справа № 566/1295/25
провадження № 3/566/806/25
26 вересня 2025 року селище Млинів Рівненської області
Млинівський районний суд Рівненської області
Суддя Млинівського районного суду Рівненської області А.С. Лободзінський, розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції №2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, -
за ч.2 ст.173-2 КУпАП,-
З адміністративних матеріалів, які надійшли до Млинівського районного суду Рівненської області відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП вбачається, що ОСОБА_1 , повторно, протягом року після накладення адміністративного стягнення, порушив правила адміністративного нагляду, встановленого йому відповідно до постанови Дубенського міськрайонного суду від 10 лютого 2025 року, а саме: 03.07.2025 о 03 год 29 хв; 06.07.2025 о 05 год 10 хв; 09.07.2025 о 02 год 00 хв; 14.07.2025 о 03 год 54 хв; 15.07.2025 о 02 год 57 хв; 18.07.2025 о 03 год 56 хв; 25.07.2025 о 02 год 35 хв; 01.08.2025 о 03 год 44 хв; 03.08.2025 о 03 год 00 хв; 04.08.2025 о 23 год 49 хв та 07.08.2025 о 04 год 12 хв був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження, встановлене відносно нього п. 1 постанови суду.
Такі дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано за ч.2 ст. 187 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
Дослідженням матеріалів справи про адміністративні правопорушення, виявлено підстави для передачі їх прокурору, на підставі ст.. 253 КУпАП.
Так, предметом судового розгляду є одинадцять протоколів про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 .. Крім цього, до матеріалів справи долучено постанови судді Млинівського районного суду Рівненської області Хомицької А.А. від 22.05.2025 та 21.07.2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ч.ч. 1,2 ст. 187 КУпАП, за адміністративні правопорушення вчинені ним раніше.
З вказаних вище матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 систематично порушує умови встановленого відносно нього адміністративного нагляду, зокрема, заборону виходу з дому з 22 год 00 хв до 06 год 00 хв наступного дня.
А тому, з врахуванням кількості вчинених ОСОБА_1 порушень адміністративного нагляду, їх характеру, систематичності та повторності, після накладення адміністративних стягнень, вбачається свідоме (умисне, винне) ігнорування ОСОБА_1 встановлених йому судовим рішенням обмежень щодо заборони залишення місця проживання, спрямоване на ухилення від адміністративного нагляду, тобто в його діях вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 395 КК України.
Крім цього, вбачається, що ОСОБА_1 достовірно знаючи про наявність вказаної вище постанови Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 10.02.2025 про встановлення відносно нього адміністративного нагляду, яка набрала законної сили та будучи ознайомленим з нею, з метою її невиконання, підриваючи авторитет органів правосуддя України, в порушення ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», відповідно до якого судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України, будучи обмеженим у праві виходу з дому з 22 год 00 хв до 06 год 00 хв наступного дня, діючи умисно, систематично порушував таку заборону, був відсутнім у вказаний період часу за своїм місцем проживання, у зазначені у протоколах дату та час. Тобто, у діях ОСОБА_1 вбачається склад кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 382 КК України.
Таким чином, залежно від спрямованості умислу ОСОБА_1 , пов'язаного з порушенням правил адміністративного нагляду, його дії можуть утворювати склад кримінального правопорушення, передбаченого ст.395 КК України, або ст.382 КК України.
Разом з тим, у рішеннях від 30.05.2013 року у справі № 36673/04 та від 20.09.2016 року у справі № 926/08, Європейський суд з прав людини зауважив, що формулювання правопорушення, викладене у фабулі постанови про адміністративне правопорушення, слід вважати по суті викладенням обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення, винуватість у скоєнні якого має бути доведена не судом, а перед судом у змагальному процесі. Суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, оскільки, таким чином, неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до ст.. 253 КУпАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
З урахуванням вище наведеного, суддя прийшов до висновку про наявність підстав для передачі матеріалів прокурору, оскільки в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ст. 382 та ст.. 395 КК України, у зв'язку із чим, дані матеріали підлягають передачі прокурору.
У випадку, якщо ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ст. 382 та ст.. 395 КК України у діях ОСОБА_1 , свого підтвердження не знайдуть, вбачається доцільним надати правову оцінку складеним відносно нього адміністративним матеріалам за ч.2 ст.187 КУпАП на предмет штучного створення показників роботи працівниками ВП №2 Дубенського РВП ГУНП у Рівненській області.
Згідно з ч.2 ст.284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Отже, суд вважає, що матеріали про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст..187 КУпАП відносно ОСОБА_1 , слід передати прокурору для вирішення питання про внесення відомостей до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 382 , ст.. 395 КК України, а провадження по справі про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст. 187 КУпАП закрити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 253, 278 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП передати прокурору.
Провадження у справі №566/1295/25 - закрити на підставі ч.2 ст. 284 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя