Справа № 580/5235/25
22 вересня 2025 року м. Київ
Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Штульман І.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15 липня 2025 року по справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства “Промінь» до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) в особі Відділу державного нагляду (контролю) у Черкаській області про визнання протиправною та скасування постанови,-
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 15 липня 2025 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 15 липня 2025 року, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) через «Електронний суд» 15 серпня 2025 року подала апеляційну скаргу до Шостого апеляційного адміністративного суду, в яких просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позову. Крім того, просить суд апеляційної інстанції поновити пропущений строк на апеляційне оскарження.
Згідно статті 297 КАС України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до частин першої, другої статті 300 КАС України, за відсутності підстав для залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження у справі.
Питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, визначеному статтею 298 цього Кодексу.
Матеріали справи у розпорядженні Шостого апеляційного адміністративного суду відсутні. За їх відсутності суд апеляційної інстанції позбавлений можливості вирішити питання про відкриття апеляційного провадження у справі №580/5235/25.
Положення підпункту 15.10 пункту 15 частини першої розділу VII “Перехідні положення» КАС України допускають можливість витребування справи з суду нижчої інстанції, якщо вона відсутня у відповідному суді на момент надходження процесуального документа, що підлягає розгляду та можливість обчислення процесуальних строків з дня надходження справи до суду, який має її розглядати.
З огляду на вищенаведене, з метою забезпечення прав учасників справи на своєчасний належний судовий розгляд на апеляційне оскарження, суд вважає за необхідне витребувати із суду першої інстанції матеріали даної адміністративної справи.
Керуючись статтями 297, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
Витребувати із Черкаського окружного адміністративного суду матеріали адміністративної справи №580/5235/25.
Зобов'язати Черкаський окружний адміністративний суд направити матеріали адміністративної справи №580/5235/25 до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Штульман