Справа № 420/25090/25
24 вересня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Юхтенко Л.Р.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 )до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, місце знаходження: 73036, м. Херсон, вул. В. Крицак, 6) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду 25 липня 2025 року через підсистему Електронний суд (сформовано 24.07.2025) надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, місце знаходження: 73036, м. Херсон, вул. В. Крицак, 6), в якій позивач просив:
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022, 01.02.2023 на підставі довідок, виданих ІНФОРМАЦІЯ_1 від 07.07.2025 №11/1/1007/1, №11/1/1007/2, №11/1/1007/3, №11/1/1007/4 станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 та 01.01.2023.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області провести з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022, 01.02.2023 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідок, виданих ІНФОРМАЦІЯ_1 від 07.07.2025 №11/1/1007/1, №11/1/1007/2, №11/1/1007/3, №11/1/1007/4 станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 та 01.01.2023, з урахуванням вже виплачених сум..
Ухвалою від 31 липня 2024 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін у порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.
На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію на підставі Закону № 2262-ХІІ.
ІНФОРМАЦІЯ_1 надіслано Головному управлінню ПФУ в Херсонській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення позивача з урахуванням оновленого розміру посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт.
Позивач звернувся до відповідача із заявою з проханням здійснити перерахунок пенсії на підставі поданої оновленої довідки про розмір грошового забезпечення. Проте позивачу відмовлено у зв'язку з відсутністю правових підстав.
На думку позивача, зазначені дії Головного управління є протиправними, оскільки позивач має право на перерахунок пенсії в силу приписів ст. 51 і ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.
Через канцелярію суду 14 серпня 2025 року від Головного управління ПФУ в Херсонській області надійшов відзив на позовну заяву, зі змісту якого вбачається, що представник відповідача заперечує проти заявлених позовних вимог та просить відмовити у їх задоволенні з огляду на те, що відповідних повідомлень про підстави для проведення перерахунку пенсій до Головного управління ПФУ в Херсонській області не надходило. А тому, для проведення перерахунку пенсії позивача на підставі наданих довідок підстав немає.
Крім того, представник відповідача звертає увагу, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року по справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 року було визнано протиправними та нечинними пункти 1,2 постанови №103, проте КМУ після скасування зазначених пунктів, рішення про зміну розміру грошового забезпечення та проведення перерахунку не приймалось, таким чином положення Порядку не були дотримані.
Тому відповідач вважає, що пенсія позивачу нарахована та виплачується згідно вимог чинного законодавства.
Окрім того, відповідач зазначив, що позов подано з пропуском строку звернення до суду, оскільки з дня отримання пенсійної виплати особою, якій призначена пенсія вона вважається такою, що повинна дізнатись про порушення своїх прав, таку думку висловив Верховний Суд в постанові від 31.03.2021 року по справі № 240/12017/19. Позивач звернувся з позовом до суду в 2025 році, при цьому позовна вимога стосується перерахунку починаючи з 01.02.2020 року, а тому позивачем було пропущено строки позовної заяви без поважних на те причин, що є підставою для залишення позову без розгляду.
До відзиву також надано матеріали пенсійної справи позивача.
Відповідь на відзив до суду не надходила.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, судом встановлено таке.
Сторони не заперечують, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджено листом від 21.07.2025 року.
Суд встановив, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29.05.2025 року у справі № 420/7684/25 ІНФОРМАЦІЯ_1 направив до Головного управління ПФУ в Одеській області довідки від 07.07.2025 року № 11/1/1007/1, № 11/1/1007/2, № 11/1/1007/3 та № 11/1/1007/4 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2020 року, станом на 01.01.2021 року, станом на 01.01.2022 року та станом на 01.01.2023 року за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби), згідно із постановою КМУ від 30.08.2017 року № 704, обчисленого з урахуванням оновленого розміру посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт.
Судом встановлено, що позивач звернувся до Головного управління ПФУ в Херсонській області із заявою, в якій просив здійснити перерахунок, нарахувати та виплатити пенсію позивачу на підставі оновлених довідок.
Проте, листом Головного управління ПФУ в Херсонській області від 21.07.2025 року позивачу було відмовлено з підстав того, що Головні управління ПФУ у десятиденний строк з моменту надходження повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Оскільки відповідних повідомлень про підстави для проведення перерахунку пенсій до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області не надходило, тому для проведення перерахунку пенсії позивачу за довідкою про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020 року, станом на 01.01.2021 року, на 01.01.2022 та на 01.01.2023 року підстав немає.
Позивач, не погодившись із вказаною відмовою у здійсненні перерахунку пенсії не погодився та звернувся до суду із цим позовом.
Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню, з огляду на таке.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.3 ст. 51 Закону України № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-XII) перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно з ч.1, 2, 4 ст. 63 Закону № 2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно з абзацами другим, четвертим та п'ятим пункту 2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 №937, на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» (зі змінами) та Порядку № 45 і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок № 3-1). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.
30.08.2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців (далі - Постанова КМУ №704).
Постановою КМУ № 704 затверджено, зокрема тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.
Пунктом 4 Постанови КМУ № 704 в редакції, чинній на момент прийняття постанови, визначено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначалися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
Згідно з п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року, внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються.
Так, до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 були внесені зміни, внаслідок яких пункт 4 Постанови КМУ № 704 викладено у новій редакції, а саме: "4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14".
Також суд встановив, що постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 року у справі № 826/6453/18, яка набрала законної сили 29.01.2020 року, визнано протиправним та скасовано п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».
Відповідно до частини другої статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Таким чином, з 29.01.2020 року дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/6453/18 пункт 6 постанови КМ України № 103 втратив чинність та була відновлена дія п. 4 постанови КМ України № 704 у первинній редакції.
Водночас, пунктом 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII (далі - Закон № 1774), який набрав чинності 01.01.2017, визначено, що після набрання чинності цим Законом мінімальна заробітна плата не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.
Тому, п.4 постанови № 704 з 29.01.2020 року має застосовуватись у наступній редакції: «Розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.».
У зв'язку з відновленням попередньої редакції п. 4 постанови КМУ № 704 у уповноважених органів на видачу довідок про розмір грошового забезпечення виник обов'язок у наданні таких довідок, у свою чергу, у пенсіонерів виникло право на отримання таких довідок.
Так, Верховний Суд у постанові по справі № 440/6017/21 від 02 серпня 2022 року дійшов висновку, що через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зокрема, згідно із Законом № 1082-IX, у осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку № 45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).
Суд встановив, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29.05.2025 року у справі № 420/7684/25 ІНФОРМАЦІЯ_1 направив до Головного управління ПФУ в Одеській області довідки від 07.07.2025 року № 11/1/1007/1, № 11/1/1007/2, № 11/1/1007/3 та № 11/1/1007/4 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2020 року, станом на 01.01.2021 року, станом на 01.01.2022 року та станом на 01.01.2023 року за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби), згідно із постановою КМУ від 30.08.2017 року № 704, обчисленого з урахуванням оновленого розміру посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт.
Судом встановлено, що позивач звернувся до Головного управління ПФУ в Херсонській області із заявою, в якій просив здійснити перерахунок, нарахувати та виплатити пенсію позивачу на підставі оновлених довідок.
Проте, листом Головного управління ПФУ в Херсонській області від 21.07.2025 року позивачу було відмовлено з підстав того, що Головні управління ПФУ у десятиденний строк з моменту надходження повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Оскільки відповідних повідомлень про підстави для проведення перерахунку пенсій до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області не надходило, тому для проведення перерахунку пенсії позивачу за довідкою про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020 року, станом на 01.01.2021 року, на 01.01.2022 та на 01.01.2023 року підстав немає.
Суд відхиляє наведені доводи відповідача, оскільки позивач має право на видачу довідки про розмір грошового забезпечення як за відповідними списками поданими пенсійним органом до уповноваженого органу так й за його заявою.
Матеріалами справи підтверджено, що довідка про розмір грошового забезпечення була виготовлені та направлені ІНФОРМАЦІЯ_2 до Головного управління ПФУ в Херсонській області на виконання рішення суду на підставі відповідної заяви позивача.
Таким чином, суд доходить висновку, що наявні правові підстави для проведення перерахунку пенсії на підставі довідок, які видані за нормами, чинними на час їх видання.
За результатами встановлених судом обставин, суд доходить висновку, що відповідачем протиправно відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії на підставі поданих ІНФОРМАЦІЯ_2 довідки про розмір грошового забезпечення, оскільки це суперечить положенням ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, яким передбачено право пенсіонера на перерахунок пенсії на підставі поданих документів.
Враховуючи наведені приписи чинного законодавства та встановлені обставини, з метою ефективного захисту прав позивача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та правомірними та належать задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо проведення позивачу перерахунку пенсії на підставі довідок ІНФОРМАЦІЯ_3 станом на 01.01.2020 року, станом на 01.01.2021 року, станом на 01.01.2022 року, станом на 01.01.2023 року з урахуванням всіх основних та додаткових видів грошового забезпечення зазначених у цих довідках та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити позивачу перерахунок та виплату з 01.02.2020 року, з 01.02.2021 року, з 01.02.2022 року та з 01.02.2023 року на підставі цих довідок, з урахуванням раніше проведених виплат.
Стосовно доводів відповідача про пропуск позивачем строку звернення до суду, та залишення позову без розгляду, суд зазначає, що відповідно до ст. 51 Закону № 2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Тому з урахуванням того, що перерахунок пенсії зумовлений зміною розміру грошового забезпечення з 01.01.2020 року, суд доходить висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії на підставі поданої довідки без обмеження строком, тобто за обставини у цій справі, з 01.02.2020 року, відповідно до приписів ст. 51 Закону № 2262-XII.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.1 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову не довів, з посиланням на відповідні докази правомірності своїх дій, а тому позовні вимоги належать задоволенню.
У зв'язку з тим, що позивач звільнений від сплати судового збору та відсутні докази понесення ним інших судових витрат, жодні судові витрати не належать стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, місце знаходження: 73036, м. Херсон, вул. В. Крицак, 6) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, місце знаходження: 73036, м. Херсон, вул. В. Крицак, 6) у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) з 01.02.2020 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.07.2025 року № 11/1/1007/1 про розмір грошового забезпечення, виданої станом на 01.01.2020 року, з урахуванням зазначених у ній всіх основних та додаткових видів грошового забезпечення, з 01.02.2021 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.07.2025 року № 11/1/1007/2 про розмір грошового забезпечення, виданої станом на 01.01.2021 року, з урахуванням зазначених у ній всіх основних та додаткових видів грошового забезпечення, з 01.02.2022 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.07.2025 року № 11/1/1007/3 про розмір грошового забезпечення, виданої станом на 01.01.2022 року, з урахуванням зазначених у ній всіх основних та додаткових видів грошового забезпечення, з 01.02.2023 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.07.2025 року № 11/1/1007/4 про розмір грошового забезпечення, виданої станом на 01.01.2023 року, з урахуванням зазначених у ній всіх основних та додаткових видів грошового забезпечення.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, місце знаходження: 73036, м. Херсон, вул. В. Крицак, 6) здійснити перерахунок та виплату пенсію ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) з 01.02.2020 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.07.2025 року № 11/1/1007/1 про розмір грошового забезпечення, виданої станом на 01.01.2020 року, з урахуванням зазначених у ній всіх основних та додаткових видів грошового забезпечення, з 01.02.2021 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.07.2025 року № 11/1/1007/2 про розмір грошового забезпечення, виданої станом на 01.01.2021 року, з урахуванням зазначених у ній всіх основних та додаткових видів грошового забезпечення, з 01.02.2022 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.07.2025 року № 11/1/1007/3 про розмір грошового забезпечення, виданої станом на 01.01.2022 року, з урахуванням зазначених у ній всіх основних та додаткових видів грошового забезпечення, з 01.02.2023 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.07.2025 року № 11/1/1007/4 про розмір грошового забезпечення, виданої станом на 01.01.2023 року, з урахуванням зазначених у ній всіх основних та додаткових видів грошового забезпечення, з урахуванням здійснених виплат.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя Л.Р. Юхтенко