Постанова від 24.09.2025 по справі 127/24815/25

Справа № 127/24815/25

Провадження № 3/127/5294/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2025 року місто Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ПП « ОСОБА_2 », порушила порядок ведення податкового обліку, а саме занижено суму податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 897 992 грн., чим порушила п. 44.1, 44.2 ст. 44, пп 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, пп. 140.5.11 п. 140.5, ст. 140 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, п. 20 ПСБО 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 27/4248.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про час, день та місце розгляду справи повідомлялась завчасно судовою повісткою за єдиною відомою суду адресою проживання. Відповідно до рекомендованого повідомлення, яке повернулось на адресу суду із відміткою, що адресат відсутній за вказаною адресою - судова повістка вважається врученою в день проставлення у поштовому повідомленні відповідної відмітки, відповідно до постанови Верховного Суду від 21.12.2022 у справі № 757/15603/19.

Крім того, інформація щодо розгляду справ про притягнення до адміністративної відповідальності доступна для ознайомлення усім заінтересованим особам і може бути безперешкодно отримана особою, яка притягається до адміністративної відповідальності за її власним бажанням на офіційному веб-сайті суду.

Відтак, не проявлення належної заінтересованості у результатах розгляду справи протягом тривалого строку, не звернення до суду за інформацією щодо стану розгляду справи не може вважатись порушенням права на справедливий розгляд справи.

Враховуючи викладене, а також позицію Верховного Суду, де зазначено, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду є обов'язком не тільки для держави, а й для осіб, які беруть участь у справі, з урахуванням того, що ОСОБА_1 була обізнана про складання відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення, клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .

Суд, дослідивши матеріали справи, що надійшли до суду приходить до наступного висновку.

Так, відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

З протоколу про адміністративне правопорушення № 860 від 24.07.2025 слідує, що ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ПП « ОСОБА_2 », порушила порядок ведення податкового обліку, а саме занижено суму податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 897 992 грн., чим порушила п. 44.1, 44.2 ст. 44, пп 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, пп. 140.5.11 п. 140.5, ст. 140 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, п. 20 ПСБО 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 27/4248.

Вказані обставини, крім вищевказаного протоколу № 860 від 24.07.2025, підтверджуються актом документальної планової виїзної перевірки ПП « ОСОБА_3 » № 21209/02-32-07-01/36199182 від 24.07.2025 відповідно до якого ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ПП « ОСОБА_2 », порушила п. 44.1, 44.2 ст. 44, пп 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, пп. 140.5.11 п. 140.5, ст. 140 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, п. 20 ПСБО 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 27/4248, в результаті чого занижено податок на прибуток, у періоді, що перевірявся на загальну суму 897 992 грн., в тому числі: за 3 кв. 2024 (звітний період - три квартали 2024) на суму 7 737 грн., за 4 кв. 2024 (звітний період -2024 рік) на суму 710 255 грн., за 1 кв. 2025 на суму 180 000 грн.

З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 охоплюються складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень правопорушником.

При вирішенні питання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд враховує всі обставини справи, а тому приходить до переконання, що з метою попередження вчинення нею аналогічних правопорушень у майбутньому до ОСОБА_1 , слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 40-1, 163-1, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення до виконання 3 місяці.

Суддя: