Справа № 526/2735/25
Провадження № 3/526/729/2025
24 вересня 2025 року Гадяцький районний суд Полтавської області у складі головуючого - судді Черкова В.Г., при секретарі Лопушняк Т.П., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , захисника Заєць В.П., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області, про притягнення до адміністративної відп овідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1
- за ст. 124 КУпАП, -
В провадженні Гадяцького районного суду Полтавської області перебуває справа про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .
До суду надійшло клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, про витребування з відділення поліції № 1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області відеозапису з камер спостереження, розміщених на території АЗС «BVS» (м. Гадяч, вул. Лохвицька, 34), де зафіксовано дорожньо-транспортну пригоду, яка мала місце 23 серпня 2025 року о 10 год. 20 хв., а також відеозапис з нагрудних бодікамер працівників поліції, які здійснювали оформлення матеріалів вказаної дорожньо-транспортної пригоди.
Захисник та особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, підтримали подане клопотання та просять його задовольнити.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Також, ст. 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання, подавати заяви; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі.
В постанові ВП ВС від 02.09.2021 (справа № 11-97сап20) вказано, що немає процесуальних норм, які б забороняли, зокрема, судді, який розглядає справу про адміністративне правопорушення, вимагати від уповноваженого органу виконати належним чином вимоги процесуального закону щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення і його реалізації таким чином, щоб можна було вирішити питання про винність особи у вчиненні адміністративного проступку з дотриманням строків розгляду і без порушення прав особи порушника чи осіб, які потерпіли від дій останнього.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
З урахуванням викладеного, а також з метою виконання завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення та з'ясування всіх обставин адміністративного правопорушення, зокрема, з урахуванням наданих відеозаписів та викладених обставин клопотання, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи та витребувати вищевказані відеозаписи.
На підставі викладеного, керуючись ст. 278 КУпАП, -
Розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , відкласти на 10 годину 00 хвилин 07 жовтня 2025 року.
Витребувати з відділення поліції № 1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області відеозапису з камер спостереження, розміщених на території АЗС «BVS» (м. Гадяч, вул. Лохвицька, 34), де зафіксовано дорожньо-транспортну пригоду, яка мала місце 23 серпня 2025 року о 10 год. 20 хв., а також відеозапис з нагрудних бодікамер працівників поліції (протокол складав лейтенант поліції ОСОБА_2 , схему пригоди складав старший лейтенант поліції Шейко О.Ю.), які здійснювали оформлення матеріалів вказаної дорожньо-транспортної пригоди.
Копію постанови направити до відділення поліції № 1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області для виокнання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Головуючий: В. Г. Черков