Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
24 вересня 2025 року № 520/29448/24
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті (вул. Антоновича, буд. 51, м. Київ, 03150), Відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській областях Державної служби України з безпеки на транспорті (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 6 під'їзд, 7 поверх, м. Харків, 61022) про визнання протиправною та скасування постанови, -
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову Відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківських областях Державної служби України з безпеки на транспорті №128973 від 08.10.2024 р. про застосування адміністративно-господарського штрафу до ФОП ОСОБА_1 у розмірі 17000 грн за порушення ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт» (акт №059118 від 03.09.2024 р.), відповідальність за що передбачена абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт».
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вважає постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу до ФОП ОСОБА_1 у розмірі 17000 грн за порушення ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт» (акт №059118 від 03.09.2024 р.), відповідальність за що передбачена абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт» протиправною та такою, що підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 28.10.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження доставлена відповідачу до електронного кабінету через систему "Електронний суд", що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
Від представника Державної служби України з безпеки на транспорті до суду надійшов відзив, в якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог, оскільки доводи позовної заяви не підтверджують порушень в діях контролюючого органу під час проведення рейдової перевірки, та не спростовують виявленого факту порушення позивачем, а оскаржуваний акт індивідуальної дії є таким, що прийнято у відповідності до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази, судом встановлено наступне.
На підставі щотижневого графіка проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі) від 29.08.2024 №36/В/2024 затвердженого в.о. начальника Відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області у період з 02.09.2024 до 08.09.2024, в.о. начальника Відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області видане направлення №000036 від 29.08.2024 на рейдову перевірку (перевірку на дорозі) виключно в межах Одеської області: Одеський р-н. м. Одеса, м. Чорноморськ, м. Южне, с. Маяки. м. Біляївка, Біляївський р-н., смт. Овідіополь, смт, Авангард, смт. Доброслав. Березівський р-м, м. Березівка: Болградський р-н. м. Болград. м. Арциз, смт. Тарудине: Ізмаїльський р-н, м. Ізмаїл, м. Рені, м. Кілія м. Вилкове: Роздільнянський р-м. м. Роздільна, смт. Захарівка, смт. Великомихайдівка: Білгород-Дністровський р-н, м. Білгорол-Дністровський, м. Татарбунари. смт. Сарата, смт, Затока: Подільський р-м, м. Подільськ, м. Ананьв, м. Балта, м. Кодима, смт. Саврань, смт. Любашівка, смт. Окци: смт. Ширясве, смт. Іванівка, смт. Миколаївка: а/д. Е-95, г/д. М-05 «Київ-Одеса», км. 452+811; а/л С1 60407: в/л.М-15 «Одеса-Рені» (на м. Бухарест), а/д С160407: а/л. М-15 «Одеса-Рені» (на м. Бухарест) км. 12+125 (праворуч): а/л. М-15 «Олеса-Рені» (на м. Бухарест) км. 12+191 (ліворуч), в/л. М-15 «Олеса-Рені» (на м. Бухарест) км, 60+540 (піворуч); а/д. М-15 «Одеса-Рсні» (на м. Бухарест) км 60+540 (с. Удобиє). Лиманський р-н.: а/д М-14 «Одеса-Мелітополь», км. 21+434; а/л. М-27 «Одеса-Чорноморськ», а/л. М-28 «Одеса-Южне». M-28 - М14/, 3 під?їздами, км.40+639; а/л P-55 «М-14/ - Вознесенськ - Новий Бут»: п/д Н-33 «Олеса-Білгород-Дністровський-Монаши/M-15/», з під?їздом до порту Чорноморськ; л. P.7I Олеса-Іванівка - Ананыв - Пішана - Хатувате - Колодисте - Рижавка - /М-05/: а/л Т-16-11 «КП Олексіївка-Кодима-Балта»; а/д TТ-16-28 M-15/- Спаське -Вилкове: а/л С1 60530/1-16-19-Дослідне; а/л. М-16 Олеса-Кучурган, а/д С-160514, а/л Т-16-19, а/д Р-33, КП «Рені» - а/л M-15, Т-1642, КПП «Долинське» - а/д Т-1642, КПІ «Виноградівка» - а/д Т-1631, КІ «Табаки» - а/д Т-1642, 1629, КПІІ «Старокозаче» а/д Р-72, КПП «Орлівка» а/д М-15, а також на кінцевих зупинках громадського транспорту, місць навантаження та розвантаження вантажного транспорту, місць накопичення транспорту, який здійснює перевезення пасажирів та вантажів; місць зберігання, технічного обслуговування та ремонту автотранспорту на території Одеської області та м. Одеса, перевірку виконання приписів.
На підставі вищезазначеного направлення на рейдову перевірку №000036 від 29.08.2024 старшим державним інспектором Тараненком В.В. на автомобільній дорозі М-15 «Одеса-Рені-Бухарест» км 12+125м 03.09.2024 об 19 год 40 хв здійснено зупинку вантажного транспортного засобу марки DAF 95 XF 380 VIN: НОМЕР_1 державний номер НОМЕР_2 , зареєстрованого на ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ).
За результатами проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом старшим державним інспектором Тараненком В.В. складено Акт перевірки №059118 від 03.09.2024 про виявлення правопорушень передбачених ст. 34 ЗУ «Про автомобільний транспорт», п. 11.1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Під час перевезення вантажів відсутні документи: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, водійське посвідчення відповідної категорії, товарно транспортна накладна або інші визначені законодавством документи на вантаж; у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена абз. 3 частини 1 статті 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт»: перевезення вантажів за відсутності на момент перевірки документів, визначених статтею 48 цього Закону, а саме: свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, водійського посвідчення відповідної категорії, товарно транспортної накладної.
Як вбачається зі змісту акту перевірки, водій ( ОСОБА_1 ) від надання пояснень та підписання акту відмовився.
На підставі п.25 порядку проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі), затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006, справа про порушення передано на розгляд в орган державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.
Відділом державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській областях Державної служби України з безпеки на транспорті позивачу було направлено повідомлення № 81919/40/24-24 від 19.09.2024 (а.с.38), направленим поштою рекомендованим повідомленням № 0600964313056 (а.с. 40), позивача було викликано для розгляду адміністративної справи на 08.10.2024 з 9.00 до 11.00.
Відповідно, до даних трекінгу Укрпошти 0600964313056, вищевказане повідомлення про розгляд справи було відправлено позивачу 20.09.2024 та отримано ним особисто 23.09.2024 (а.с. 52).
За результатами розгляду акту №АР 059118 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 03.09.2024 винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 128973 від 08.10.2024 за порушення статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовано адміністративно-господарський штраф в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з приписами пункту 29 Порядку № 1567, копію постанови № 128973 від 08.10.2024 направлено 09.10.2024 позивачу, разом із супровідним листом від 09.10.2024 № 88481/40/24-24 рекомендованим повідомленням № 0600970157422 (а.с.46), яке позивачем було отримано особисто 14.10.2024 (а.с.53).
Позивач, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , не погоджуючись з винесеною постановою, звернувся до суду за захистом своїх прав.
Суд розглядаючи справу по суті заявлених позовних вимог виходив з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі Закон № 2344-III).
Відповідно до частини дванадцятої статті 6 Закону № 2344-III державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
На підставі частини сьомої статті 6 Закону № 2344-III центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, серед інших: державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм на автомобільному транспорті; контроль за здійсненням міжнародних перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у пунктах видачі дозволів автомобільним перевізникам України.
Приписами частини чотирнадцятої статті 6 Закону № 2344-III визначено, що державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Згідно з частинами сімнадцятої-двадцятої статті 6 Закону № 2344-III рейдові перевірки (перевірки на дорозі) дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі) посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, мають право: використовувати спеціалізовані автомобілі; використовувати спеціальне обладнання, призначене для перевірки дотримання водіями норм режиму праці та відпочинку; супроводжувати транспортний засіб, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів) для здійснення габаритно-вагового контролю, а також забороняти подальший рух такого транспортного засобу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України; здійснювати габаритно-ваговий контроль транспортних засобів; використовувати стаціонарні або пересувні пункти габаритно-вагового контролю; використовувати засоби фото- і відеофіксації процесу перевірки, у тому числі в автоматичному режимі; у разі виявлення порушень законодавства щодо габаритно-вагового контролю під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі) копіювати, сканувати документи, які пред'являють водії транспортних засобів під час проведення такої перевірки, та використовувати їх як доказ під час розгляду справ про порушення законодавства; здійснювати опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення адміністративного правопорушення, свідками якого вони були або могли бути.
Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами визначена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі Порядок № 1567).
За приписами пункту 14 Порядку № 1567 рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.
Згідно з частинами першою-другою статті 48 Закону № 2344-III автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:
для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
Водночас перелік необхідних документів для здійснення внутрішніх перевезень вантажів не є вичерпним, оскільки статтею 48 Закону № 2344-III визначено, що законодавством можуть бути передбачені інші документи необхідні для внутрішніх перевезень вантажів.
Відповідно до приписів частини першої статті 60 Закону № 2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема, за перевезення пасажирів та вантажів за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених статтями 39 і 48 цього Закону, передбачено штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 21 Порядку № 1567 у разі виявлення в ході рейдової перевірки (перевірки на дорозі) транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовою особою (особами), що провела перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Так, вищевказана форма акту передбачає зазначення в акті відомостей про автомобільного перевізника.
Як вбачається з матеріалів справи, транспортний засіб марки DAF 95 XF 380 VIN: НОМЕР_1 державний номер НОМЕР_2 , зареєстрованого на ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ) (а.с. 36), який, як вбачається з акту перевірки здійснював керування транспортним засобом на момент його зупинки інспектором Укртрансбезпеки. За витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, позивач є фізичною особою-підприємцем та здійснює економічну діяльність за видом 49.41 Вантажний автомобільний транспорт.
Суд, досліджуючи відеоматеріали з портативного відеореєстратора старшого державного інспектора Таранова В.В. серії AW №9952126 долучені до матеріалів справи разом з відзивом (диск CD-R а.с.54) на позовну заяву, встановив, що транспортний засіб марки DAF 95 XF 380 державний номер НОМЕР_2 (відеозапис №17988 таймінг: з 2 хв 30 сек до 2 хв 36 сек) зупинено старшим державним інспектором Тарановим В.В. (відеозапис №17988 таймінг: з 3 хв 08 сек до 3 хв 12 сек) та запропоновано надати документи для перевірки, водієм ОСОБА_1 у наданні документів, а саме свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, водійського посвідчення відповідної категорії, товарно транспортної накладної на вантаж інспектору до перевірки не надано та у грубій формі відмовлено (відеозапис №17987 таймінг: з 5 хв 33 сек до 5 хв 40 сек; з 6 хв 30 сек до 5 хв 42 сек). У зв'язку з відмовою надати документи та грубою поведінкою водія, інспектором викликано черговий наряд патрульної поліції « 102». Особу водія встановлено співробітниками патрульної поліції та передано дані інспектору Укртрансбезпеки. Під час спілкування водія з співробітниками патрульної поліції позивач зазначив, що здійснює перевезення «динь», проте документи на вантаж у нього відсутні (відеозапис №17996 таймінг: з 4 хв 35 сек). Старшим державним інспектором Укртрансбезпеки ОСОБА_2 ще раз повідомлено про перелік документів, що мають бути у наявності у водія під час здійснення ним перевезення вантажів (відеозапис №8250 таймінг: з 0 хв 52 сек до 1 хв 31 сек), а також запропоновано водію ознайомитись з актом перевірки, надати пояснення та зробити відповідний підпис, разом з тим, позивач від запропонованих дій відмовився (відеозапис №8250 таймінг: з 2 хв 31 сек до 2 хв 47 сек).
Суд зазначає, що відтворення запису здійснювалось через застосунок «VSPlayer» - звук на відеозаписі присутній.
За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 99 КАС України, електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, що містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних та інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема на портативних пристроях (картах пам'яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет).
Електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис». Законом може бути визначено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу.
Матеріали подано відповідачем до суду та завірено через засоби електронного сервісу підсистеми «Електронний суд».
Отже, посилання позивача, що він не здійснював вантажних перевезень та транспортував виключно особисті речі, не знайшли свого підтвердження виходячи з наявних в матеріалах справи доказів.
Абзацом 3 ч. 1 ст. 60 Закону №2344-ІІІ встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевезення пасажирів та вантажів за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених статтями 39 і 48 цього Закону, штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 48 Закону №2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
Статтею 49 Закону №2344-ІІІ встановлено, що водій транспортного засобу зобов'язаний, зокрема, мати при собі та передавати для перевірки уповноваженим на те посадовим особам документи, передбачені законодавством, для здійснення зазначених перевезень.
За змістом п.п. 11.1, 11.3, 11.4, 11.5 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України №363 від 14.10.1997, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.1998 за №128/2568, основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, форму якої наведено в додатку 7 до цих Правил.
Товарно-транспортну накладну суб'єкт господарювання може оформлювати без дотримання форми, наведеної в додатку 7 до цих Правил, за умови наявності в ній інформації про назву документа, дату і місце його складання, найменування (прізвище, ім'я, по батькові) Перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача, найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж, автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер), пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.
Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом виписує Замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках.
Замовник (вантажовідправник) засвідчує всі примірники товарно-транспортної накладної підписом.
Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її примірники.
У разі використання товарно-транспортної накладної у паперовій формі перший примірник товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - водій (експедитор) передає вантажоодержувачу, третій примірник, засвідчений підписом вантажоодержувача, передається Перевізнику.
Суд зауважує, що до позовної заяви позивачем документів на вантаж також не надано, та заперечувався сам факт здійснення перевезення вантажу.
Отже, як вбачається з матеріалів справи позивач здійснював перевезення вантажу, та під час рейдової перевірки виявлено відсутність у водія товарно-транспортної накладної, та не надано до перевірки на вимогу інспектора також посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Що підтверджується записом у акті №059118 від 03.09.2024, а позивачем не спростовувались обставини щодо відсутності у водія товарно-транспортної накладної на вантаж, а також не надання на вимогу інспектора посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
Суд також вважає за доцільне зауважити, що у пункті 58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
Згідно з п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Ради Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
Отже, доводи позивача про незаконність оскаржуваної постанови не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи.
Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що спірна постанова № 128973 від 08.10.2024 про застосування адміністративно-господарського до позивача штрафу в розмірі 17000,00 грн, прийнята в.о. начальника Відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській областях Державної служби України з безпеки на транспорті на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавством України.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявленого позову, у зв'язку з чим відмовляє у його задоволенні в повному обсязі.
За таких обставин підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст.ст.2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_3 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті (вул. Антоновича, буд. 51, м. Київ, 03150 ЄДРПОУ 39816845), Відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській областях Державної служби України з безпеки на транспорті (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 6 під'їзд, 7 поверх, м. Харків, 61022) про визнання протиправною та скасування постанови, - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Р.В. Мельников