Справа № 515/1470/25
Провадження № 1-в/515/1840/25
Татарбунарський районний суд Одеської області
25 вересня 2025 року м. Татарбунари
Татарбунарський районний суд Одеської області у складі:
головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника відділу превенції Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області - ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши у судовому засіданні матеріали подання начальника відділення поліції №2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області про продовження адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Вишневе Татарбунарського району Одеської області, громадянина України, не працюючого, не одруженого, маючого на утриманні трьох неповнолітніх дітей, раніше неодноразово засудженого, останній раз 19 серпня 2017 року Татарбунарським районним судом Одеської області за ч. 3 ст. 185 та ч. 2 ст. 289 КК України, з урахуванням ст. 71 КК України до п'яти років та шести місяців позбавлення волі, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
22 вересня 2025 року Начальник відділення поліції №2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області (далі - ВП №2 Білгород-Дністровський РВП ГУНП в Одеській області) ОСОБА_5 звернувся до Татарбунарського районного суду Одеської області з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 строком на 6 (шість) місяців.
Подання мотивує ти, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі 08 грудня 2023 року на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду та безпеки дорожнього руху. Протягом року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 126, ч.1 ст.173-2 та чотири рази за ч. 2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Після притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 неодноразово був попереджений про припинення порушень у сфері безпеки дорожнього руху, порушення встановлених судом правил та обмежень адміністративного нагляду щодо нього, але висновків для себе не зробив та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень: постановою Саратського районного суду Одеської області від 09.06.2025 року за ч.5 ст.126 КУпАП, постановою Татарбунарського районного суду Одеської області від 21.09.2025 року за вчинення домашнього насильства згідно з ч.1 ст.173-2 КУпАП, та за порушення встановленого відносно нього адміністративного нагляду згідно з ч.2 ст.187 КУпАП за результатами розгляду протоколів про адміністративне правопорушення серії ВАД №172102, серії ВАД №756410, серії ВАД №756411, серії ВАД № 756412.
Представник відділу превенції Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області - поліцейський офіцер громади ОСОБА_3 у судовому засіданні подання підтримав та просив його задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечував проти задоволення подання щодо продовження відносно нього адміністративного нагляду, оскільки вважає, що вказана обставина може стати йому на заваді при спробі працевлаштуватися.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника відділення поліції та пояснення засудженого, суд вважає можливим задовольнити подання про продовження адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_4 .
Відповідно до ст.ст. 1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
За змістом ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах «ґ», «д» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з п. «а» ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення строку, на який він був встановлений, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Пунктом 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» роз'яснено, що судове рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлено лише за умови, коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився.
Згідно зі ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Після звільнення з місця позбавлення волі, ухвалою Татарбунарського районного суду Одеської області від 27 березня 2025 року ОСОБА_4 продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців.
Подання про продовження строку адміністративного нагляду подано 22 вересня 2025 року, тобто до закінчення строку можливості встановлення адміністративного нагляду.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 неодноразово порушував обмеження встановленого раніше відносно нього адміністративного нагляду, вчиняв адміністративні правопорушення, неодноразово попереджений щодо можливості продовження адміністративного нагляду, що дає підставу вважати, що він на шлях виправлення не став, залишається небезпечним для суспільства.
Вказане є підставою для продовження відносно нього адміністративного нагляду.
Керуючись ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,
Подання про продовження адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_4 - задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд відносно засудженого ОСОБА_4 терміном на 6 (шість) місяців та застосувати наступні обмеження:
1. Заборонити вихід з дому, де він проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з 22:00 до 06:00 години наступного дня.
2. Заборонити відвідувати бари, ресторани та інші місця, де реалізуються спиртні напої з метою їх вживання чи придбання.
3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі Білгород-Дністровського району Одеської області без письмового дозволу начальника відділення поліції №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області.
4. Зобов'язати з'являтися для реєстрації до відділення поліції №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області кожну суботу місяця (чотири рази на місяць) з 08:00 до 12:00 год.
Копію ухвали направити начальнику відділення поліції №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській, засудженому, прокурору для виконання і контролю.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом семи днів з моменту її оголошення.
Суддя