Справа № 306/1695/25
Провадження № 1-в/306/15/25
25 вересня 2025 року м.Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2
ДОП СП ВП №1
Мукачівського РУП
ГУ НП в Закарпатській області ОСОБА_3
особи щодо якої розглядається подання ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Свалява в залі суду матеріали подання начальника ВП №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області полковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, українця, громадянина України, раніше судимого вироком Свалявського районного суду від 12.10.2012 року за ч. 1 ст.115 КК України до семи років п'ятнадцять днів позбавлення волі. 11.08.2017 року був звільнений умовно достроково терміном на п'ять місяців вісім днів з Долинського ВЦ №118, Івано-Франківської області,-
Начальник ВП №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , посилаючись на те, що вироком Свалявського районного суду від 12.10.2012 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого за ч. 1 ст.115 КК України на сім років п"ятнадцять днів позбавлення волі. Зазначає, що після відбуття покарання ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, що виразилось в систематичних вчиненнях адміністративних правопорушень. Тому просить встановити щодо ОСОБА_4 адміністративний нагляд, строком на 1 рік.
В судовому засіданні ДОП СП ВП №1 Мукачівського РУП ГУ НП в Закарпатській області подання підтримав повністю та наполягав на його задоволенні.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечив щодо встановлення адміністративного нагляду відносно нього.
Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що подання належить задовольнити зважаючи на наступне.
Відповідно до п. В ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до вироку Свалявського районного суду від 12.10.2012 року, ОСОБА_4 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.115 КК України та призначено покарання у виді 7 років 15 днів позбавлення волі (а.с.18-21).
11 серпня 2017 року, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнений з Долинського ВЦ №118 Івано-Франківської області (№30)» (а.с.15).
Судом встановлено, що ОСОБА_4 , неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, зокрема, 20.11.2024 року, 13.03.2025 року, 11.05.2025 року, за куріння та розпивання алкогольних напоїв в громадських містах (а.с. 4, 6, 8).
Статтею 6 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
За правилами ст. 10 даного Закону, до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Таким чином, щодо ОСОБА_4 необхідно встановити адміністративний нагляд строком на один рік з встановленням наступних обмежень: заборонити вихід з будинку в АДРЕСА_1 в період з 22.00 год. до 06.00 год.; заборонити відвідування торгівельних закладів, де дозволена торгівля спиртними напоями на розлив з метою їх вживання; заборонити виїзд за межі Мукачівського району без згоди органу Національної поліції; зобов'язати ОСОБА_4 два рази на місяць з'являтися для реєстрації в відділення поліції №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області.
Керуючись ст. 3, 5, 6, 10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
Встановити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 адміністративний нагляд строком на один рік.
Застосувати до ОСОБА_4 такі обмеження:
1. Заборонити вихід з будинку в АДРЕСА_1 в період з 22.00 год до 06.00 год;
2. Заборонити ОСОБА_4 відвідування торгівельних закладів, де дозволена торгівля спиртними напоями на розлив з метою їх вживання;
3. Заборонити ОСОБА_4 виїзд за межі Мукачівського району без згоди Національної поліції;
4. Зобов'язати ОСОБА_4 два рази на місяць з'являтися для реєстрації в відділення поліції №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області.
На постанову судді може бути подано апеляцію протягом семи діб з моменту її проголошення до Закарпатського апеляційного суду через Свалявський районний суд.
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОСОБА_1