Справа № 344/14356/25
Провадження № 3/344/5189/25
24 вересня 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Андрусів Л.М., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої по АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 неналежним чином виконує батьківські обов'язки щодо неповнолітнього сина ОСОБА_2 , 2010 року народження, який 04.08.2025 року близько 15 год. 42 хв. рухаючись на самокаті «Bolt» по вул. Гетьмана Мазепи, 20 (перехрестя Пилипа Орлика, Гетьмана Мазепи) не вибрав безпечної швидкості руху внаслідок чого не впорався з керуванням в результаті чого виникло зіткнення з водієм автобуса БАЗ номерний знак НОМЕР_2 , чим порушив п. 12.1, п. 2.3 (б) ПДР України.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнала повністю. Пояснила, що розмову з сином щодо цього приводу провела.
Роз'яснивши ОСОБА_1 вимоги ст. 268 КУпАП, дослідивши матеріали справи, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч. 3 ст. 184 КУпАП, повністю доведена даними з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 736374 від 04 серпня 2025 року, рапортом, схемою місця ДТП, поясненнями ОСОБА_3 , поясненнями ОСОБА_2 , рапортом поліцейського, в якому зазначено, що подія мала місце в м. Івано-Франківськ та іншими матеріалами справи.
Отже, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 3 ст. 184 КУпАП, як невиконання батьками обов'язків щодо виховання дітей, вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено КУпАП.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, не встановлено.
Отже, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого адміністративного правопорушення, суд дійшов висновку, що для попередження вчинення правопорушень в майбутньому на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
У той же час будь-яких даних про те, що ОСОБА_1 підлягає звільненню від судового збору на підставі Закону України «Про судовий збір», - матеріали справи не містять.
Керуючись ч. 3 ст. 184, ст.ст. 280, 283-285, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати штрафу протягом п'ятнадцяти днів з моменту отримання постанови про накладення штрафу, зазначена постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік правопорушення.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Людмила АНДРУСІВ