Ухвала від 22.09.2025 по справі 127/29027/25

Справа № 127/29027/25

Провадження № 1-кс/127/11503/25

УХВАЛА

Іменем України

22 вересня 2025 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді: ОСОБА_1

секретар судового засідання: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання начальника відділу СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник відділу СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів.

Клопотання мотивовано тим, що слідчим проводиться досудове розслідування кримінального правопорушення внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42025020000000123 від 13.08.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, у зв'язку з чим йому необхідно отримати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилась, однак попередньо суду надано матеріали кримінального провадження та копії документів на обґрунтування клопотання.

ІНФОРМАЦІЯ_1 участь уповноваженого представника в судовому засіданні не забезпечило, однак про дату, час та місце розгляду клопотання було повідомлено завчасно та належним чином, про що свідчить повістка в матеріалах клопотання.

Відповідно до частини четвертої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Аналіз наведеної норми дає підстави для висновку про те, що саме по собі неприбуття слідчого, дізнавача чи прокурора у судове засідання для розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів не є перешкодою для розгляду даного клопотання, а тому суд вважає за можливе здійснювати розгляд клопотання без участі дізнавача. Неприбуття ж за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття також не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії в судове засідання не з'явилися, слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Дослідивши клопотання слідчого та додані до нього матеріали слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, враховуючи наступне.

Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Пунктами 1 та 2 частини п'ятої статті 163 КПК України передбачено, що ухвала про надання тимчасового доступу до речей і документів постановляється, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № №42025020000000123 від 13.08.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 , за результатами проведення закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 , уклала договір №81/23/М від 13.12.2023 із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на суму 1 422 130 грн. на закупівлю послуг з «Поточний ремонт пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення «Могилів-Подільський - Отач», м. Могилів-Подільський», та оплатили їх виконання за рахунок бюджетних коштів у сумі 651 718,42 грн.

В той же час, 17.07.2025 між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ФОП ОСОБА_5 укладено новий договір підряду №63/24-М на проведення аналогічних робіт на вказаному вище об'єкті на суму 4 700 000 грн., що свідчить про виконання одних і тих самих робіт.

Вищевказані обставини підтверджуються витягом з ЄРДР №42025020000000123 від 13.08.2025 та іншими документами доданими на обґрунтування клопотання.

Як зазначено слідчим у клопотанні, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ,), а саме:

-документів щодо підготовки та проведення закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 «Поточний ремонт пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення “Могилів-Подільський - Отач», м. Могилів-Подільський», а також наказу про призначення уповноваженої особи з проведення вказаної публічної закупівлі та її функціональних обов'язків;

-документів щодо підготовки та проведення закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_4 «Поточний ремонт пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення “Могилів-Подільський - Отач»», а також наказу про призначення уповноваженої особи з проведення зазначеної публічної закупівлі та її функціональних обов'язків;

-договору №?81/23/М від 13.12.2023 на закупівлю послуг з «Поточний ремонт пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення “Могилів-Подільський - Отач», м. Могилів-Подільський», укладеного з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з усіма додатками та відповідними додатковими угодами;

-договору №?63/24-М від 17.07.2025 на закупівлю послуг з «Поточний ремонт пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення “Могилів-Подільський - Отач»», укладеного з ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_3 ), з усіма додатками та відповідними додатковими угодами;

-документації до вищезазначених договорів, а саме:

-бюджетних запитів та бюджетних розрахунків;

-звернень щодо виділення бюджетних коштів;

-наказів та рішень про виділення коштів з бюджету (загального та спеціального фондів);

-довідок щодо виділення/використання бюджетних коштів;

-довідок про внесення змін до розпису бюджету/кошторису;

-паспортів бюджетних програм та змін до них;

-проєктно-кошторисної документації (робочих проєктів, кошторисів, договірної ціни, підсумкових відомостей ресурсів, договорів на виготовлення ПКД, актів здачі-приймання робіт/послуг, експертиз, платіжних документів, інших наявних документів);

-документів щодо технічного та авторського нагляду на об'єктах реконструкції (договорів, наказів про призначення відповідальних осіб, посадових інструкцій, актів приймання-передачі робіт/послуг, платіжних документів тощо);

-графіків виконання робіт;

-актів виконаних робіт за формою КБ-2в;

-довідок про вартість виконаних робіт за формою КБ-3;

-розрахунків загальновиробничих витрат до актів КБ-2в;

-підсумкових відомостей ресурсів до актів КБ-2в;

-актів прихованих робіт;

-дефектних актів;

-коригуючих актів виконаних робіт (із повідомленням органів ІНФОРМАЦІЯ_5 );

-документів офіційного листування з виконавцями робіт, суб'єктами авторського і технічного нагляду;

-документів про придбання Замовником та передачу Підряднику власних товарно-матеріальних цінностей у будівництво, а також документів про окремі закупівлі ТМЦ у виконавців робіт для виконання зазначених робіт;

-матеріалів перевірок, контрольних обмірів;

-платіжних документів про оплату підрядникам коштів за виконані роботи, зокрема й авансових платежів;

-документів, що містять відомості про якість матеріалів, використаних під час виконання робіт;

-документів, поданих виконавцями робіт для участі у процедурі закупівлі, у тому числі таких, що підтверджують відповідність учасників кваліфікаційним критеріям;

-копій документів про затвердження персонального складу тендерного комітету та посадових інструкцій його членів;

-протоколів засідань тендерного комітету, на яких приймалися рішення про проведення закупівель без використання електронної системи закупівель;

-іншої документації щодо здійснення авторського та технічного нагляду, а також усіх інших документів, що стосуються зазначеного об'єкта;

-завірених копій реєстраційно-установчих документів ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 );

-наказів про призначення службових осіб Служби, які підписували договори, акти приймання виконаних робіт та інші фінансові документи, а також їх посадових інструкцій.

Приймаючи до уваги вищевикладене, слідчий суддя вважає, що на час розгляду клопотання наявні достатні підстави для надання дозволу слідчому на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки слідчим було доведено, що вказані документи самі по собі або в сукупності із іншими речами і документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 159 - 164, 309, 310, 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати дозвіл слідчому відділу СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_6 та слідчим, які діють у складі групи слідчих у кримінальному провадженні №42025020000000123 від 13.08.2025 на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ,), з можливістю ознайомитись та вилучити належним чином завірені копії документів, а саме:

-документів щодо підготовки та проведення закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 «Поточний ремонт пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення “Могилів-Подільський - Отач», м. Могилів-Подільський», а також наказу про призначення уповноваженої особи з проведення вказаної публічної закупівлі та її функціональних обов'язків;

-документів щодо підготовки та проведення закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_4 «Поточний ремонт пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення “Могилів-Подільський - Отач»», а також наказу про призначення уповноваженої особи з проведення зазначеної публічної закупівлі та її функціональних обов'язків;

-договору №?81/23/М від 13.12.2023 на закупівлю послуг з «Поточний ремонт пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення “Могилів-Подільський - Отач», м. Могилів-Подільський», укладеного з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з усіма додатками та відповідними додатковими угодами;

-договору №?63/24-М від 17.07.2025 на закупівлю послуг з «Поточний ремонт пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення “Могилів-Подільський - Отач»», укладеного з ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_3 ), з усіма додатками та відповідними додатковими угодами;

-документації до вищезазначених договорів, а саме:

-бюджетних запитів та бюджетних розрахунків;

-звернень щодо виділення бюджетних коштів;

-наказів та рішень про виділення коштів з бюджету (загального та спеціального фондів);

-довідок щодо виділення/використання бюджетних коштів;

-довідок про внесення змін до розпису бюджету/кошторису;

-паспортів бюджетних програм та змін до них;

-проєктно-кошторисної документації (робочих проєктів, кошторисів, договірної ціни, підсумкових відомостей ресурсів, договорів на виготовлення ПКД, актів здачі-приймання робіт/послуг, експертиз, платіжних документів, інших наявних документів);

-документів щодо технічного та авторського нагляду на об'єктах реконструкції (договорів, наказів про призначення відповідальних осіб, посадових інструкцій, актів приймання-передачі робіт/послуг, платіжних документів тощо);

-графіків виконання робіт;

-актів виконаних робіт за формою КБ-2в;

-довідок про вартість виконаних робіт за формою КБ-3;

-розрахунків загальновиробничих витрат до актів КБ-2в;

-підсумкових відомостей ресурсів до актів КБ-2в;

-актів прихованих робіт;

-дефектних актів;

-коригуючих актів виконаних робіт (із повідомленням органів ІНФОРМАЦІЯ_5 );

-документів офіційного листування з виконавцями робіт, суб'єктами авторського і технічного нагляду;

-документів про придбання Замовником та передачу Підряднику власних товарно-матеріальних цінностей у будівництво, а також документів про окремі закупівлі ТМЦ у виконавців робіт для виконання зазначених робіт;

-матеріалів перевірок, контрольних обмірів;

-платіжних документів про оплату підрядникам коштів за виконані роботи, зокрема й авансових платежів;

-документів, що містять відомості про якість матеріалів, використаних під час виконання робіт;

-документів, поданих виконавцями робіт для участі у процедурі закупівлі, у тому числі таких, що підтверджують відповідність учасників кваліфікаційним критеріям;

-копій документів про затвердження персонального складу тендерного комітету та посадових інструкцій його членів;

-протоколів засідань тендерного комітету, на яких приймалися рішення про проведення закупівель без використання електронної системи закупівель;

-іншої документації щодо здійснення авторського та технічного нагляду, а також усіх інших документів, що стосуються зазначеного об'єкта;

-реєстраційно-установчих документів ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 );

-наказів про призначення службових осіб Служби, які підписували договори, акти приймання виконаних робіт та інші фінансові документи, а також їх посадових інструкцій.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя