Справа № 369/16549/25
Провадження № 3/369/8014/25
Іменем України
22.09.2025 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Гришко О. М., розглянувши матеріали, які надійшли від ППП в місті Біла Церква та Білоцерківському районі УПП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 432069 від 23.08.2025 зазначено, що 23.08.2025 о 15 год 45 хв траса АД М-05 Київ-Одеса 21 км, водійка ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «ALFA ROMEO» д.н.з. НОМЕР_1 , не була уважна за кермом, не стежила за зміною дорожньої обстановки, перед початком маневру перелаштування не переконалася в тому, що це буде безпечно, перед перелаштуванням не надала переваги в русі транспортному засобу , що рухався в смузі, в яку вона мала намір перелаштуватись, в результаті чого здійснила зіткнення з транспортним засобом «VOLKSWAGEN» д.н.з. НОМЕР_2 . Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження, з матеріальними збитками.
Своїми діями ОСОБА_1 порушила п. 10.1, п. 10.3 та п. 2.3.б. Правил дорожнього руху і вчинила правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явилася, вину у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, не визнала та повідомила, що рухалась у середньому ряду з мінімальною швидкістю, маневру перелаштування не робила, а водій іншого транспортного засобу не дотримався безпечної дистанції і вдарив її транспортний засіб у задню частину.
Також в судове засідання з'явився ОСОБА_2 , який повідомив, що ДТП сталось внаслідок того, що водій транспортного засобу «ALFA ROMEO» перелаштувався в його смугу руху та не надав йому перевагу в русі .
Вивчивши матеріали справи, вислухавши думку учасників судового процесу, прихожу до наступного.
Відповідно до вимог ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно зі ст. 245 КУпАП одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
На підставі ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в числі інших визначених законом обставин, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Положеннями ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів справи, на підтвердження вини ОСОБА_1 працівниками поліції надано протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 432069 від 23.08.2025, схему місця ДТП від 23.08.2025 та письмове пояснення ОСОБА_2 від 23.08.2025.
Так із дослідженої в судовому засіданні схеми місця ДТП від 23.08.2025 вбачається, що на ній зафіксовано положення обох транспортних засобів та їх місце зіткнення, при цьому транспортний засіб «ALFA ROMEO» знаходиться посередині смуги руху, а транспортний засіб «VOLKSWAGEN» на перетині смуг руху, що в свою чергу спростовує відомості викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, а саме, що перед перелаштуванням ОСОБА_1 не надала переваги в русі транспортному засобу , що рухався в смузі, в яку вона мала намір перелаштуватись, в результаті чого здійснила зіткнення з транспортним засобом «VOLKSWAGEN» д.н.з. НОМЕР_2 .
Інформація з схеми місця ДТП узгоджується з поясненнями наданими ОСОБА_1 та в своїй сукупності спростовують пояснення ОСОБА_2 .
Згідно з положеннями ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку про відсутність доказів скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись, ст.ст.1,7,9, 245,247,251-252,280,283-285 КУпАП,
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 124 КУпАП закрити за відсутністю в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Гришко О.М.