Справа № 761/38157/25
Провадження № 1-кс/761/24740/2025
12.09.2025 рік м. Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,
До Шевченківського районного суду міста Києва надійшло погоджене з прокурором клопотання детектива про тимчасовий доступ до речей та документів, які зберігаються у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в якому вказано, що Детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №72024001530000030 від 06.12.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212, ч. 2 ст. 364 KK України.
В ході досудового розслідування встановлено, що у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в податковій звітності 15.12.2021 відображено відомості щодо взяття на облік об'єктів оподаткування, а саме:
-земельна ділянка кадастровий номер 4624584300:03:000:0255, місцезнаходження об'єкта оподаткування: Україна, Львiвська обл., Сколiвський район, смт. Славське;
-земельна ділянка кадастровий номер 4624584300:03:000:0001, місцезнаходження об'єкта оподаткування: Україна, Львiвська обл., Сколiвський район, смт. Славське.
Проведеним аналізом інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що правовстановлюючим документом, поданим для державної реєстрації права власності на земельну ділянку кадастровий номер 4624584300:03:000:0001 є акт на право власності на земельну ділянку серія та номер ЯГ № 200257 від 06.09.2007.
Акт на право власності на земельну ділянку серія та номер ЯГ№ 200257 від 06.09.2007 видано ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " на підставі договору купівлі-продажу № 521 від 27.12.2005 року.
Правовстановлюючим документом, поданим для державної реєстрації права власності на земельну ділянку кадастровий номер 4624584300:03:000:0255, є акт на право власності на земельну ділянку серія та номер ЯД № 714278 від 21.03.2007.
Акт на право власності на земельну ділянку серія та номер ЯД № 714278 від 21.03.2007 видано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на підставі договору купівлі-продажу № 271 від 17.06.2005 року.
Відповідно до п. 1 ст. 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
У відповідності зі специфікою економічних відносин, що лежать в основі договору купівлі-продажу, розрізняються його різновиди (купівля-продаж роздрібна, дрібнооптова, житлових будівель, земельних ділянок, об?єктів приватизації, тощо), кожна з яких має свої юридичні особливості.
Загальним для усіх видів договорів купівлі-продажу є те, що договір купівлі-продажу є сплатним - при набуванні речі у власність, покупець сплачує продавцеві ціну речі, яка обумовлена договором.
Згідно інформації ІТС «Податковий блок» встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в період з 13.01.2004 по 04.03.2011 в КМФ ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » м. Київ було відкрито банківський рахунок № НОМЕР_2 , валюта рахунку - українська гривня (980). Інші відкриті банківські рахунки у вказаному періоді відсутні.
В ході проведення аналітичного дослідження до АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (який є правонаступником КМФ ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » м. Київ) скеровано запит про надання інформації стосовно розрахункових операцій, здійснених у період з 13.01.2004 до 04.03.2011 за рахунком № НОМЕР_2 .
Листом АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № 9477-БТ-23.2/2024 від 28.08.2024 надано відомості щодо операцій здійснених ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у період з 13.01.2004 по 04.03.2011 по рахунку НОМЕР_2 .
Проведеним аналізом руху коштів по вказаному рахунку встановлено відсутність операцій з перерахування коштів на придбання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » земельної ділянки, в тому числі на підставі договорів купівлі-продажу № 521 від 27.12.2005 та № 271 від 17.06.2005 року.
В ході проведення аналітичного дослідження до ІНФОРМАЦІЯ_5 скеровано запит про надання інформації та документів № 23.11/2.2/30/5554-24 від 27.08.2024 щодо реєстрації права власності на земельні ділянки за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
ІНФОРМАЦІЯ_5 надано відповідь № 10-13-0.3-4548/2-24 від 10.09.2024, до якої долучено лист ІНФОРМАЦІЯ_6 № 9083/427-24-0.95 від 06.09.2024 яким надано інформацію, що відповідно до Розділу 2 Книги записів державної реєстрації актів на право власності на земельну ділянку юридичних осіб Сколівського району Львівської області державний акт на право власності на земельну ділянку юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 не реєструвався (не видавався).
Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на місцевості на земельну ділянку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » до місцевого фонду документації із землеустрою та оцінки земель не надходила.
Документи, що стали підставою для надання у приватну власність земельної ділянки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (рішення органів виконавчої влади, заяви, звернення, договори, тощо) у відділі відсутні.
Окрім цього, до ІНФОРМАЦІЯ_7 скеровано запит про надання документів №23.11/2.2/30/5560-24 від 27.08.2024, а саме надання копій рішень про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки.
ІНФОРМАЦІЯ_8 надано інформацію (лист № 24/02-18/1426 від 10.09.2024) про те, що рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою, рішення про затвердження технічної документації із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, та будь-які інші документи, що стали підставою державної реєстрації земельної ділянки за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 (копії державних актів на право власності на земельну ділянку, клопотання, заяви, тощо) у розпорядженні органу місцевого самоврядування відсутні.
Таким чином, встановлено ряд факторів, що свідчать про «дефектність» документів та проведення операцій з купівлі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » земельних ділянок, а саме:
-відсутність оплати ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » за договорами купівлі-продажу № 521 від 27.12.2005 та № 271 від 17.06.2005 року;
-відсутність реєстрації в книзі записів державної реєстрації актів на право власності на земельну ділянку Сколівського району Львівської області державних актів на право власності на земельні ділянки юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;
-відсутність рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та рішення про затвердження технічної документації із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки.
Враховуючи вищенаведене, встановлено відсутність господарських операцій з придбання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » земельних ділянок за договорами купівлі продажу № 521 від 27.12.2005 та № 271 від 17.06.2005.
Встановлено, що орієнтовна ринкова вартість земельної ділянки кадастровий номер 4624584300:03:000:0255 площею 5,789 га - 6 715 240 грн, а земельної ділянки кадастровий номер 4624584300:03:000:0001 площею 12,453 га становить 14 445 480 грн (Згідно звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки, що знаходять поруч з досліджуваними ділянками).
Згідно зі ст. 125 та ст. 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також права постійного користування та оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до п.п. 13 п. 1 ст. 14 Податкового кодексу України безоплатно надані товари, роботи, послуги: це товари, що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладання навіть таких договорів; це роботи (послуги), що виконуються чи надаються без висування вимоги щодо компенсації їх вартості; та товари, що передані юридичній або фізичній особі на відповідальне зберігання і використані нею.
При цьому під товарами розуміють матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення (пп. 14.1.244 Податкового кодексу).
Згідно з нормами п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст.134 Податкового кодексу України при визначенні об'єкта оподаткування з податку на прибуток підприємств враховується фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток) зазначений у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Відповідно до п. 1 ст.137 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VІ (із змінами і доповненнями) податок на прибуток підприємств нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 цього Кодексу, від бази оподаткування, визначеної згідно зі статтею 135 цього Кодексу.
Згідно п. 1 ст. 135 Податкового кодексу України базою оподаткування є грошове вираження об'єкту оподаткування, визначеного згідно із статтею 134 цього Кодексу з урахуванням положень цього Кодексу.
Пунктом 5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999р. №290, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_10 від 14.12.1999 за № 860/4153 (далі - П(С)БО 15), дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.
Відповідно до п. 21 НП(С)БО 15, дохід відображається в бухгалтерському обліку в сумі справедливої вартості активів, що отримані або підлягають отриманню. При цьому Податковий кодекс України дає визначення, що таке звичайна ціна у п. п. 71 п. 1 ст. 14: це ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.
Підпункт 219 п. 1 ст. 14 ПКУ дає визначення ринковій ціні: це ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі й обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють вірогідною інформацією про такі товари (роботи й послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних або однорідних товарів чи послуг у порівняних економічних (комерційних) умовах.
Відповідно до положень ст. 1, ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі - Закон №996) та п.п.2.1, п.п.2.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 (із змінами та доповненнями, далі - Положення № 88), господарська операція як певна дія або подія в основі якої має бути дійсний рух певного активу.
При перенесенні інформації з неправомірно складеного первинного документа до облікових регістрів порушуються вимоги норми частини п'ятої ст.9 Закону № 996, п.1.2 Положення №88, абзацу другого розділу І «Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій», затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 № 291.
Відповідно до абзацу 11 ст.1 Закону № 996 первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону № 996 підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
Відповідно до абзацу 2 пункту 2.1 Положення № 88 господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.
Відповідно до п.2.15 та п.2. Положення № 88 забороняється приймати до виконання первинні документи на операції що суперечать законодавчим та нормативним актам.
Враховуючи, що юридична сила документа - це властивість, надана документу правовими нормами, яка засвідчується складом та розташуванням його реквізитів, низки його зовнішніх ознак часових і територіальних меж та об'єктів його дії, то юридична дефектність документів за змістом п.44.1 ст. 44 Податкового кодексу не дозволяє відображати такий документ в податковому обліку.
Аналіз вказаних норм свідчить про те, що будь-які документи (у тому числі договори, накладні, податкові накладні, рахунки, платіжні доручення тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичне здійснення господарської операції відсутнє, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені законодавством.
Визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків. Зміст господарської операції може встановлюватися з урахуванням змісту цивільно-правових чи господарсько-правових зобов'язань сторін, але не вичерпується останнім. Господарська операція може мати місце навіть за відсутності цивільно-правових чи господарсько-правових відносин між платниками податків.
Із наведеного можна зробити висновок про те, що господарські операції (поставка, продаж, фінансова допомога, інвестиція тощо) є самостійним поняттям, відмінним від правочинів або господарських зобов'язань. Наслідки в податковому обліку створюють лише реально вчинені господарські операції, тобто ті, що пов'язані з рухом активів, зміною зобов'язань чи власного капіталу платника податків.
Відображенню у податковій звітності підлягає лише та господарська операція, яка фактично відбулась, а не та, зміст якої лише відображений на первинних документах, відповідно тоді така господарська операція, яка фактично відбулась і створює відповідні податкові наслідки для платника шляхом формування ним складу податкового кредиту та витрат інших підприємств. Тому господарська операція, яка фактично не відбулась є безтоварною оскільки не спрямована на реальне настання правових наслідків, а спрямована лише на формування платниками сум податкового зобов'язання у зв'язку із відображенням її змісту у первинних документах.
Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.
Отже, для підтвердження даних податкового обліку мають братися лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.
Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.
В статті 2 Закону №996 зазначено, що сфера дії Закону №996 поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності, які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством.
Крім цього, слід зазначити, що, згідно з п. 44.1. ст. 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Підпунктом 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що господарська діяльність - це діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Відповідно ст. 1 Закону № 996:
- господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства (абзац п'ятий);
- активи - ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до отримання економічних вигод у майбутньому (абзац другий);
- доходи - збільшення економічних вигод у вигляді збільшення активів або зменшення зобов'язань, яке призводить до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власників) (абзац шістнадцятий).
Статтею 4 Закону № 996 визначено, що бухгалтерський облік та фінансова звітність ґрунтуються, зокрема на таких принципах:
- повне висвітлення - фінансова звітність повинна містити всю інформацію про фактичні та потенційні наслідки господарських операцій та подій, здатних вплинути на рішення, що приймаються на її основі (абзац другий);
- превалювання сутності над формою - операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми (абзац сьомий).
Також аналогічні норми містить Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.02.2013 за №336/22868, (далі - П(С)БО 1), яким визначаються мета, склад і принципи підготовки фінансової звітності та вимоги до визнання і розкриття її елементів.
Відповідно до п.3 розділу III П(С)БО 1 фінансова звітність повинна бути достовірною (правдивою).
Пунктом 7 П(С)БО 15 «Дохід», доходи класифікуються в бухгалтерському обліку за такими групами: -дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг); - інші операційні доходи; - фінансові доходи; - інші доходи.
Таким чином, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ймовірно занижено фінансовий результат до оподаткування за 2021 рік внаслідок не відображення в податковому обліку доходу у вигляді безоплатно отриманої земельної ділянки кадастровий номер 4624584300:03:000:0001 площею 12,453 га, та безоплатно отриманої земельної ділянки кадастровий номер 4624584300:03:000:0255 площею 5,789 га, що призвело до заниження податку на прибуток (18%) за вказаний період в сумі 3 808 929,6 грн.
Вказане підтверджується висновком аналітичного дослідження окремих питань фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яким встановлено, що в порушення п.п.13 п.1 ст.14, п.п. 134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. N?2755-VI (із змінами і доповненнями), п.3 розділу ІІІ П(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», п.5, п.7 П(С)БО 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 N?290, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_10 від 14.12.1999 за N? 860/4153, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ймовірно занижено фінансовий результат до оподаткування за 2021 рік внаслідок не відображення в податковому обліку доходу у вигляді безоплатно отриманої земельної ділянки кадастровий номер 4624584300:03:000:0001 площею 12,453 га, та безоплатно отриманої земельної ділянки кадастровий номер 4624584300:03:000:0255 площею 5,789 га, орієнтовною загальною вартістю 21 160 720 грн, що призвело до заниження податку на прибуток (18%) за вказаний період в сумі 3 808 929,6 грн.
За таких обставин, в діях службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.
Крім того, в ході досудового розслідування встановлені факти можливого незаконного заволодіння земельними ділянками на території Славської селищної ради службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).
Так, з метою протиправного заволодіння земельними ділянками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та за попередньою змовою з службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_7 , розробили механізм заволодіння землею.
Службові особи ІНФОРМАЦІЯ_7 своїм рішенням безоплатно передавали у власність громадян (фізичних осіб) земельні ділянки на території Славської селищної ради. Отримавши у власність земельні ділянки, фізичні особи надавали довіреності на право користування банківськими рахунками одній особі (представнику ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 )), та в подальшому, в той же день, укладали договір-продажу земельних ділянок на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 ».
В свою чергу, на думку органу досудового розслідування, грошові кошти, перераховані на користь фізичних осіб, як плату за земельну ділянку, знімались представником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), на підставі раніше отриманих довіреностей.
За таких обставин, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) безпідставно набували у власність земельні ділянки за значно заниженою ціною.
Таким чином, в діях службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_5 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
У зв'язку з викладеним, виникла необхідність в отриманні доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до інформації про рух рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).
Встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в АБ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » було відкрито рахунок НОМЕР_5 (валюта 980), в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » - рахунок НОМЕР_6 , в КМФ ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - рахунок НОМЕР_2 .
Крім того встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » були відкриті наступні рахунки:
- НОМЕР_7 (валюта 980)
- НОМЕР_7 (валюта 840)
- НОМЕР_7 (валюта 978)
Крім того встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) АТ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » були відкриті наступні рахунки:
- НОМЕР_8 (валюта 980)
- НОМЕР_8 (валюта 840)
- НОМЕР_8 (валюта 978)
Крім того встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » були відкриті наступні рахунки:
- НОМЕР_9 (валюта 980)
- НОМЕР_9 (валюта 840)
- НОМЕР_9 (валюта 978)
У зв'язку з викладеним, виникла необхідність в отриманні доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, та які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме до інформації щодо руху коштів по рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) з моменту відкриття до дати виконання ухвали слідчого судді.
Детектив ОСОБА_3 у судове засідання не прибув, але до суду надійшло клопотання стосовно розгляду клопотання за його відсутності, вказавши що клопотання підтримує та просить задовольнити.
Розгляд клопотання проводиться за відсутності володільця документів на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно вимог ч.1 та 2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У відповідності з вимогами ч. 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, що становить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що отримані документи та інформація, може бути використана під час досудового розслідування кримінального провадження за Головним підрозділом детективів Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №72024001530000030 від 06.12.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212, ч. 2 ст. 364 KK України, як докази у вказаному кримінальному провадженні.
Отже, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись вимогами ст. ст.132, 159 - 164 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Надати слідчим у кримінальному провадженні № 72024001530000030 від 06.12.2024 - детективам (старшим детективам) Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів (в електронному та/або паперовому вигляді) з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме до:
-інформації про рух коштів з моменту відкриття до дати виконання ухвали слідчого судді за банківськими рахунками НОМЕР_9 (валюта 980), НОМЕР_9 (валюта 840), НОМЕР_9 (валюта 978), відкритими « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Строк дії ухвали не може перевищувати 2 (двох) місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
12 вересня 2025 року