Вирок від 26.09.2025 по справі 332/1911/24

Заводський районний суд м. Запоріжжя

вул. Мирослава Симчича 65, м. Запоріжжя, 69106, тел.099-55-49-125 , inbox@zv.zp.court.gov.ua

Справа № 332/1911/24

Провадження №: 1-кп/332/146/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2025 р.м. Запоріжжя

Заводський районний суд м. Запоріжжя в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

ОСОБА_5

захисника ОСОБА_6

свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Заводського районного суду м. Запоріжжя кримінальне провадження №22024080000000330 від 26.02.2024 за обвинуваченням:

ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпрорудне, Василівського району Запорізької області, громадянина України, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 7, ст. 111-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

За загальновідомим фактом, в порушення норм міжнародного права, приблизно о 5 годині 00 хвилин 24 лютого 2022 року підрозділи збройних сил та інших збройних формувань РФ на виконання наказів вищого військового та політичного керівництва РФ щодо розв'язання агресивної війни та воєнного конфлікту проти України, із застосуванням зброї, військової техніки та артилерії, з нанесенням ракетних та авіаційно-бомбових ударів по військовій та цивільній інфраструктурі, вторглись на територію суверенної України через державні кордони в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, після чого здійснити військову окупацію частин території суверенної України, у тому числі міста Дніпрорудне Василівського району Запорізької області.

З метою відсічі військовій агресії РФ 24.02.2022 Указами Президента України у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який неодноразово продовжено відповідними Указами Президента України, затверджених Верховною радою України.

Починаючи з 13.03.2022 територія Дніпрорудненської міської територіальної громади Василівського району Запорізької області тимчасово окупована представниками збройних формувань держави-агресора російської федерації (наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією»), що у відповідності до вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (в редакції від 07.05.2022) є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав.

Після остаточної військової окупації частини міст Василівського району Запорізької області в тому числі і м. Дніпрорудне, представниками збройних формувань російської федерації фактично було узурповано всі владні повноваження на тимчасово окупованій території громади шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, встановлення інституту військових комендатур, запровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності громади, фактичної ліквідації приватної власності, свободи слова, пересування та волевиявлення, а також шляхом повсякденного залякування населення, застосування фізичного і психологічного впливу до окремих категорій суспільства та верств населення, в тому числі шляхом незаконного позбавлення волі діючих представників органів державної влади України та місцевого самоврядування.

Продовжуючи встановлення тотального контролю та розповсюджуючи свою владу на захоплених військових шляхом територіях Василівського району Запорізької області, представники збройних формувань рф, діючи за підтримки місцевих колаборантів, окупаційної адміністрації та інших лояльних до держави-агресора верств місцевого населення із числа діючих та колишніх співробітників правоохоронних органів України, створили на тимчасово окупованій території Запорізької області незаконний правоохоронний орган, мовою оригіналу - «Днепрорудненский районный отдел милиции, в подальшому назва якого було змінено на, мовою оригіналу - отдел полиции № 4 ( дислокация г. Днепрорудный) Управления внутренних дел по г. Васильевка и Васильевскому району Главного управления МВД по Запорожской области на захопленій матеріально-технічній базі ГУ НП в Запорізькій області, наділивши його всіма необхідними владними повноваженнями, необхідними для здійснення поліцейського контролю місцевого населення.

Починаючи з квітня 2022 (точна дата та час досудовим розслідуванням не встановлені), незаконний правоохоронний орган, мовою оригіналу - отдел полиции №4 (дислокация г. Днепрорудный) Управления внутренних дел по г. Васильевка и Васильевскому району Главного управления МВД по Запорожской области очолила особа (обвинувальний акт відносно якого у кримінальному провадженні № 1202224300000334 від 28.04.2022 за ч.7 ст., 111-1 КК України перебуває на розгляді в Заводському районному суді м. Запоріжжя) під керівництвом якого почалося формування нового особового складу вказаного територіального підрозділу незаконного правоохоронного органу держави-агресора.

Зокрема, громадянин України ОСОБА_9 , не раніше 04.06.2022, перебуваючи на тимчасово окупованій території м. Дніпрорудне Дніпрорудненської міської територіальної громади, яке з 13.03.2022 та на час складення обвинувального акту є тимчасово окупованою російською федерацією територією України, діючи умисно, із власних корисливих мотивів та з метою підтримання окупаційної влади, встановленої збройними формуваннями російської федерації, маючи проросійські погляди та критичне ставлення до діючої законної влади в Україні, достовірно усвідомлюючи протиправність своїх дій, прийняв пропозицію невстановлених під час досудового розслідування осіб із числа представників збройних формувань та окупаційної адміністрації держави агресора та добровільно зайняв посаду оперативного чергового чергової частини (мовою оригіналу - оперативного дежурного дежурной части) відділу поліції №4 (дислокація м. Дніпрорудне) Управління внутрішніх справ по м. Василівська і Василівського району Головного управління Міністерства внутрішніх справ по Запорізькій області (мовою оригіналу - отдела полиции № 4 (дислокация г. Днепрорудное) Управления внутренних дел по г. Васильевка и Васильевскому району Главного управления МВД по Запорожской области).

Перебуваючи на добровільно займаній посаді, ОСОБА_9 виконуючи функціональні обов'язки в інтересах окупаційної влади оперативного чергового чергової частини незаконно створеного правоохоронного органу (мовою оригіналу - отдела полиции № 4 (дислокация г. Днепрорудное) Управления внутренних дел по г. Васильевка и Васильевскому району Главного управления МВД по Запорожской области), будучи незаконно наділеним службовими обов'язками та повноваженням, вчиняв протиправні дії в інтересах окупаційної влади, пов'язані з охороною прав, правопорядку, що здійснюються від імені та за стандартами держави-агресора на тимчасово окупованій території Василівського району Запорізької області в тому числі і на території м. Дніпрорудне, здійснював заходи щодо охорони правопорядку під час проведення незаконного референдуму на тимчасово окупованій території м. Дніпрорудне.

В подальшому, не раніше 20.09.2022 (більш точна дата та час органом досудового розслідування не встановлені), ОСОБА_9 був переведений на посаду спеціаліста тилового забезпечення (мовою оригіналу - специалист тылового обеспечения) у званні молодший лейтенант внутрішньої служби (мовою оригіналу - младший лейтенант внутренней службы).

Перебуваючи на добровільно займаній посаді, ОСОБА_9 , виконуючи функціональні обов'язки в інтересах окупаційної влади, мовою оригіналу - специалиста тылового обеспечения отдела полиции № 4 (дислокация г. Днепрорудное) Управления внутренних дел по г. Васильевка и Васильевскому району Главного управления МВД по Запорожской области, здійснював прийом вогнепальної зброї від інших працівників незаконного правоохоронного органу держави агресора рф, та вчиняв інші протиправні дії що здійснюються від імені та за стандартами держави-агресора на тимчасово окупованій території Василівського району Запорізької області, реалізація яких в свою чергу забезпечує становлення та зміцнення окупаційної влади рф шляхом утворення і функціонування незаконно створеного окупаційного правоохоронного органу рф на окупованій території України.

Враховуючи ті обставини, що ОСОБА_9 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, знає про розпочате щодо нього кримінальне провадження і протягом тривалого часу переховується від органів досудового розслідування, з врахуванням того, що досудове розслідування даного кримінального провадження здійснювалось у спеціальному провадженні згідно ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 13.03.2023 року (т. 1 а.п. 79-81), тому ухвалою суду від 29.07.2024 прийнято рішення про здійснення відкритого спеціального судового провадження у даному кримінальному провадженні (т. 1 а.п. 92-93) та, відповідно, судовий розгляд проводився за відсутності обвинуваченого.

У зв'язку з цим обвинувачений ОСОБА_9 не був допитаний судом в якості обвинуваченого по суті пред'явленого йому обвинувачення.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КПК України зміст та форма кримінального провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей, встановлених законом.

Отже, кримінальне провадження за відсутності обвинуваченого повинно відповідати, у тому числі таким загальним засадам судочинства, як законність, рівність перед законом і судом, презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини тощо (п.п. 2, 3, 10 ч. 1 ст. 7 КПК України).

Суть принципу законності відповідно до ч. 1 ст. 9 КПК України, крім іншого, полягає у тому, що під час кримінального провадження суд, прокурор та слідчий зобов'язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Згідно ч. 1 ст. 10 КПК України, суть принципу рівності перед законом і судом полягає у тому, що не може бути привілеїв чи обмежень у процесуальних правах, передбачених цим Кодексом, за будь-якими ознаками, у тому числі за політичними переконаннями.

Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч. 3 ст. 323 КПК України), суд, зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст. 2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом. Ці особливості вимагають від суду прискіпливої оцінки кожного поданого доказу обвинувачення, відтак поріг вимогливості до доказування у даному випадку має бути підвищений.

Аналіз наявних в матеріалах справи численних документів на підтвердження завчасних належних викликів ОСОБА_9 до слідчого (прокурора), направлених йому повідомлень з приводу його прав та обов'язків, оголошеної підозри, висунутого обвинувачення та руху спеціального судового провадження свідчить про те, що він мав підстави усвідомлювати, що проти нього розпочато кримінальне провадження, він отримав чи мав би отримати оголошену підозру, відповідні виклики та пред'явлене обвинувачення, мав можливість бути обізнаним із усіма своїми правами, в тому числі, на захист та доступ до правосуддя.

Відтак, держава Україна під контролем сторони захисту та суду використала всі можливості для того, щоб обвинувачений мав право під час судового провадження як мінімум на такі гарантії: а) бути терміново і докладно повідомлений мовою, яку він розуміє, про характер і підставу обвинувачення; б) мати достатній час і можливості для підготовки свого захисту, обрати самому захисника; в) бути засудженим в його присутності і захищати себе особисто або за посередництвом обраного ним захисника, бути повідомленим про це право і мати призначеного йому захисника безплатно для нього.

Така ситуація узгоджується із взятими на себе зобов'язаннями, яких повинна дотримуватися держава Україна з тим, щоб забезпечити реальне використання права, яке гарантується статтею 6 Європейської Конвенції з прав людини та ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

Вказані висновки ґрунтуються і на правовій позиції Європейського суду з прав людини (напр., справа «Колоцца проти Італії» від 12 лютого 1985 року, «Шомоді проти Італії» від 18 травня 2004 року та ін.), за якою суд при розгляді справи в порядку спеціального судового провадження зобов'язаний обґрунтувати чи були здійсненні всі можливі, передбачені законом заходи, щодо дотримання прав обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя.

Так, у рішеннях ЄСПЛ у справах «Колоцца проти Італії» від 12 лютого 1985 року; «F.C.B. проти Італії» від 28 серпня 1991 року; «Т. проти Італії» від 12 жовтня 1992 року; «Пуатрімоль проти Франції» від 23 листопада 1993 року; «Кромбах проти Франції» від 13 лютого 2001 року; «Меденіца проти Швейцарії» від 14 червня 2001 року; «Шомоді проти Італії» від 18 травня 2004 року; «Да Лус Домінгеш Ферейра проти Бельгії» від 24 травня 2007 року висвітлено пункт про здійснення судового провадження за відсутності обвинуваченого в аспекті вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка закріплює право кожного на справедливий суд, коли немає підстав вважати, що обвинувачений не був належно повідомлений про розпочате щодо нього судове провадження; якщо він згодом може домогтися ухвалення нового судового рішення за його участі, в якому містилася б оцінка обґрунтованості висунутих проти нього обвинувачень, а також під час дотримання інших гарантій його конвенціальних прав. Це свідчить про те, що здійснення судового провадження за відсутності обвинуваченого не суперечить вимогам цього нормативно-правового акта міжнародного значення.

Натомість, ОСОБА_9 скористався своїми правами на власний розсуд за відсутності будь-яких перешкод для їх реалізації на території України.

Таким чином ОСОБА_9 , в силу п. 3 ч. 3 ст. 323 КПК України, обізнаний, тобто повинен був знати, що стосовно нього розпочато кримінальне провадження, винесено повідомлення про підозру та обвинувальний акт спрямовано до суду, втім до слідчого та у судові засідання жодного разу не з'явився.

Про причини неявки суду не повідомив, можливістю взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції «ВКЗ» поза межами приміщення суду не скористався.

Суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про відмову ОСОБА_9 , який повинен знати про розпочате кримінальне провадження, від здійснення свого права предстати перед українським судом за діяння вчинені на території суверенної України, юрисдикцію якої над собою не визнає, та захищати себе безпосередньо в такому суді, а так само свідчать про його наміри ухилитися від зустрічі з правосуддям держави Україна. Ухилення обвинуваченого від правосуддя суд оцінює як реалізацію останнім його невід'ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості.

Крім того, інтереси обвинуваченого ОСОБА_9 в судовому процесі належно і якісно були представлені захисником, який був забезпечений державою з Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в у Донецькій та Запорізькій областях.

Отже судом виконаний обов'язок вживати усіх заходів, необхідних для забезпечення обвинуваченому у колабораційній діяльності ОСОБА_9 права на кваліфікований захист, у тому числі і призначення захисника, який би надавав практичну юридичну допомогу ефективно, оскільки такий захист не може бути ілюзорним заради «видимості судового процесу», що є одним із основоположних елементів справедливого розгляду, на що неодноразово наголошував і наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини.

Захисник обвинуваченого у судовому засіданні зазначив, що не мав можливості зв'язатися з обвинуваченим ОСОБА_9 і з'ясувати в нього правову позицію щодо пред'явленого обвинувачення. Водночас, захисник ОСОБА_6 належним чином приймав участь у реалізації права на захист обвинуваченого ОСОБА_9 під час судового розгляду та висловив свою позицію з приводу недоведеності вини останнього у даному кримінальному провадженні та необхідності закриття провадження на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України, а саме через не встановлення достатніх доказів доведення винуватості особи в суді і вичерпаності можливостей їх отримати.

Судом встановлено, що ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Дніпрорудне, Василівського району Запорізької області, громадянин України, офіційно не працевлаштований, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий, документований паспортом громадянина України НОМЕР_1 , виданим 12.06.2007 Дніпрорудненським МВМ Василівського РВ УМВС України в Запорізькій області , що підтверджується формою Ф1 та відповіддю Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області, долученою до матеріалів справи (а.п. 130-131 т.1).

Отже, обвинувачений ОСОБА_9 є суб'єктом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України.

Також судом приймається до уваги те, що загальновідомими обставинами є те, що 24.02.2022 збройні сили рф вторглись на визнану міжнародним співтовариством територію Україну через державні кордони України в Донецькій, Запорізькій, Житомирській, Київській, Луганській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, та здійснили збройний напад на державні органи влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти військової та цивільної інфраструктури, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення, після чого здійснили військову окупацію частини території України, в тому числі і м. Дніпрорудне, Василівського району Запорізької області.

24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, в подальшому дія якого неодноразово продовжувалась, і який продовжує існувати станом на час ухвалення цього вироку.

Відповідно до положень частини 1 статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (в редакції від 07.05.2022, далі за текстом - Закон № 1207-VII), тимчасово окупована рф територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Тимчасово окупованою територією, відповідно до пункту 7 частини 1 статті 1-1 Закону №1207-VII, є частини території України, в межах яких збройні формування та окупаційна адміністрація рф встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування рф встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації рф.

Тимчасова окупація рф територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для рф жодних територіальних прав.

Відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 309 від 22.12.2022, який є чинним станом на час ухвалення цього вироку, Дніпрорудненська міська територіальна громада, у складі якої знаходиться м. Дніпрорудне, віднесені до тимчасово окупованих територій України.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, надані прокурором під час судового розгляду, безпосередньо допитавши свідків, суд вважає, що вина ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, повністю підтверджується такими доказами:

Відповіддю Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області, щодо документування ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспортом громадянина України (а.с. 131т.2).

Протоколом огляду слідчого в ОВС 2-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 капітана поліції ОСОБА_10 , за участю головного спеціаліста сектору технічного захисту інформації ІНФОРМАЦІЯ_17 капітана ОСОБА_11 від 17.07.2024, інформації, яка розміщена на каналі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у мобільному додатку «Telegram» за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_3 В ході подальшого огляду головної «стрічки» даного інформаційного ресурсу, серед іншого, виявлено публікацію, розміщену ІНФОРМАЦІЯ_4 о 08:57 год., що доступна для перегляду за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Оглядом даної публікації встановлено, що вона являє собою відеозапис тривалістю 00:58 хв., на якому розміщена особа чоловічої статі схожа на ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який вдягнений у чорну форму поліції, який повідомляє наступне: ( мовою оригіналу) «На освобожденных от украинского нацистского режима территориях формируется органы внутренних дел. Их цель - защита мирных граждан от противозаконных посягательств. Управление и отделы милиции в г. Мелитополе и г. Энергодаре, они комплектуются сотрудниками органов внутренних дел, сохранившими совесть. Заверяю вас, что органы милиции будут в ближайшее время созданы на всей территории Запорожской области, включая областной центр. Приглашаю на службу честных милиционеров и полицейских. В том числе, пенсионеров и отставников. Ваш опыт неоценим! Тем, кто придет на службу, гарантирую сохранение выслуги и звания. Молодежь получит возможность обучения в профильных высших учебных заведениях российской федерации. Но это для тех, кто встанет в строй сейчас. Выжидающих и перестраховщиков брать на службу не буду. Органы милиции будут сформированы с вами, или без вас!» ( а.с. 137-141 т. 1).

Додатком до протоколу огляду від 17.07.2024 - оптичним носієм інформації - диском «DVD-R» із пояснювальним записом, дослідженим в судовому засіданні ( а.с. 142 т. 1).

Протоколом огляду слідчого в ОВС 2-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 майора юстиції ОСОБА_10 , за участю головного спеціаліста сектору технічного захисту інформації ІНФОРМАЦІЯ_17 капітана ОСОБА_11 від 13.07.2023, інформації, яка розміщена на каналі « ІНФОРМАЦІЯ_6 » у мобільному додатку «Telegram» за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_7 . Проведеним оглядом вказаного каналу виявлено кількість підписників на ньому, яка являє собою 18949 акаунти. На головній стрічці, серед іншого, виявлено публікацію, розміщену 23.04.2022 о 20:28 год. під назвою: «В Днепрорудном к несению службы приступило городское отделение полиции. Сотрудники отдела сосредоточат свои действия на обеспечении общественного порядка, выявлению и пресечению фактов мародерства, а так же иных правонарушений с целью защиты законных интересов граждан». Оглядом зазначеної публікації встановлено, що вона являє собою відеозапис тривалістю 00:42 год., на якому зображений ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , який одягнений у куртку синього кольору, на лівому рукаві якого наявна георгівська стрічка і повідомляє наступне: «Уважаемые жители города Днепрорудное! С 22 апреля в нашем городе приступила к несению службы отделение полиции, руководителем которого являюсь я. Сотрудники отдела сосредоточат свои усилия на обеспечении общественного порядка, выявления и пресечения фактом мародерства, а также иных правонарушений с целью защиты законных интересов граждан. В период проведения праздничных пасхальных мероприятий личный состав нашего отдела совместно с представителями комендатуры города предпримут все необходимые меры с целью обеспечения безопасности граждан» ( а.с. 143 -146 т. 1).

Додатком до протоколу огляду від 13.07.2023 - оптичним носієм інформації - диском «DVD-R» із пояснювальним записом, дослідженим в судовому засіданні. ( а.с. 147 т. 1).

Протоколом огляду слідчого в ОВС 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 майора юстиції ОСОБА_10 , за участю кандидата технічних наук ОСОБА_14 від 01.02.2024, інформації, яка розміщена на каналі « ІНФОРМАЦІЯ_10 » у додатку «Telegram» за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_10 , і на який здійснено перехід. В ході огляду вказаного каналу було виявлено наступні публікації, які становлять інтерес для досудового розслідування:

1.Публікація від 03.02.2023 о 18:29 год., що доступна за посиланням: «: ІНФОРМАЦІЯ_10 », та яка містить текст: «ОРКОмусора, а шо с ебалами? Кроты с перепугу начинают плакать и сливать ваше ватное болото. А вас же предупреждали. Песни кобзона выучили?

Работники оккупационной полиции г. Днепрорудное ( по состоянию на июль 2022 г.), изменники Украины и пособники рашистов, де у переліку загальною кількістю 24 особи під номером 19 зазначено: ОСОБА_15 .

Окрім цього, вказана публікація містить 5 зображень, які являють собою фотографії документу «ПРИКАЗ по личному составу» от «______» июля 2022 г. Под № «№л/с».

В шапці вказаного документу містяться надписи: «МВД РОССИИ ГЛАВНОЕ УПРАВЛЕНИЕ МИНИСТЕРСТВА ВНУТРЕННИХ ДЕЛ ПО ЗАПОРОЖСКОЙ ОБЛАСТИ (ГУ МВД по Запорожской области) г. Днепрорудное».

Згідно 3 сторінки вказаного документу, даним наказом призначено, мовою оригіналу, ОСОБА_15 на должность оперативного дежурного Дежурной части отдела полиции №4 Управления внутренних дел по г. Васильевка и Васильевскому району Главного управления МВД по Запорожской области по контракту, с 04 июня 2022 года, вновь принятого по заявлению, установив должностной оклад по 15-му тарифному разряду в размере 17,381 рублей. Основание: заявление ОСОБА_15 ;».

Вказаний документ підготовлений до підпису «Начальник майор полиции ОСОБА_16 ».

2.Публікація від 31.10.2022 о 21:37 год., що доступна за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_18» та, яка містить текст ( мовою оригіналу): «В ватной семейке ОСОБА_15 есть еще один рашисткий полицай - ОСОБА_15 . Как и его родной братец ОСОБА_35, он устроился на должность оперативного дежурного дежурной части, тоже сидит у орков на шухере. Это прям семейное дело - позориться и служить свинособакам - убийцам. Вам недоментам уже хоть грамоты выписали за плодотворное вылизывание москальских жоп? Вы даже не гниды, вы вонючие мандавошки, обитающие на орковский писюнах. Фу.»

До вказаної публікації прикріплено фото, на якому зображено особу, зовні схожу на ОСОБА_9 ( а.с. 149-159 т. 1).

Додатком до протоколу огляду від 01.02.2024 - оптичним носієм інформації - диском «DVD-R» із пояснювальним записом, дослідженим в судовому засіданні ( а.с. 160 т. 1).

Протоколом огляду слідчого 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 майора юстиції ОСОБА_10 від 19.03.2024, інформації, яка розміщена на інтернет сайті «Федеральная налоговая служба россии» за посиланням: https:www.nalog.gov.ru/rn77/. За результатами здійснення пошуку знайдено наступну інформацію ( мовою оригіналу): 71601, Россия, Запорожская обл., Васильевский м.о., Васильевка г., Ленина ул., д. 10, ОГРН: 12290000020435, Дата присвоения: ОГРН: 22.12.2022, ИНН: 9001011876, КПП: 900101001, Председатель ликвидационной комиссии: ОСОБА_17 . Дата прекращения деятельности: 24.11.2023. Сведения о номерах юридического лица на день принятия в российскую федерацию: 15,4022008990.

В ході огляду виписки з офіційного сайту податкової служби держави-агресора рф, встановлено, що незаконний правоохоронний орган - Управління внутрішніх справ по місту Василівка і Василівському районі Головного управління внутрішніх справ по Запорізькій області 24.11.2023 ліквідовано, як юридичну особу.

Після чого, у панелі навігації з назвою «Поисковый запрос», введено індифікатор: « Главное управление внутренних дел по запорожской области» та подано команду пошуку «Найти».

За результатами здійснення пошуку знайдено наступну інформацію ( мовою оригіналу): Россия, Запорожская обл., Мелитопольский м.р.н., Мелитополь г., Мелитопольское Г.П. , Чернышевского ул., д. 37. ОГРН: 1229000019302, дата присвоения ОГРН: 22.12.2022. ИНН: 9001010978, КПП: 900101001, председатель ликвидационной комиссии: ОСОБА_17 . Дата прекращения деятельности: 29.12.2023. сведения о номерах юридического лица на день принятия в РФ: 13,4022000608.

В ході огляду виписки з офіційного сайту податкової служби держави-агресора рф, встановлено, що незаконний правоохоронний орган - Головне управління внутрішніх справ по Запорізькій області 29.12.2023 ліквідовано, як юридичну особу.

Після чого, у панелі навігації з назвою «Поисковый запрос», введено індифікатор: « Главное управление министерства внутренних дел российской федерации по Запорожской области» та подано команду пошуку «Найти».

За результатами здійснення пошуку знайдено наступну інформацію ( мовою оригіналу): Главное управление министерства внутренних дел российской федерации по Запорожской области 272312. Россия, Запорожская обл., Мелитопольский м.р.н., Мелитополь г., Мелитопольское Г.П. , Чернышевского ул., д. 37. ОГРН: 1239000000084, дата присвоения ОГРН: 11.01.2023. ИНН: 9001014443, КПП: 900101001, начальник: ОСОБА_19 ».

В ході огляду виписки з офіційного сайту податкової служби держави-агресора РФ, встановлено, що незаконний правоохоронний орган - Головне Управління міністерства внутрішніх справ РФ по Запорізькій області 11.01.2023 зареєстровано як юридичну особу ( а.с. 161 - 190 т. 1).

Протоколом огляду слідчого в ОВС 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 майора юстиції ОСОБА_10 від 19.03.2024 інформації, яка розміщена на інтернет сайті «Федеральная налоговая служба россии» за посиланням: https:www.nalog.gov.ru/rn77/. За результатами здійснення пошуку знайдено наступну інформацію ( мовою оригіналу): 271601, россия, Запорожская обл., Васильевский м.о., Васильевка г., Чекистов ул., д. 9, ОГРН: 1239000003938. Дата присвоения ОГРН: 21.02.2023, АНН: 9001016970, КПП: 900101001, начальник: ОСОБА_20 ( а.с. 191-204 т. 1).

Протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками слідчого 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 лейтенанта ОСОБА_21 від 26.01.2023, згідно змісту якого свідок ОСОБА_8 , за пред'явленими йому з 4-ма фотознімками осіб чоловічої статі, які не мають різних відмінностей між собою за формою та іншими особливостями, що суттєво впливають на сприйняття зображення, на фотознімку під №2 впізнав ОСОБА_9 , який надав добровільну згоду на співпрацю із окупантами та вступив до лав так званого «отдела полиции №4 Управления внутренних дел по. Г. Васильевка и Васильевскому району Главного управления МВД по Запорожской области» в м. Дніпрорудне. Свідок впізнав особу за характерними особливостями зовнішнього вигляду, а саме акцептував увагу на коротко стриженому волоссі із залисинами на лобовій частині голови, бровах світлого кольору та пухлих вустах, а також вказав приблизний вік особи 30-35 років ( а.с. 205-206 т. 1).

Протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками слідчого 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 лейтенанта ОСОБА_21 від 31.01.2023, згідно змісту якого свідок ОСОБА_7 , за пред'явленими їй з 4-ма фотознімками чоловічої статі, які не мають різких відмінностей у зовнішності, а також пред'явлені фотознімки, які не мають різних відмінностей між собою за формою та іншими особливостями, що суттєво впливають на сприйняття зображення, на фотознімку під №2 впізнала приблизним віком 32-33 років, формою обличчя, кольору та довжині волосся, формі та розрізу очей ОСОБА_9 та заявила, що ОСОБА_9 в серпні 2022 року зайняв посаду помічника чергового окупаційного правоохоронного органу, створеного на тимчасово окупованій території м. Дніпрорудне, після чого займав посаду чергового, зі слів свідка в подальшому займав посаду «завхоза» ( а.с. 207 - 209 т. 1).

Протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками слідчого 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 лейтенанта ОСОБА_21 від 22.01.2023, згідно змісту якого свідок ОСОБА_22 , за пред'явленими йому з 4-ма фотознімками чоловічої статі, які не мають різких відмінностей у зовнішності, а також пред'явлені фотознімки, які не мають різних відмінностей між собою за формою та іншими особливостями, що суттєво впливають на сприйняття зображення, на фотознімку під №4 впізнав особу ( ОСОБА_9 ) , якого неодноразово бачив у незаконному відділ поліції, створеному на тимчасово окупованій території м. Дніпрорудне, під час його т.зв. «відмічання» ( обліку, який тривав 1 рік та 1 місяць, після того, як свідка було незаконно затримано невстановленими для досудового розслідування особами із числа представників держави - агресора рф. Цю особу свідок бачив в коридорі вказаного незаконного правоохоронного органу, будучі в уніформі чорного кольору, на якій були шеврони червоного кольору, будучи озброєним автоматом, який час від часу ходив по коридору незаконного відділку поліції та до автомобіля, який знаходився на вулиці. Цю особу свідок впізнав по віковим особливостям, формі обличчя, кольору та особливостям росту волосся, формі та розрізу очей та сукупністю всіх ознак та рис обличчя ( а.с. 210-213 т. 1).

Протоколом про результати проведення негласної слідчої ( розшукової) дії від 17.05.2023, яким знято інформацію з електронних інформаційних систем - відомостей з мобільного додатку «Telegram», які передаються ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , за допомогою мобільного терміналу з номером мобільного зв'язку НОМЕР_2 . В ході її проведення отримано фактичні дані, які згідно з ч. 1 ст. 256 КПК України можуть бути використані для доказування у кримінальному провадженні №22022080000000102 від 29.03.2022 ( а.с. 222 - 250 т. 1).

Додатком до протоколу від 17.05.2023 - флеш-носієм (microSD), 1 од., обл.. №55/623т від 13.09.2022, таємно, дослідженим в судовому засіданні. ( а.с. 1 т. 2).

Протоколом огляду слідчого ОВС 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 майора юстиції ОСОБА_10 від 08.03.2024, яким проведено огляд флеш носія №55/623т від 13.09.2022, а саме: додатку до копії протоколу про результати проведення негласної слідчої ( розшукової) дії: зняття інформації з електронних інформаційних систем №55/2-3473 т від 17.05.2023 відносно громадянина України ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , який добровільно вступив до лав незаконного правоохоронного органу, створеному на тимчасово окупованій території м. Енергодар Запорізької області та зайняв посаду ( мовою оригінала - начальника отделения уголовного розыска). Оглядом встановлено, що з чату «РУВД» виявлено фото документу, надісланого 03.08.2022 о 14:19 год. користувачем під назвою «ОСОБА_24», в якому міститься ПІБ та інші ідентифікуючі ознаки затриманих осіб, серед яких є ОСОБА_7 , яка 31.01.2023 була допитана в якості свідка та надала показання щодо співробітників, які добровільно зайняли посади в незаконному правоохоронному органі влади, утвореному на тимчасово окупованій території м. Дніпрорудне, у тому числі ОСОБА_9 . Подальшим оглядом, у чаті «РУВД» виявлено 2 файли, надіслані користувачем ОСОБА_24 ІНФОРМАЦІЯ_12 о 13:58 год. «расстановка ОСОБА_24.docx», «расстановка 1 ОСОБА_24.docx». Після відкриття файлу «расстановка ОСОБА_24.docx» виявлено мовою оригіналу «Расстановка Личного состава, задействованного на охрану общественного порядка в период проведения торжественных мероприятий «День знаний», посвященных началу нового 2022-2023 учебного года», в якому містяться співробітники вказаного незаконного правоохоронного органу, створеного на тимчасово окупованій території м. Дніпрорудне, які задіяні для охорони громадського порядку в період проведення святкових заходів «День Знань», присвяченому початку нового 2022-2023 шкільного року, серед яких виявлено ОСОБА_9 , який зайняв посаду «оперативного дежурного» та здійснював охорону «Тополинской ООШ», яка розташована за адресою: с. Тополине, вул.. Центральна, 21. Після відкриття файлу «расстановка 1 ОСОБА_24.docx», в якому виявлено мовою оригіналу «Расстановка Личного состава, задействованного на охрану общественного порядка на 31.08.2022 с 07:00 час.», в якому містяться співробітники вказаного незаконного правоохоронного органу, створеного на тимчасово окупованій території м. Дніпрорудне, які задіяні для охорони громадського порядку, серед яких виявлено ОСОБА_9 , який зайняв посаду «оперативного дежурного» та здійснював охорону «Тополинской ООШ», яка розташована за адресою: с. Тополине, вул.. Центральна, 21, при цьому будучи озброєним - «специальными средставами. БР, газ. ПМ 9мм.». В подальшому у чаті «РУВД» виявлено 1 файл, надісланий користувачем « ОСОБА_25 » 20.09.2022 о 17:47 год., а саме: «Расстановка на Референдум.docx», в якому виявлено мовою оригіналу «Расстановка личного состава, задействованного на охрану общественного порядка в период проведения Референдума с 2022 по 2022», в якому містяться співробітники вказаного незаконного правоохоронного органу, створеного на тимчасово окупованій території м. Дніпрорудне, які задіяні для охорони громадського порядку, серед яких виявлено ОСОБА_9 , який здійснював охорону громадського порядку за адресою, мовою оригіналу УИК г. Днепрорудное, участок №2 ( в человека)» . Подальшим оглядом встановлено, що користувач « ОСОБА_25 » 22.09.2022 о 19:22 год. надіслав у чат «РУВД» під назвою «Днепрорудное список по участкам. docx». Після відкриття зазначеного документа виявлено місця розстановки щодо несення служби по «избирательным участкам», серед чого встановлено, що ОСОБА_15 здійснює несення служби за адресою «участок №119 - ул. Энтузиастов, 16 ( кинотеатр)». Подальшим оглядом встановлено, що користувач « ОСОБА_25 » ІНФОРМАЦІЯ_13 о 16:25 год. Надіслав у чат «РУВД» 2 файли під назвами «Днепрорудное Штатка укороч Днепрорудное реф. docx" та «Штатка укорочу Днепрорудное реф. docx». Після відкриття файлу «Днепрорудное Штатка укороч Днепрорудное реф. docx", виявлено штатний список співробітників незаконного правоохоронного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території м. Дніпрорудне мовою оригіналу - отдел полиции №4 ( дислокация г. Днепрорудное), серед яких виявлено ОСОБА_9 , із зазначенням місця роботи «отделение тылового обеспечения». У чаті «РУВД» також виявлено фото документу, надісланого користувачем « ОСОБА_26 » 26.09.2022 о 08:25 год., а сааме: фото документу мовою оригіналу - приказ по личному составу ГУ МВД по Запорожской области от июля 2022 г. №л/с г. Днепрорудное, в якому містяться відомості щодо співробітників незаконного правоохоронного органу, створеного на тимчасово окупованій території м. Дніпрорудне, їх посади, дата зарахування на службу, а також грошовий оклад у валюті рублі, серед яких виявлено мовою оригіналу - « ОСОБА_15 на должность оперативного дежурного Дежурной части отдела полиции №4 Управления внутренних дел по г. Васильевка и Васильевскому району Главного управления МВД по Запорожской области по контракту, с 04 июня 2022 года, вновь принятого по заявлению, установив должностной оклад по 15-му тарифному разряду в размере 17,381 рублей. Основание: заявление ОСОБА_15 ». Крім цього, 27.12.2022 о 09:55 год. користувач «Апостол» надіслав у чат «РУВД» фото документів мовою оригіналу - ВЕДОМОСТЬ доведения до личного состава отдела полиции №4 ( дислокация г. Днепрорудным) УВД по г. Васильевка и Васильевскому району Главного управления МВД по Запорожской области Кодекса этики и служеб сотрудников органов внутренних дел российской федерации, а також ВЕДОМОСТЬ о доведении до личного состава отдела полиции №4 ( дислокация г. Днепрорудным) УВД по г. Васильевка и Васильевскому району Главного управления МВД по Запорожской области Распоряжение №533 от 24.12.2022 г. «О мерах по обеспечению безопасности граждан и общественного порядка при подготовке и проведении новогодних и рождественских и крещенских праздничных мероприятий», а также о переводе личного состава отдела полиции №4 на усиленный вариант несения службы в период времени с 30.12.2022 г. По 19.01.2023 г. Включительно, в яких містяться ПІБ, посада та підписи співробітників, серед яких є ОСОБА_9 , який займає посаду, мовою оригіналу, «старший специалист отделения тылового обеспечения». Оглядом файла «Новый год патруль. docx" встановлено «в ночное время с 20:00 час. 01.01.2023 г. До 08:00 час. 02.01.2023 г. Во время несения службы по охране общественного порядка ( пеший патруль) г. Днепрорудное, ДК «Горняк» ОСОБА_15 ». подальшим оглядом чату «РУВД» виявлено, що користувач « ОСОБА_27 » 16.02.2023 о 16:57 год. надіслав фото документу, в якому міститься підписи співробітників незаконного правоохоронного органу - відділу поліції №4 ( дислокація м. Дніпрорудне) УВС по м. Василівка та Василівському районі, серед яких є « ОСОБА_15 », який обіймає посаду «старший специалист отделения тылового обеспечения» ( а.с. 7-49 т. 2).

Додатком до протоколу №59/14/683т від 17.05.2023, дослідженим в судовому засіданні ( а.с. 53 т. 2).

Протоколом старшого слідчого в ОВС СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 підполковника юстиції ОСОБА_28 від 17.05.2023 про результати проведення негласної слідчої ( розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем - електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_14 , яку особисто використовує ОСОБА_29 , яка працює на посаді головного бухгалтера незаконного правоохоронного органу - т.зв. «Главного управления МВД в Запорожской области». В ході негласної слідчої ( розшукової) дії було отримано повний перелік всіх співробітників територіального підрозділу незаконного правоохоронного органу «ГУМВД по Запорожской области», які отримали заробітну плату за вересень 2022 року ( а.с. 57-61 т. 2).

Протоколом огляду слідчого ОВС 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 майора юстиції ОСОБА_10 від 08.03.2024, яким проведено огляд DVD-R диску №59/14/326т від 17.05.2023, а саме: додатку до копії протоколу про результати проведення негласної слідчої ( розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем - електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_14 , яку особисто використовує ОСОБА_29 , яка працює на посаді головного бухгалтера незаконного правоохоронного органу - т.зв. «Главного управления МВД в Запорожской области» у файлі «сентябрь ГУВД» з розширенням «xlsx», який було відправлено 13.10.2022 о 09:31 год. з поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_14 на поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_15 наявне вкладення під назвою «ГУВД сентябрь. Xlsx, в якому виявлено відомості щодо співробітників незаконних правоохоронних органів, утворених на тимчасово окупованій території Запорізької області, які отримували заробітні плати від ( мовою оригіналу) - Главного управления МВД по Запорожской области, серед яких виявлено співробітників незаконного правоохоронного органу, створеного на тимчасово окупованій території м. Дніпрорудне, а саме: відділ поліції №4 Управління внутрішніх справ по м. Василівка та Василівському району Головного управління МВС по Запорізькій області. Так, серед всього списку співробітників виявлено « ОСОБА_9 », ІНФОРМАЦІЯ_16 та паспортні дані останнього: паспорт граж. Укр. НОМЕР_3 , а також відомості щодо зарахування заробітної плати у розмірі 65346,56 за звітній період вересень 2022. Крім того, після відкриття файлу «Список_сотрудников_Днепрорудное-1» з розширенням «.doc», в якому виявлено список співробітників незаконного правоохоронного органу , створеного на тимчасово купованій території м. Дніпрорудне для оформлення банківських карт. Так, серед списку співробітників виявлено дані щодо ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , та паспортні дані останнього: паспорт граж. Укр. Серії НОМЕР_1 , виданий Днепрорудненским ГОМ Васильевского РО УДМС Украины в Запорожской области» дата вилдачи 12.06.2007, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ( а.с. 66-89 т. 2).

Крім того, під час судового розгляду було досліджено характеризуючі обвинуваченого ОСОБА_9 відомості, а також досліджені такі документи:

Клопотання прокурора Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_30 про здійснення спеціального судового провадження стосовно обвинуваченого ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 7 ст. 111-1 КК України за обвинувальним актом у кримінальному провадженні №22024080000000330 від 26.02.2024 ( а.с. 47-48 т. 1).

Постанову прокурора , яка здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні - прокурора відділу Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_3 від 26.02.2024 про виділення з матеріалів кримінального провадження №22022080000001337 від 25.07.2022 за підозрою ОСОБА_9 та ОСОБА_31 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України в окреме кримінальне провадження матеріали досудового розслідування за епізодом вчинення ОСОБА_9 злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України ( а.с. 51-54 т. 1).

Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань №22022080000001337 від 25.07.2022 ( а.с. 55 т. 1).

Рапорт слідчого 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_32 від 20.02.2024 про направлення 20.02.2024 сан-копії повідомлення про підозру ОСОБА_9 у месенджері «Вайбер» за номером НОМЕР_4 ( а.с. 67-68 т. 1).

Постанову старшого слідчого в ОВС 1-го відділення до ЄРДР ІНФОРМАЦІЯ_17 ОСОБА_33 від 27.02.2024 про оголошення у розшук підозрюваного ОСОБА_9 ( а.с. 71-73 т. 1).

Клопотання старшого слідчого в ОВС 1-го відділення до ЄРДР ІНФОРМАЦІЯ_17 ОСОБА_33 від 11.03.2024 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024080000000330 від 26.02.2024 відносно підозрюваного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 74-78 т. 1).

Ухвалу слідчого судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 13.03.2024 №331/1414/24 про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024080000000330 від 26.02.2024 відносно підозрюваного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 79-81 т. 1).

Лист слідчого СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 ОСОБА_32 від 13.03.2024 на ім'я Головного редактора газети «Урядовий кур'єр» про опублікування 15.03.2024 в газеті «Урядовий кур'єр» оголошення про повідомлення про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024080000000330 від 26.02.2024 відносно підозрюваного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 82-85 т. 1).

Лист слідчого СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 ОСОБА_32 від 19.03.2024 на ім'я Головного редактора газети «Урядовий кур'єр» про опублікування 21.03.2024 в газеті «Урядовий кур'єр» оголошення про повідомлення про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024080000000330 від 26.02.2024 відносно підозрюваного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та повістки про виклик останнього до СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 на 09:00 год. 26.03.2024 у каб №107 ( а.с. 86-89 т. 1).

Запит СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 від 01.02.2024 №59/14/945ві про надання відомостей про реєстрацію місця проживання та інших персональних даних, що містяться в картотеці реєстраційного сектору адресно-довідкової роботи УДМС України в Запорізькій області про місце народження, реєстрацію, місце проживання і паспорт ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 119 т. 1).

Відповідь ГУНП в Запорізькій області НПУ від 14.02.2024 №540/05/03, відповідно до якої за обліковими даними ГУНП в Запорізькій області та ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області інформація про проходження служби в органах внутрішніх справ та НПУ ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відсутня ( а.с. 120 т. 1).

Вимогу СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 від 01.02.2024 №59/14/936ві відносно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 121 т. 1).

Відповідь КНП «ОКЗНПД» ЗОР від 12.02.2024, відповідно до якого ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за обліковими даними медичного закладу відсутній ( а.с. 122 т. 1).

Відповідь Відділу ДРАЦС у Запорізькій області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Одеса) про актові записи відносно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 123 -126 т. 1).

Відповідь ГУ ПФУ в Запорізькій області від 08.02.2024 щодо знаходження на обліку застрахованої особи ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 127 т. 1).

Відповідь Управління ДМСУ в Запорізькій області ДМС України від 09.02.2024 щодо документування паспортом громадянина України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 128-130 т. 1).

Інформацію про особу ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 131 т. 1).

Ухвалу слідчого судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 14.03.2024 №331/1414/24 про обрання запобіжного заходу ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді тримання під вартою у ДУ «Запорізький слідчий ізолятор» без визначення розміру застави ( а.с. 132-135 т. 1).

Постанову слідчого 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 лейтенанта юстиції ОСОБА_21 від 12.07.2023 про залучення особи до кримінального провадження №22022080000001337 від 25.07.2022, як спеціаліста ( а.с. 136т. 1).

Постанову старшого слідчого в ОВС 1-го відділення до ЄРДР ІНФОРМАЦІЯ_17 ОСОБА_33 від 20.01.2024 про залучення спеціаліста ( а.с. 148 т. 1).

Постанову старшого прокурора Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_3 від 27.02.2024 про виділення матеріалів кримінального провадження в межах одного органу досудового розслідування ( а.с. 214 216 т. 1).

Клопотання слідчого в ОВС 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 капітана юстиції ОСОБА_34 від 02.05.2023 про надання дозволу на проведення негласної слідчої ( розшукової) дії відносно громадянина України ОСОБА_23 ( а.с. 217-218 т. 1)

Ухвалу слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 03.05.2023 №4807/2058/23 про надання дозволу на проведення негласних слідчих ( розшукових) дій відносно громадянина України ОСОБА_23 ( а.с. 219 т. 1).

Постанову слідчого в ОВС 2-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 майора юстиції ОСОБА_10 від 03.05.2023 про доручення проведення негласних слідчих ( розшукових) дій ( а.с. 220-221 т. 1).

Клопотання прокурора Запорізької обласної прокуратури від 07.03.2024 про використання результатів негласних слідчих ( розшукових) дій в інших цілях або передання інформації ( а.с. 2-4 т. 2).

Ухвалу слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 07.03.2024 №4807/1704/24 про надання дозволу на використання у кримінальному провадженні №22024080000000330 від 26.02.2024 за підозрою ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України ( а.с. 5-6 т. 2).

Постанову старшого прокурора Запорізької обласної прокуратури від 27.02.2024 про виділення матеріалів кримінального провадження в межах одного органу досудового розслідування ( а.с. 50-52 т. 2).

Клопотання слідчого в ОВС 1-го відділення СВ ІНФОРМАЦІЯ_17 капітана юстиції ОСОБА_34 від 10.05.2023 про надання дозволу на проведення негласної слідчої ( розшукової) дії ( а.с. 54-55 т. 2).

Ухвалу слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 11.05.2023 №4807/2202/23 надання дозволу на проведення негласної слідчої ( розшукової) дії ( а.с. 56 т. 2).

Клопотання прокурора Запорізької обласної прокуратури від 07.03.2024 про надання дозволу на використання результатів негласних слідчих( розшукової) дій в інших цілях або передання інформації ( а.с. 62-64 т. 2).

Ухвалу слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 07.03.2024 №4807/1701/24 про надання дозволу на використання результатів негласних слідчих( розшукової) дій в інших цілях або передання інформації ( а.с. 65 т. 2).

Відомості, встановлені у зазначених документах, не є доказами винуватості обвинуваченого ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст.111-1 КК України. Водночас, ці дані свідчать про дотримання норм чинного кримінального процесуального законодавства під час здійснення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню, а також містять дані щодо особи обвинуваченого ОСОБА_9 ..

Суд критично ставиться до твердження захисника ОСОБА_9 - адвоката ОСОБА_6 , що фактично під час судового розгляду стороною обвинувачення не надано жодного допустимого та належного доказу, який би свідчив про те, що обвинувачений ОСОБА_9 вчинив інкримінований злочин, передбачений ч. 7 ст.111-1 КК України.

Так, під час допиту, свідки ОСОБА_7 , ОСОБА_8 зазначили, що вони бачили ОСОБА_9 з поліцейськими рф, в формі поліцейського рф в черговій частині в будівлі поліції в м. Дніпрорудне, він був працівником поліції рф. Свідки впевнені, що ОСОБА_9 в період воєнного стану добровільно став працювати в органах поліції окупаційної влади та добровільно обійняв посаду. Свідок ОСОБА_7 пояснила, що вона утримувалась у будівлі поліції в м. Дніпрорудне вісім місяців. Спочатку ОСОБА_9 приймав повідомлення у черговій частині. Потім, вона не знає яку посаду він там обіймав. Він сам їй казав, що перейшов на бік ворога та став працювати в органах поліції рф. Свідок ОСОБА_8 також в суді пояснив, що ОСОБА_9 йому в особистій бесіді повідомив, що пішов на роботу в поліцію рф оскільки йому потрібно було місце роботи та кошти на життя.

Від допиту свідка ОСОБА_22 прокурор відмовився, у зв'язку з неможливістю його допиту.

Під час вивчення матеріалів кримінального провадження не виявлено даних, які б давали підстави вважати, що свідки з будь-яких причин обмовили чи міг обмовити ОСОБА_9 в інкримінованому йому злочині.

Фактичні дані, що містяться у протоколах оглядів телеграм-каналів, сторінок Інтернет мережі, які з урахуванням відсутності доказів, що підривають довіру до них, узгоджуються із встановленими судом обставинами вчинення кримінального правопорушення.

Проведення огляду інформації, яка містилася у відкритому доступі, її хід і результати фіксувалися у відповідному протоколі огляду. До проведення слідчої дії був залучений спеціаліст з правом проведення комп'ютерно-технічної експертизи за експертною спеціальністю «Дослідження комп'ютерної техніки та програмних продуктів». Під час її проведення відображалась хронологічна послідовність зберігання інформації та доказів, а також з метою встановлення належної системи цифрового збереження, була виготовлена доказова копія електронного документа, яка була збережена на окремий носій інформації, який, в свою чергу, долучений до матеріалів кримінального провадження.

Дані з відкритих джерел узгоджуються із показами свідків, за участю яких під час досудового розслідування були проведені та складені протоколи оглядів та протоколи пред'явлення особи для впізнання за фотознімками, а також із показаннями, які ці ж свідки надали під час судового засідання.

Таким чином, розглянувши кримінальне провадження з дотриманням положень ч. 1 ст. 337 КПК України, в межах висунутого обвинувачення, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, оцінивши кожний доказ, наданий стороною обвинувачення, з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку, вважає зазначені докази належними, допустимими, достовірними та в сукупності достатніми для прийняття рішення про винуватість обвинуваченого ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, поза розумним сумнівом.

Суд вважає вказане обвинувачення доведеним та кваліфікує дії ОСОБА_9 , який є громадянином України, за ч. 7 ст.111-1 КК України, як добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території.

Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання» виходячи з того, що встановлення пом'якшуючих та обтяжуючих покарання обставин має значення для правильного його призначення, судам необхідно всебічно досліджувати матеріали справи щодо наявності таких обставин і наводити у вироку мотиви прийнятого рішення.

Судом обставин, що пом'якшують покарання ОСОБА_9 , не встановлено.

Обставиною, що обтяжує покарання ОСОБА_9 , є вчинення злочину з використанням умов воєнного стану .

Частина 2 ст. 61 Конституції України передбачає, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

При призначенні покарання ОСОБА_9 суд виходить із положень статті 65 КК України, а саме: з принципів законності, справедливості, індивідуалізації а також достатності покарання для виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень. При цьому, враховує ступінь тяжкості вчиненого ОСОБА_9 , злочину, який відповідно до вимог ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином, суспільну небезпечність та характер скоєного злочину, особу обвинуваченого, раніше не судимий, має постійне місце мешкання, його вік та здоров'я (на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває).

Враховуючи особистість ОСОБА_9 , обставини кримінального провадження, факт відсутності обставин, що пом'якшують покарання, та наявність обставини, що обтяжує покарання, суд вважає, що виправлення обвинуваченого можливо лише в умовах ізоляції її від суспільства в місцях позбавлення волі. Суд вважає за необхідне призначити покарання обвинуваченому у виді позбавлення волі в межах строку, визначеного санкцією ч. 7 ст. 111-1 КК України. Підстав для застосування ст. 69 КК України судом не встановлено.

Санкцією ч. 7 ст. 111-1 КК України передбачено додаткове покарання у виді конфіскації майна чи без такої.

Приймаючи рішення про призначення додаткового покарання у виді конфіскації майна, суд враховує що ОСОБА_9 вчинив злочин, об'єктом якого є основи національної безпеки України. Обвинувачений своїми діями фактично допомагає державі-агресору створити незаконний орган поліції на окупованій території України і фактично вчинив злочин проти незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Виходячи з цього, суд приймає рішення про призначення ОСОБА_9 покарання у вигляді конфіскації майна.

Оскільки суд дійшов висновку про призначення ОСОБА_9 покарання у вигляді позбавлення волі, то строк відбування ним покарання слід рахувати з часу фактичного затримання.

Відомості про речові докази у матеріалах провадження відсутні, тому питання про долю речових доказів судом не вирішується.

Цивільний позов не заявлявся, процесуальні витрати по справі відсутні.

Керуючись ст. ст. 297-1, 323, 369-371, 374, 376, 395 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_9 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком 12 років з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно - розпорядчих або адміністративно - господарських функцій строком 10 років з конфіскацією майна.

Строк відбуття покарання обвинуваченому рахувати з моменту фактичного приведення вироку до виконання, тобто з моменту фактичного його затримання.

Строк додаткового покарання у виді позбавлення ОСОБА_9 права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, обчислювати з моменту відбуття основного покарання.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок може бути оскаржено до Запорізького апеляційного суду через Заводський районний суд м. Запоріжжя протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити прокурору та захиснику.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.

Інформацію про ухвалений вирок, опублікувати у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті суду.

Роз'яснити учасникам судового провадження право обвинуваченого подати клопотання про помилування, право ознайомитися із журналом судового засідання і подати на нього письмові зауваження.

Суддя: ОСОБА_1