Ухвала від 24.09.2025 по справі 904/5415/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24.09.2025м. ДніпроСправа № 904/5415/25

Суддя Золотарьова Я.С. , розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ "БАГАТОПРОФІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР "ДОВІРА", м. Львів

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕКС ІНВЕСТ", м. Дніпро

про відшкодування збитків, пов'язаних з невиконанням умов договору обслуговування транспортного засобу

СУТЬ СПОРУ:

Комунальний заклад Львівської обласної ради «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «ДОВІРА» звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕКС ІНВЕСТ» та просить суд:

- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕКС ІНВЕСТ» на користь Комунального закладу Львівської обласної ради «Багатопрофільний

навчально-реабілітаційний центр «ДОВІРА» основну заборгованість у розмірі: 24 960,00 грн.;

- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕКС ІНВЕСТ» на користь Комунального закладу Львівської обласної ради «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «ДОВІРА» загальну сума пені за договорах, яка складає: 5 539,75 грн.;

- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕКС ІНВЕСТ» на користь Комунального закладу Львівської обласної ради «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «ДОВІРА» три проценти річних від простроченої суми за договорами у розмірі: 748,80 грн.;

- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕКС ІНВЕСТ» на користь Комунального закладу Львівської обласної ради «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «ДОВІРА» сплачений судовий збір у розмірі 3028,00 грн.

Суд дійшов висновку щодо залишення позову без руху з таких підстав.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", з 01 січня 2025 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028,00 грн.

З огляду на те, що ціна цього позову становить 31 248,00 грн, розмір судового збору за його розгляд становить суму 3 028,00 грн.

Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України Про судовий збір №3674-VI від 08.07.2011 (зі змінами та доповненнями) при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

При розгляді питання щодо наявності підстав для застосування коефіцієнту 0,8 суд враховує правову позицією, викладену в постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.11.2022 у справі №916/228/22.

Цей позов був сформований в системі Електронний суд, тому наявні підстави для застосування положень частини 3 статті 4 Закону України Про судовий збір №3674-VI від 08.07.2011 (зі змінами та доповненнями) при розрахунку суми судового збору. Належний розмір судового збору становить 2 422,40 грн (3 028,00 грн х 0,8).

Тому, розмір судового збору за розгляд цієї позовної заяви становить суму 2 422,40 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви судом встановлено, що матеріали не містять доказів сплати судового збору.

Відтак, до позовної заяви не додано належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі, що є порушенням вимог пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України.

Також, за змістом пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна, зокрема містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.

Згідно ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Відповідно до частини 8 статті 6 ГПК України, реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі

Якщо цим Кодексом встановлено вимогу зазначення у змісті процесуального документа відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету, особа, яка подає до суду відповідний процесуальний документ в електронній формі через електронний кабінет, звільняється від обов'язку зазначення відповідних відомостей.

Як свідчить зміст поданого позову, він не містить відомостей щодо наявність або відсутності електронного кабінету у Відповідача, що вказує на невідповідність позовної заяви вимогам ст. 162 ГПК України.

Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу протягом п'яти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати суду докази сплати судового збору у розмірі 2 422,40 грн.

- надати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача.

3. Роз'яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя Я.С. Золотарьова

Попередній документ
130491917
Наступний документ
130491919
Інформація про рішення:
№ рішення: 130491918
№ справи: 904/5415/25
Дата рішення: 24.09.2025
Дата публікації: 26.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000), з них; поставки товарів, робіт, послуг, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (07.10.2025)
Дата надходження: 24.09.2025
Предмет позову: відшкодування збитків, пов’язаних з невиконанням умов договору обслуговування транспортного засобу