Постанова від 24.12.2020 по справі 308/905/19

308/905/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.12.2020 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло подання начальника Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування подання зазначено, що ОСОБА_3 , після звільнення з місць позбавлення волі і прибувши для постійного місця проживання в м. Ужгород, на шлях виправлення не став, систематично порушує вимоги адміністративного законодавства України, а саме:

- гр. ОСОБА_4 , допустив 03.08.2018 року за адресою АДРЕСА_2 , в приміщенні піцерії «Деліція», неодноразово висловлювався нецензурною лайкою в адресу гр. ОСОБА_5 , на неодноразові зауваження не реагував чим порушував громадський порядок і спокій громадян, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.173 -2 КУпАП, протокол AA №092163 від 03.08.2018 року. Та йому було винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

- Вдруге 20.10.2018 року гр. ОСОБА_3 , допустив адміністративне правопорушення, за адресою АДРЕСА_3 , неодноразово висловлювався нецензурною лайкою в адресу гр. ОСОБА_6 , на неодноразові зауваження не реагував чим порушував громадський порядок і спокій громадян, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.173 КУПАП, протокол АА №173720 від 20.10.2018 року. Та йому було винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду вдруге.

Враховуючи викладене, начальник Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області просить встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд з покладенням на нього відповідних обмежень.

Представник Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області в призначене судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

ОСОБА_3 , у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

Статтею 158 КВК України визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Так, відповідно до п. "в" ч. 1ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно абз. 2 ч. 1ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного,та обгрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.

Суд зазначає, що матеріали поданого до суду подання не містять вироку суду за яким було засуджено ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до якого розглядається дане подання.

Відповідно до ч.4,5 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у судове засідання викликається особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник якого вніс подання.

Розгляд питання починається доповіддю про зміст подання та матеріалів, що надійшли разом з ним, після чого заслуховуються пояснення осіб, які з'явилися у судове засідання.

Разом з тим, представник Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області та особа, щодо якої внесено подання, в судове засідання з розгляду даного подання не з'явились, про час та місце судового розгляду повідомлялись належним чином, про причини неявки суд не повідомили. А тому, неявка без поважної причини представника особи, якою подане подання про встановлення адміністративного нагляду, свідчить про фактичне не підтримання поданого подання та не доведення обставин, передбачених ст.ст. 3,4,6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", що є підставою для відмови в задоволенні подання.

З урахуванням викладеного, суд виходячи з принципів змагальності та диспозитивності у провадженні, приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення даного подання.

На підставі викладеного та керуючись стс. ст. 3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні подання начальника Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого - відмовити.

Роз'яснити начальнику органу Національної поліції право звернутися до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду повторно.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1