Справа № 632/1687/25
провадження №3/632/648/25
25 вересня 2025 року місто Златопіль
Суддя Златопільського міськрайонного суду Харківської області Васянович Г.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділення поліції № 1 Лозівського РВП ГУНП в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, який раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
09 вересня 2025 року близько 18 години 30 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи поблизу будинку № 13 на вулиці Свободи у селі Михайлівка Лозівського району Харківської області, здійснював керування транспортним засобом - автомобілем марки «ВАЗ-21013», реєстраційний номер НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння - звужені зіниці, які не реагують на світло, неприродна блідість.
Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку у закладі охорони здоров'я, відмовився.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5. розділу 2 Правил дорожнього руху.
Під час судового розгляду ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, не визнав, та пояснив, що він дійсно 09 вересня 2025 року близько 18 години 30 хв. перебував поблизу будинку № 13, що розташований на вулиці Свободи у селі Михайлівка Лозівського району Харківської області, де здійснював керування автомобілем марки «ВАЗ-21013», реєстраційний номер НОМЕР_1 , та був зупинений поліцейськими, у зв'язку із тим, що на його автомобілі було відсутнє дзеркало заднього виду.
У стані наркотичного сп'яніння він не перебував, оскільки взагалі не вживає а ні алкогольні напої, а ні наркотичні засоби.
Водночас ОСОБА_1 пояснив, що спочатку, він на вимогу поліцейського не відмовлявся від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння. Погодився пройти огляд у закладі охорони здоров'я на що поліцейський повідомив йому, що такий огляд буде проведений у лікарні міста Балаклія Харківської області. До закладу охорони здоров'я у місті Балаклія він проїхати відмовився у зв'язку із тим, що у нього були інші справи.
Також ОСОБА_1 заявив, що він не погоджується із тим, що ознаки наркотичного сп'яніння встановлював поліцейський, оскільки він не має медичної освіти.
До того ж у ситуації, що склалася поліцейські не роз'яснили йому наслідки відмови від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння, зокрема те, що відносно нього може бути застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.
Відповідно до вимог ст. 245, 280 КУпАП одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
При розгляді справи необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи.
Положення ст. 9 КУпАП передбачають, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно із ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, іншими документами, тощо.
Незважаючи на невизнання вини, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння, за обставин, викладених у цій постанові, підтверджується сукупністю наступних, досліджених судом доказів:
- протоколом про адміністративне правопорушення від 09 вересня 2025 року, який складений за ч. 1 ст. 130 КУпАП, із сукупності даних якого вбачається, що у цей день о 18 годині 30 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи поблизу будинку № 13, що розташований на вулиці Свободи у селі Михайлівка Лозівського району Харківської області, здійснював керування транспортним засобом - автомобілем марки «ВАЗ-21013», реєстраційний номер НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння: звужені зіниці, які не реагують на світло, неприродна блідість.
Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку у найближчому закладі охорони здоров'я, відмовився.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5. розділу 2 Правил дорожнього руху;
- відеозаписами з нагрудної камери (відеореєстратора) поліцейського, якими підтверджено, те що 09 вересня 2025 року о 18 годині 28-29 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи поблизу будинку № 13 на вулиці Свободи у селі Михайлівка Лозівського району Харківської області, здійснював керування транспортним засобом - автомобілем марки «ВАЗ-21013», реєстраційний номер НОМЕР_1 , та був зупинений поліцейськими у зв'язку із тим, що транспортний засіб під його керуванням мав технічну несправність - на автомобілі було відсутнє дзеркало заднього виду.
Поліцейськими на підставі наданих документів була встановлена особа водія, яким виявися ОСОБА_1 .
У зв'язку із тим, що одразу після зупинки транспортного засобу поліцейський встановив у водія ОСОБА_1 такі ознаки наркотичного сп'яніння як: звужені зіниці, які не реагують на світло та неприродна блідість, йому було запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння, у найближчому закладі охорони здоров'я - КНП «Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування».
У свою чергу водій ОСОБА_1 на вимогу поліцейського відмовився від огляду на стан наркотичного сп'яніння у закладі охорони здоров'я, якому надано право на проведення огляду особи на стан наркотичного сп'яніння - КНП «Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування».
У зв'язку із цим ОСОБА_1 був проінформований про наслідки такої відмови, а також про те, що відносно нього буде складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП, що й було зроблено поліцейським.
Крім того, із досліджених під час судового розгляду відеозаписів вбачається, що жодних зауважень щодо процедури складання протоколу про адміністративне правопорушення та його змісту, ОСОБА_1 не мав;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції відповідно до якого ОСОБА_1 маючи ознаки наркотичного сп'яніння: звужені зіниці, які не реагують на світло, неприродна блідість, від проходження огляду у КНП «Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування», відмовився.
Проаналізувавши відеозаписи з нагрудної камери поліцейського, враховуючи категоричні заяви ОСОБА_1 на вимогу поліцейського пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння у найближчому закладі охорони здоров'я, про небажання проходити такий вид огляду, суд доходить висновку, що такі дії ОСОБА_1 поліцейським обґрунтовано розцінені як ухилення водія від виконання своїх обов'язків, зокрема вимог пункту 2.5. Правил дорожнього руху.
Водночас, суд зазначає, що жодних об'єктивних перешкод для проходження такого огляду у ОСОБА_1 не було.
Суд звертає увагу, що згідно із пунктом 2.5. Правил дорожнього рух, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Водій зобов'язаний виконувати обов'язки, визначені Законом України «Про дорожній рух» і Правилами дорожнього руху, зокрема передбачений вказаним законом обов'язок виконувати розпорядження поліцейського, яке він дає на підставі цих Правил чи інших нормативних актів.
Одним із таких розпоряджень поліцейського, є вимога пройти саме медичний огляд з метою встановлення стану сп'яніння (п. 38 постанови Великої Палати Верховного Суду від 09 вересня 2021 року у справі №11-21сап21 (реєстраційний номер рішення 101473367)).
В рішенні по справі «О' Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди.
Разом із тим, єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлений Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 року.
Пункт 1.3. розділу 1 Правил дорожнього руху, передбачає, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.
У пункті 1.9. розділу 1 Правил дорожнього руху визначено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Так, пункт 2.5. розділу 2 Правил дорожнього руху зобов'язує водія на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Тобто, об'єктивною стороною правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП є керування транспортним засобом у стані сп'яніння (алкогольного чи наркотичного) або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також відмова осіб від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Отже, при наявності у особи яка керувала транспортним засобом ознак алкогольного/наркотичного сп'яніння, як і відмова такої особи від проходження медичного огляду на стан сп'яніння є підставою для притягнення її до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП.
Пунктом 2 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція), передбачено, що огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
За змістом ст. 266 КУпАП, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» від 17 грудня 2008 року № 1103 (далі - Порядок), зазначеної Інструкції - вимога з боку поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України пройти огляд, зокрема, на стан наркотичного сп'яніння, може мати місце лише у випадку, коли є підстави вважити, що водій перебуває у стані наркотичного сп'яніння, ознаки якого перелічені у п. 4 Інструкції.
Ознаками наркотичного сп'яніння є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Із сукупності наведених вище доказів вбачається, що поліцейським було встановлено, що ОСОБА_1 будучи особою, яка здійснювала керування транспортним засобом, мав такі ознаки наркотичного сп'яніння як звужені зіниці, які не реагують на світло та неприродна блідість.
За таких обставин у поліцейського (поліцейських) було достатньо підстав вважати, що ОСОБА_1 перебуває у стані наркотичного сп'яніння, що давало йому (їм) право вимагати від нього як особи, яка керувала транспортним засобом, пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння, що у свою чергу породжувало відповідний обов'язок для водія ОСОБА_1 , що передбачено пунктом 2.5. розділу 2 Правил дорожнього руху.
Згідно із положеннями ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані наркотичного сп'яніння, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан наркотичного сп'яніння.
Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, на стан наркотичного сп'яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, на проведення огляду на стан наркотичного сп'яніння, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан наркотичного сп'яніння, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан наркотичного сп'яніння проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 2 Порядку огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають, окрім іншого, у стані наркотичного сп'яніння, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС, які на даний час визначені наведеною вище Інструкцією.
Згідно із пунктами 3, 8 Порядку огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів (законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність); лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Разом із цим п. 12 Розділу ІІ Інструкції передбачено, що у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, про які зазначено вище, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду на стан сп'яніння водіїв, затверджується Міністерством охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Огляд водія транспортного засобу на стан сп'яніння в закладах охорони здоров'я проводиться у присутності поліцейського в будь-який час доби із застосуванням спеціальних технічних засобів лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне вдосконалення за відповідною програмою згідно із законодавством.
Метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп'яніння в обстежуваної особи (пункти 1-3 розділу ІІІ Інструкції).
У пункті 6 розділу ІІІ Інструкції визначено, що проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов'язкове.
Разом із цим пунктом 6 розділу Х Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07 листопада 2015 року № 1395, передбачено, що у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису (а в разі неможливості застосування таких засобів у присутності двох свідків) складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Дослідивши наведені вище докази у їх сукупності, враховуючи те, що поліцейським ОСОБА_1 неодноразово пропонувалось пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння, а також те, що вимоги поліцейського про необхідність проходження такого огляду в закладі охорони здоров'я в супроводі працівників поліції були чіткими і зрозумілими для сприйняття, у зв'язку з чим у ОСОБА_1 не було жодних об'єктивних підстав для не проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння, заяви останнього про небажання проходити такий вид огляду, суд розцінює дії ОСОБА_1 як відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Таким чином, суд зазначає, що обґрунтовані та визначені законом підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП, настали в момент його фактичної відмови від проходження відповідно до встановленого законом порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення та довідкою інспектора СРПП ВП № 1 Лозівського РВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 має посвідчення водія НОМЕР_2 , та має право на керування транспортними засобами за категоріями «В1», «В».
Оцінивши наявні у матеріалах справи докази у їх сукупності та всі встановлені обставини, що мають значення для вирішення справи, суд доходить висновку, що ОСОБА_1 , керуючи за наведених вище обставин місця і часу транспортним засобом - автомобілем марки «ВАЗ-21013», реєстраційний номер НОМЕР_1 , факт чого беззаперечно доведений наведеними вище доказами, у тому числі тими, що носять об'єктивний характер, зокрема відеозаписом, маючи ознаки наркотичного сп'яніння - звужені зіниці, які не реагують на світло, неприродна блідість, від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку у закладі охорони здоров'я, відмовився, тобто порушив п. 2.5. розділу 2 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Щодо заяв ОСОБА_1 про те, що він не відмовлявся від огляду на стан наркотичного сп'яніння, бажаючи пройти такий огляд у закладі охорони здоров'я, що розташований у місті Златопіль Лозівського району Харківської області, то суд визнає їх не спроможними, оскільки цей заклад охорони здоров'я виключений з переліку закладів, які проводять обстеження (огляд) водіїв транспортних засобів на стан алкогольного та наркотичного сп'яніння, що було йому роз'яснено поліцейським.
Водночас ОСОБА_1 було повідомлено, що найближчим закладом охорони здоров'я, якому надано право на проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції є КНП «Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування».
Таким чином, суд, враховуючи наведені вище положення КУпАП, Порядку та Інструкції, те, що направлення водія транспортного засобу до закладу охорони здоров'я для проведення огляду на стан наркотичного сп'яніння та забезпечення такого огляду відноситься до повноважень поліцейського, враховуючи ту обставин, що у даному конкретному випадку поліцейський роз'яснив ОСОБА_1 , що КНП Златопільська лікарня «Промінь» не має права на проведення таких оглядів, та визначив конкретний заклад охорони здоров'я у якому останній, як водій повинен був пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння, доходить висновку про незаконність заяв ОСОБА_1 , а також про те, що останній, будучи водієм, який мав ознаки наркотичного сп'яніння, не погодившись пройти огляд у КНП «Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування», фактично відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Щодо заяв ОСОБА_1 про те, що встановлені у нього ознаки наркотичного сп'яніння є нічим іншим як суб'єктивною думкою поліцейського, то суд також визнає їх неспроможними, оскільки відповідно до положень ст. 266 КУпАП, п. 2 Порядку, п. 2, п. 4 розділу І, п. 12 розділу ІІ Інструкції, встановлення ознак наркотичного сп'яніння у водія транспортного засобу відноситься до повноважень поліцейського, тоді як метою огляду водія транспортного засобу на стан сп'яніння в закладах охорони здоров'я є встановлення наявності чи відсутності стану сп'яніння в обстежуваної особи (пункт ІІІ Розділу ІІІ Інструкції).
Щодо доводів ОСОБА_1 про те, що він відмовився від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння, оскільки у такому стані не перебував та не усвідомлював наслідки такої відмови, у тому числі й тому, що вони не були роз'яснені йому поліцейськими, то суд також вважає їх неспроможними з огляду на таке.
По-перше: ці заяви ОСОБА_1 носять виключно суб'єктивний характер.
По-друге: дії поліцейських є правомірними, оскільки вони відповідають вимогам, що передбачені наведеними вище нормативними актами, та були вчиненні виключно з підстав відмови виконання водієм ОСОБА_1 обов'язку, який покладений на останнього п. 2.5. розділу 2 Правил дорожнього руху.
По-третє: процедура огляду водія на стан наркотичного сп'яніння, а також дії поліцейських по оформленню матеріалів про адміністративне правопорушення у разі відмови водія від проходження такого огляду регламентована законодавчими та підзаконними нормативними актами, які у тому числі передбачають обов'язок водія пройти такий огляд та не передбачають відмови водія від проходження такого огляду через його суб'єктивну оцінку подій та дій поліцейських.
По-четверте: ОСОБА_1 отримав посвідчення водія 30 листопада 2007 року, тобто на день події мав більше чотирнадцяти років водійського стажу, відповідно до п. 1.3 Правил дорожнього руху він зобов'язаний знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а тому не міг не усвідомлювати наслідків відмови від проходження огляду на стан сп'яніння, більш того, як вбачається із відеозаписів події, поліцейський неодноразово роз'яснював ОСОБА_1 , що у разі його відмови від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння, відносно нього буде складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП, який буде направлений до суду.
Разом із цим суд звертає увагу на те, що факт відмови водія від проходження огляду на стан сп'яніння за своїм правовим змістом є правопорушенням, а не процесуальною дією, яка дозволяє виявити волевиявлення особи, яка підозрюється у керуванні транспортним засобом у стані сп'яніння щодо її бажання проходити огляд на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку.
Дослідивши і оцінивши зібрані у справі докази, які є достовірними, оскільки відповідають фактичним обставинам справи, узгоджуються між собою, взаємно доповнюють один одного, зібрані з дотриманням порядку, встановленим КУпАП, суд доходить висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
На підставі викладеного, керуючись ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 гривень 60 коп.
Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду через Златопільський міськрайонний суд Харківської області.
Постанова дійсна для пред'явлення до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя:Г. М. Васянович