Постанова від 25.09.2025 по справі 346/4402/25

Справа № 346/4402/25

Провадження № 3/346/1591/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2025 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області, в складі :

головуючої судді Третьякової І.В.,

за участю секретаря: Дутчак Х.В.,

прокурора Василецької І.І.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Коломия матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с.Слобода Коломийського району Івано-Франківської області, одруженої, до 02.03.2023 року працюючої на посаді провідного спеціаліста відділу призначення державних допомог та компенсацій управління соціальної політики Коломийської міської ради, на даний час працюючої продавцем в магазині ПП ОСОБА_2 , зареєстрованої та проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією у відповідності до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 цього Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2024 року, не подала щорічну декларацію (після звільнення) особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а фактично подала дану декларацію 04.04.2024, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні особа, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину визнала повністю. Пояснила, що дійсно працювала на посаді провідного спеціаліста відділу призначення державних допомог та компенсацій управління соціальної політики Коломийської міської ради, її знайомили з положеннями антикорупційного законодавства і вона була обізнана про необхідність подачі щорічної декларації особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування. В березні 2023 року вона звільнилася з посади та подала відповідну декларацію при звільненні. Однак щорічну декларацію (після звільнення) особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2023 рік не подала вчасно, до 01.04.2024 року, оскільки їй про це ніхто не сказав, а подала таку декларацію тільки 04.04.2024 року після нагадування з місця роботи.

Прокурор зазначила, що обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 знайшли своє підтвердження під час розгляду справи, в її діях наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Просила визнати ОСОБА_1 винною та призначити стягнення в межах санкції зазначеної в частині 1 ст.. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи суд приходить до таких висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1 ст. 9 КУпАП).

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу(ч. 2 ст. 251 КУпАП).

Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, окрім визнання нею вини, повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.

Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною в ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно/правову відповідальність.

Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" і "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" і "г" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до розпорядження міського голови №1299-к від 31.12.2021 «Про переведення Любові Федів» ОСОБА_1 з 04.01.2022 року переведено на посаду провідного спеціаліста відділу призначення державних допомог та компенсацій управління соціальної політики Коломийської міської ради.

Отже, відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як на посадову особу органів місцевого самоврядування.

Відповідно до розпорядження міського голови №138к від 21.02.2023 «Про звільнення ОСОБА_3 » ОСОБА_1 звільнено з посади провідного спеціаліста відділу призначення державних допомог та компенсацій управління соціальної політики Коломийської міської ради з 02.03.2023 року.

Отже, ОСОБА_1 , як суб'єкт, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», після звільнення мала обов'язок наступного року після припинення діяльності подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, тобто за 2023 рік в строк до 01.04.2024 року.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала електронну декларацію «Після звільнення» за 2023 рік 04.04.2024р.

Отже суд приходить до висновку, що в судовому засіданні встановлено наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст..172-6 КУпАП, що полягає у несвоєчасному подані без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, яке є правопорушенням пов'язаним з корупцією, особу порушника, притягнення до адміністративної відповідальності вперше, сімейний та майновий стан, ступінь вини, обставини, що пом'якшують відповідальність та обтяжують відповідальність і вважає, що стягнення має бути накладено у виді штрафу в мінімальному розмірі, встановленому санкцією частини 1 ст.. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку було накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір якого встановлено законом. Відповідно до ст. 4 ч.2 п. 5 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 283, 284, 285, 287 КУпАП, суд-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят ) гривень 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанову суду у триденний строк з дня набрання нею законної сили направити Коломийський міській раді для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: Третьякова І. В.