неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідно до ст.. 253 КУпАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.

З урахуванням вище наведеного, суддя прийшов до висновку про наявність підстав для передачі матеріалів прокурору, оскільки в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ст. 382 та ст.. 395 КК України, у зв'язку із чим, дані матеріали підлягають передачі прокурору.

У випадку, якщо ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ст. 382 та ст.. 395 КК України у діях ОСОБА_1 , свого підтвердження не знайдуть, вбачається доцільним надати правову оцінку складеним відносно нього адміністративним матеріалам за ч.2 ст.187 КУпАП на предмет штучного створення показників роботи працівниками ВП №2 Дубенського РВП ГУНП у Рівненській області.

Згідно з ч.2 ст.284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.

Отже, суд вважає, що матеріали про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст..187 КУпАП відносно ОСОБА_1 , слід передати прокурору для вирішення питання про внесення відомостей до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 382 , ст.. 395 КК України, а провадження по справі про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст. 187 КУпАП закрити.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 253, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП передати прокурору.

Провадження у справі №566/1295/25 - закрити на підставі ч.2 ст. 284 КУпАП.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя