Справа № 127/30137/25
Провадження № 3/127/6372/25
24 вересня 2025 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ан О.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП,
До суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення передбачене ст. 185 КУпАП. Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 19.09.2025 о 18 год 52 хв. по вул. Миколи Оводова, 51 в м. Вінниця гр. ОСОБА_1 на законну вимогу працівника поліції при виконанні службових обов'язків припинити адміністративне правопорушення, а саме висловлювався нецензурною лайкою в громадському місці, та чіплявся до громадян, вчинив бійку.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Проте, протокол про адміністративне правопорушення вказаним вимогам закону не відповідає з огляду на таке.
Диспозицією статті 185 КУпАП передбачено відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Під злісною непокою слід вважати ігнорування/невиконання неодноразових, наполегливих і повторних розпоряджень. Чи здійснена в зухвалій формі, що виражає відверту неповагу до поліцейських, військовослужбовців тощо, які діють згідно службових повноважень.
Проте з описаного складу адміністративного правопорушення, що міститься у протоколі про адміністративну відповідальність це не випливає.
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення диспозиції ст. 185 КУпАП унеможливлює прийняття у справі законного та обґрунтованого судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 за ст. 185 КУпАП направити до відділу адміністративної практики УПП у Вінницькій області для доопрацювання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 184, 256, 268, 277, 283, 284 КУпАП, суд
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення передбаченого ст. 185 КУпАП повернути до відділу адміністративної практики УПП у Вінницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: