Справа № 947/35995/25
Провадження № 1-кс/947/14795/25
25.09.2025 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання детектива Підрозділу Територіального управління БЕБ в Одеській області ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 72025161000000038 від 22.05.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,
До Київського районного суду м. Одеси звернувся детектив Підрозділу Територіального управління БЕБ в Одеській області ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Встановлено, що підрозділом детективів Територіального управління БЕБ в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72025161000000038 від 22.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Підставою для реєстрації вказаного кримінального провадження став рапорт про виявлення кримінального правопорушення. Відповідно до отриманої інформації, на території Одеської області група осіб створила схему ухилення від сплати податків, під час здійснення імпорту та подальшої оптово-роздрібної реалізації квітів через мережу магазинів під торгівельними марками « ІНФОРМАЦІЯ_1 », « ІНФОРМАЦІЯ_2 », « ІНФОРМАЦІЯ_3 » «Flowers&decor», « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та інші.
Так, за результатами аналізу даних, отриманих з автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків (баз) даних встановлено фізичну особу-підприємця ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ), який з метою мінімізації сплати до бюджету податку з доходів фізичних осіб та податку на додану вартість, шляхом провадження діяльності щодо реалізації товарів, організував у 2023 році діяльність, пов'язану з оптовою та роздрібною торгівлею квітами, залучивши до такої діяльності свою дружину ОСОБА_5 (РНКОПП НОМЕР_2 ), громадян ОСОБА_6 (РНКОПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_4 ), ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_5 ), а також інших підконтрольних фізичних осіб, які зареєстровані в якості фізичних осіб-підприємців, а саме: ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_6 ), ОСОБА_10 , (РНОКПП НОМЕР_7 ), ОСОБА_11 (РНОКПП НОМЕР_8 ), ОСОБА_12 (РНОКПП НОМЕР_9 ), ОСОБА_13 (РНОКПП НОМЕР_10 ), ОСОБА_14 (РНОКПП НОМЕР_11 ), ОСОБА_15 (РНОКПП НОМЕР_12 ), ОСОБА_16 (РНОКПП НОМЕР_13 ), ОСОБА_17 (РНОКПП НОМЕР_14 ), ОСОБА_18 (РНОКПП НОМЕР_15 ), ОСОБА_19 (РНОКПП НОМЕР_16 ), ОСОБА_20 (РНОКПП НОМЕР_17 ), ОСОБА_21 (РНОКПП НОМЕР_18 ), ОСОБА_22 (РНОКПП НОМЕР_19 ), ОСОБА_23 (РНОКПП НОМЕР_20 ), ОСОБА_24 (РНОКПП НОМЕР_21 ), ОСОБА_25 (РНОКПП НОМЕР_22 ), ОСОБА_26 (РНОКПП НОМЕР_23 ), ОСОБА_27 (РНОКПП НОМЕР_24 ), ( ОСОБА_28 (РНОКПП НОМЕР_25 ), ОСОБА_29 (РНОКПП НОМЕР_26 ).
Крім того, в ході досудового розслідування проведено аналітичне дослідження, за результатами якого складено аналітичний продукт (висновок аналітика) від 18.09.2025 №77/23.13-02-15-25. Відповідно до висновків зазначеного дослідження, ФОП ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2023 по 31.07.2025 занижено єдиний податок 2 групи за 2023 рік в сумі 7 734 781,20 грн, занижено податок на доходи фізичних осіб за 2024 роки в сумі 18 877 692,90 грн., занижено військовий збір за 2024 рік в сумі 1 573 141,08 грн., ймовірно не зареєстровано платником ПДВ, та як наслідок не нараховано та не сплачено до державного бюджету України ПДВ у загальній сумі 22 722 354,97 грн в т. ч. за 2024 рік - 20 775 214,34 грн., за період з 01.01.2025 - 31.07.2025 року - 1 947 140,63 грн.
Під час досудового розслідування встановлено, що в банківській установі АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » МФО НОМЕР_27 протягом періоду, обставини якого з'ясовуються у вказаному кримінальному провадженні, було відкрито банківські рахунки, як фізичних осіб, так і фізичних осіб-підприємців ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (РНКОПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_6 (РНКОПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_4 ), ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_5 ), ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_6 ), ОСОБА_10 , (РНОКПП НОМЕР_7 ), ОСОБА_11 (РНОКПП НОМЕР_8 ), ОСОБА_12 (РНОКПП НОМЕР_9 ), ОСОБА_13 (РНОКПП НОМЕР_10 ), ОСОБА_14 (РНОКПП НОМЕР_11 ), ОСОБА_15 (РНОКПП НОМЕР_12 ), ОСОБА_16 (РНОКПП НОМЕР_13 ), ОСОБА_17 (РНОКПП НОМЕР_14 ), ОСОБА_18 (РНОКПП НОМЕР_15 ), ОСОБА_19 (РНОКПП НОМЕР_16 ), ОСОБА_20 (РНОКПП НОМЕР_17 ), ОСОБА_21 (РНОКПП НОМЕР_18 ), ОСОБА_22 (РНОКПП НОМЕР_19 ), ОСОБА_23 (РНОКПП НОМЕР_20 ), ОСОБА_24 (РНОКПП НОМЕР_21 ), ОСОБА_25 (РНОКПП НОМЕР_22 ), ОСОБА_26 (РНОКПП НОМЕР_23 ), ОСОБА_27 (РНОКПП НОМЕР_24 ), ( ОСОБА_28 (РНОКПП НОМЕР_25 ), ОСОБА_29 (РНОКПП НОМЕР_26 ), які використовувалися протиправній схемі, а також грошові кошти з яких знімалися з розрахункових рахунків у відділеннях АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
В ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » МФО НОМЕР_27 .
Відомості в зазначених вище документах можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлять наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
В судове засідання детектив не з'явився, разом з тим детективом до клопотання було долучено заяву, в якій він просив розгляд клопотання проводити за його відсутності.
Вказані документи знаходяться у володінні уповноважених осіб АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » МФО НОМЕР_27 та є можливість безповоротно їх змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації вважаю, що розгляд клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходиться ця інформація.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
Відповідно до приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи, що отримати зазначені у клопотанні документи без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів не можливо, оскільки вони містять інформацію важливу для кримінального провадження та для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках кримінального провадження, зокрема для підтвердження події кримінального правопорушення та можливої причетності до його вчинення конкретних осіб, слідчий суддя приходить до переконання, що шляхом надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів може бути виконане завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням, а потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи фізичних та юридичних осіб, про який йдеться в клопотанні.
На підставі вищевикладеного, враховуючи правове обґрунтування клопотання сторони обвинувачення, ту обставину, що документи мають значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування зазначеного кримінального провадження, самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність задоволення клопотання сторони обвинувачення.
Керуючись ст.ст. 159, 163-166 КПК України,
Клопотання детектива Підрозділу Територіального управління БЕБ в Одеській області ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати дозвіл групі прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 72025161000000038 від 22.05.2025, а саме: ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , детективам Підрозділу детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеській області ОСОБА_3 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , здійснити тимчасовий доступ до речей та документів які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » МФО НОМЕР_27 за період з 01.01.2023 по день проведення тимчасового доступу до речей та документів, стосовно фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (РНКОПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_6 (РНКОПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_4 ), ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_5 ), ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_6 ), ОСОБА_10 , (РНОКПП НОМЕР_7 ), ОСОБА_11 (РНОКПП НОМЕР_8 ), ОСОБА_12 (РНОКПП НОМЕР_9 ), ОСОБА_13 (РНОКПП НОМЕР_10 ), ОСОБА_14 (РНОКПП НОМЕР_11 ), ОСОБА_15 (РНОКПП НОМЕР_12 ), ОСОБА_16 (РНОКПП НОМЕР_13 ), ОСОБА_17 (РНОКПП НОМЕР_14 ), ОСОБА_18 (РНОКПП НОМЕР_15 ), ОСОБА_19 (РНОКПП НОМЕР_16 ), ОСОБА_20 (РНОКПП НОМЕР_17 ), ОСОБА_21 (РНОКПП НОМЕР_18 ), ОСОБА_22 (РНОКПП НОМЕР_19 ), ОСОБА_23 (РНОКПП НОМЕР_20 ), ОСОБА_24 (РНОКПП НОМЕР_21 ), ОСОБА_25 (РНОКПП НОМЕР_22 ), ОСОБА_26 (РНОКПП НОМЕР_23 ), ОСОБА_27 (РНОКПП НОМЕР_24 ), ( ОСОБА_28 (РНОКПП НОМЕР_25 ), ОСОБА_29 (РНОКПП НОМЕР_26 ), а саме до наступних відомостей з можливістю вилучення їх копій:
- роздруківок руху грошових коштів, відображених на паперовому та електронному носіях (у форматі .xlsx), з розшифровкою контрагентів (назва, (код ЄДРПОУ), призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунках на початок і кінець кожного дня за період з 01.01.2023 по день проведення тимчасового доступу до речей та документів;
- копій платіжних доручень на перерахування коштів (включаючи електронні платіжні доручення на паперових носіях), які надавалися при розпорядженні рахунками за період з 01.01.2023 по день проведення тимчасового доступу до речей та документів;
- копій банківських виписок про видачу готівки та чеків по рахункам за період з 01.01.2023 по день проведення тимчасового доступу до речей та документів;
- копій грошових чеків, заявок на отримання готівки, заявок на отримання чекових книжок, та інших документів, що підтверджують зняття грошових коштів з рахунків за період з 01.01.2023 по день проведення тимчасового доступу до речей та документів;
- матеріали фото, відео нагляду з банкоматів, терміналів самообслуговування, відділень на магнітному (електронному) носії інформації, а також на паперових носіях, які свідчать про отримання платіжних карток (payment card), чекових книжок та про зняття готівкових коштів з рахунків;
- копій заявок, заяв та інших документів на купівлю та конвертацію валюти (включаючи заявки зроблені за допомогою системи «Банк-Клієнт») за період з 01.01.2023 по день проведення тимчасового доступу до речей та документів;
- копії угод, договорів, контрактів, інвойсів та інших документів, пов'язаних з проведенням банківських операцій;
- копій юридичних справ, в тому числі, анкет, реєстраційних документів, наказів, копії паспортів службових осіб, довіреностей на ім'я осіб, які мають право відкриття і розпорядження рахунками;
- копій банківських карток зі зразками підписів та відбитками печаток;
- копій документації, яка свідчить про отримання від працівників банку електронної картки зі зразками підписів;
- копій листів, заяв та інших документів наданих для відкриття (закриття) рахунків, договору на розрахунково-касове обслуговування клієнта, із додатками;
- копій договорів з додатками на встановлення системи «Банк-Клієнт», актів виконаних робіт, а також технічної документації щодо проведення працівниками банку інсталяції вказаної системи, документів з даними про місце проведення вказаної інсталяції та документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи «Банк-Клієнт»;
- протоколів системи «Банк-Клієнт» в яких міститься дата та час з'єднання (включаючи години, хвилини та секунди з'єднання), електронне ім'я користувача, назва операції та ІР - адреса клієнта;
- копій відомостей щодо реєстрації клієнтів на сервері банку та на сервері багатоканального телефонного вузла ISP (Internet Service Provider) із зазначенням телефонних номерів та повних реквізитів Інтернет-провайдера;
- копій документів кредитної та депозитної справи з наявними договорами, додатками, додатковими угодами, заявами і дорученнями, анкетами, договорами застави та інших документах кредитної та депозитної справи, документах, підтверджуючі стан проведення розрахунків за цими угодами, а також інших документах, які мають значення речових доказів;
- інформацію та документи відносно клієнтів банку, яка була зібрана банківською установою при укладанні угод по наданню відповідних послуг (в тому числі відомості про банківських співробітників, які безпосередньо працювали (супроводжували) вказаних клієнтів, у тому числі наказів про призначення, посадових інструкцій, копій паспортів та кодів, інформації щодо місць мешкання та контактну інформацію);
- документи (інформацію) в електронному та паперовому вигляді про проведення внутрішнього та обов'язкового фінансового моніторингу, з додаванням підтверджуючих документів (договори, угоди, акти прийому-передачі та інші документи які подавались до банківської установи у якості підтвердження здійснення фінансових операцій що підлягають фінансовому моніторингу, а також протоколів засідань виконавчого органу банку з питань фінансового моніторингу, висновків тощо);
- інформацію та підтверджуючі документи (копії ухвал слідчих суддів, протоколів з додатками, описів та ін.) про раніше здійсненні тимчасові доступи (виїмки, обшуки) до банківської справи та руху грошових коштів по банківським рахункам.
Визначити строк дії ухвали про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю два місяці з дня постановлення ухвали.
Попередити уповноважених осіб АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » МФО НОМЕР_27 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1